Телешко месо

Изкушения за лакомници и гурмани.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Телешко месо

Мнение от Satori »

lila написа:А защо си мисля, че в гулаша задължително плуват парчета зелеви листа? Или е друг вид ястие :hmmm:

Мисля, че е друг вид ястие. Гулаша не го зная със зеле.
Аватар
роси_г
Дълго кафе
Мнения: 101
Регистриран на: Дек 4, '09, 21:36
Местоположение: варна

Re: Телешко месо

Мнение от роси_г »

Със зеле е борш.Гулаша е характерен с много кимион и чесън,макар ,че в оригинал унгарците ползват ким и сметана.
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Телешко месо

Мнение от nikolica »

Направих рецептата на Роси_г телешкото стана невероятно вкусно, благодаря :tzvetentze:
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Телешко месо

Мнение от nel4o »

Тъй като обичам сурово месо :oops: с риск да ме разпердушините пускам следната рецепта за телешко карпачо

половин кг. телешко без ципи, аз ползвам бонфиле
1 лимон, половин чаена чаша зехтин, 200 гр. пармезан, сол черен пипер и рукола

Телешкото се оставя във фризера за около час (това съм го научила от баба - тя е професионален готвач). От зехтина, лимона и подправките се забърква марината. Нарязвате месото на много тънки филийки и накисвате в маринатата. Покривате съда и оставяте в хладилника за още час. Маринованото месо се сервира наръсено с пармезан и листа рукола.
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Телешко месо

Мнение от lila »

Не искам да спамя, но и аз ям сурово месо понякога. Телешко по този начин не съм. По морето така правят риба :D
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Телешко месо

Мнение от nel4o »

lila написа:Не искам да спамя, но и аз ям сурово месо понякога. Телешко по този начин не съм. По морето така правят риба :D
Яла съм такава риба в една кръчма във Варвара. Няма такава вкуснотия :potekoha:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Телешко месо

Мнение от AlexaS »

Започнах да дебна за изскачащи канибали като ви чета с това сурово телешко. То и аз обичам сурово, но поне опушенко или сушенко, какво е това вашето :hihihi: !? Пък рибата не кърви като и късаш месата, така че може да мине и само с маринатка.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Телешко месо

Мнение от DOBI »

Господи нямаш представа колко е вкусно!Има обаче едно уточнение-това ,което у нас продават като телешко не е телешко /сега ще падне смях-телешкото е на цвят като свинското и се яде добре печено или варено........./ Червеното месо е всъщност говеждо-то се яде ала англе или сурово.И ако някой иска рецептата за стек тартар /сурово говеждо ,нарязано на ситно с нож до фрма на кайма мога да пусна/
Аватар
AlexaS
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 26, '09, 22:50

Re: Телешко месо

Мнение от AlexaS »

Правя разлика между телешко и говеждо, защото от години купувам от първоизточник. За съпоставката на цветовете си абсолютно права, въпреки че аз не съм се сетила да ги сравнявам. Гледам визуално месцето да ми напълни окото.
(множите се) :hmmm: :lol:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Телешко месо

Мнение от nel4o »

DOBI написа:Господи нямаш представа колко е вкусно!Има обаче едно уточнение-това ,което у нас продават като телешко не е телешко /сега ще падне смях-телешкото е на цвят като свинското и се яде добре печено или варено........./ Червеното месо е всъщност говеждо-то се яде ала англе или сурово.И ако някой иска рецептата за стек тартар /сурово говеждо ,нарязано на ситно с нож до фрма на кайма мога да пусна/
Права си за цвета. Телешко се намира и си го ям и сурово и печено. Морската сол силно обезкръвява месото. Дори леко го изсушава и е перфектна за обработка на месото, когато ще се яде сурово :nod: Пускай рецептата, ще я пробвам с удоволствие :potekoha:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”