Подправки всякакви

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
mihaela123
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Авг 16, '15, 18:28
Местоположение: Shumen

Re: Подправки всякакви

Мнение от mihaela123 »

Здравейте! Искам да попитам някой знае ли коя е подправката, която се слага на ориза и го прави по-зеленикав?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Подправки всякакви

Мнение от nadin »

mihaela123 написа:Здравейте! Искам да попитам някой знае ли коя е подправката, която се слага на ориза и го прави по-зеленикав?
Аз знам че на ориза се слага куркума и шафран но те го правят жълтеникав не зеленикав :hmmm: . Сигурно зеленото е от нещо друго.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Подправки всякакви

Мнение от libra »

Джоджен си върви добре на вкус с ориза.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Подправки всякакви

Мнение от Мария Николова »

libra написа:Джоджен си върви добре на вкус с ориза.
А ако е с агнешко - много зелен лук, който го прави зелен. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Подправки всякакви

Мнение от libra »

Оф,точно за агнешкото се сетих и зеления лук,но реших да не го споменавам.Абе,то зелен цвят и с лапад и спанак може да се докара.
Да кажа,че калоферчето е точната подправка за агнешко,даже само ориз може да заизглежда на агнешко-толкова си отиват.
Аватар
nedka12
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Ное 24, '15, 16:54
Местоположение: Popovo

Re: Подправки всякакви

Мнение от nedka12 »

Ако позволите да се намеся, когато се прекали в дозирането с куркумата в ориза , цветът става зелен, също и супите, независимо от състава им. Случвало ми се е и заатва много внимавам като прибавям подправката към някои ястия. Лично не ми харесва зеленото което се получава.
Аватар
Did_ka
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Дек 4, '15, 15:33

Re: Подправки всякакви

Мнение от Did_ka »

nedka12, сигурна ли си за куркумата ?
Според мен оцветява в жълто до оранжево, до сега не съм има случай да придобие друг цвят. Ползвам я в големи количества /особено при направата на „златно мляко“/

За „зеленото“ ще добавя още един избор - коприва. С нея оцветявам също палачинки, солени печива, супи и т.н. Бера връхчета коприва на пролет, мия и суша. Сушената коприва ползвам както за супи и ястия, така и смляна на прах като оцветител.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Подправки всякакви

Мнение от apis »

Самардала

Преди няколко години засадих няколко луковички самардала. Подариха ми и едно бурканче домашно приготвена подправка.
Дадоха ми рецепта:

След 10 май се откъсват листата от периферията на корена(грудката).Централното стъбло се остава т.к. това е цвета,
който по късно ще цъфти и ще даде семена.Цъфти юни месец.Листата са дълги около 35 см.,те са ядливата част от растението.
1.Могат да се ядат зелени.
2.Могат да се правят на подправка.Листата се смилат и се смесват със сол в еднакви пропорции 1:1 .
Слага се в тава и се суши в продължение на повече от един месец,на сянка,като се разбърква периодично,
по възможност може и по няколко пъти на ден.Не се суши на слънце.
Използва се вместо шарена сол на топлинно обработени вече ястия,т.е. не се подлага на термична обработка,
т.к. се губи аромата,изчезва.Слага се на яйца,меса,картофи,вместо сол.

Тяхната беше много финна.След изсушаване,те я смилат още веднъж.Това е по желание.Който иска може да си направи подправката.
Аватар
mihaela123
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Авг 16, '15, 18:28
Местоположение: Shumen

Re: Подправки всякакви

Мнение от mihaela123 »

Според вас коя е най-подходящата подправка за риба или по-конкретно за морун?
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Подправки всякакви

Мнение от greeneyed »

Когато бяхме на Чифлика и разменяхме китки, Иса беше донесла левурда. По нашия край това растение не се отглежда, та взех аз няколко стръка. :dovolen: Днес гледам аз едни листа :hmmm: , чудя се , а тя си се размножила. Откъснах няколко листа и ги сложих на картофената салата. Освен за разнообразие на местната кухня , съдържа полезности. ;)

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”