Ястия без месо

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
lalcone
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Окт 21, '13, 11:08

Re: Ястия без месо

Мнение от lalcone »

Ако ще е без месецо да е ориз със зеленчуци!
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Ястия без месо

Мнение от setipeti »

Есенно(винаги може да се прекръсти на зимно :mrgreen: ) гърне с леща

1ч.ч. от 250 мл. леща
2 бр. средно големи глави кромид лук
2 бр. средни големи моркова
2-3 скилидки чесън
400 гр. почистена и обелена тиква
2-3 бр. средно големи картофа
3-4 с.л. тъмен оцет балсамико
100 мл. червено вино
200 мл. вода
чубрица(аз слагам и риган, малко джоджен.., на каквото ми замирише в момента подходящо)
сол
50 гр. краве масло
50 мл. зехтин

Измива се лещата и се кипве в малко вода. Варете 3-4 минути, излейте водата и поставете зрънцата в глинен гювеч. Нарежете лука на ситно, а морковите на кръгчета. Скилидките чесън смачайте с ножа. Картофите обелете и нарежете на кубчета, на същите кубчета нарежете и тиквата. Прибавете всичко към лещата, разбъркайте. Добавете виното, оцета и водата. Подправете с чубрицата и солта на вкус, прибавете маслото и зехтина. Печете на 200 градуса до готовност.

Наздраве! :dovolen:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Ястия без месо

Мнение от nadin »

Само да добавя нещо за ястията с леща. Тя си върви страхотно с мащерка вместо обикновена чубрица. Ако нямате мащерка то пробвайте с планинска чубрица. Най-хубавата леща съм яла на Мусала и там я бяха сготвили с прясна машерка. Ароматът е неповторим

А сега една салата или предястие с патладжан който ми направиха в Гърция. По един патладжан се слага в глинена или йена-глас тава и се пече цял докато поомекне. След това се вади без да се изключва фурната и се цепи през средата и се отваря. Надлъжно се правят няколко разреза с нож и се полива със зехтин, сол, балсамов оцет и счукан чесън. Слага се отново във фурната за оклоло 5 минути за да омекне чесъна. Изважда се и се поръсва с предварително направена салца от домати на кубчета, натрошено сирене, босилек и листа от дребния лук. Яде се с препечени филийки :dovolen:
Да ви е вкусно :D
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Ястия без месо

Мнение от rumivarna »

setipeti написа:Есенно(винаги може да се прекръсти на зимно :mrgreen: ) гърне с леща

1ч.ч. от 250 мл. леща
2 бр. средно големи глави кромид лук
2 бр. средни големи моркова
2-3 скилидки чесън
400 гр. почистена и обелена тиква
2-3 бр. средно големи картофа
3-4 с.л. тъмен оцет балсамико
100 мл. червено вино
200 мл. вода
чубрица(аз слагам и риган, малко джоджен.., на каквото ми замирише в момента подходящо)
сол
50 гр. краве масло
50 мл. зехтин

Измива се лещата и се кипве в малко вода. Варете 3-4 минути, излейте водата и поставете зрънцата в глинен гювеч. Нарежете лука на ситно, а морковите на кръгчета. Скилидките чесън смачайте с ножа. Картофите обелете и нарежете на кубчета, на същите кубчета нарежете и тиквата. Прибавете всичко към лещата, разбъркайте. Добавете виното, оцета и водата. Подправете с чубрицата и солта на вкус, прибавете маслото и зехтина. Печете на 200 градуса до готовност.

Наздраве! :dovolen:
Петя, а каква тиква се използва? Тиквичка или бяла тиква, цигулка....?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Ястия без месо

Мнение от setipeti »

цигулка, аз си замразявам за супички и даже и със замразена правя и тази манджичка
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Ястия без месо

Мнение от setipeti »

nadin написа:Само да добавя нещо за ястията с леща. Тя си върви страхотно с мащерка вместо обикновена чубрица. Ако нямате мащерка то пробвайте с планинска чубрица. Най-хубавата леща съм яла на Мусала и там я бяха сготвили с прясна машерка. Ароматът е неповторим
D
последния път сложих точно и мащерка :tzvetentze: , абе както казах, често оставям носа да ме води :mrgreen:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ястия без месо

Мнение от Силвия »

Аз скоро не съм готвила, защото вкъщи готви Добрата Фея :angelche:
Но темите за храна най-редовно ги чета :dovolen:
Патладжанената салатка на Надин много ми хареса. И супата с тиква, ама у нас не я тачат и само за мен не си я правя.
А когато правех леща преди, й слагах един дафинов лист - според мен придава много приятен вкус.
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Ястия без месо

Мнение от dantonova »

Много вкусна тема! Тъкмо за коледните пости!
Непременно ще пробвам салатата с патладжан и гърнето с леща. :daaa:
А мащерката е невероятна подправка, аз я използвам за почти всичко - боб, леща, картофи във всякаква форма (а и не само за постни гозби ;)) .
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Ястия без месо

Мнение от Kika »

В този сезон много обичаме карфиол и броколи със сирена на фурна.

По една средно голяма глава карфиол и броколи(може и само с единия или другия зеленчук) нарязвани на розички-хапки ;
три средни моркова настъргани;
2-3 стръка целина нарязани;
2-3 скилидки чесън нарязан.
Запича се в намаслена тава с чаша вода да поомекне ( може да се свари във вода или на пара) След това по желание може да се прибави 1 кутийка сладка царевица
За заливката: Разбива се добре 200гр заквасена сметана. Към нея се прибавят 3-4 яйцаи пак се разбива добре. Към сместа се прибавя около 200 гр топено пушено сирене ( или няколко вида от триъгълничетата ) Аз режа парченцата направо в сместа за да не слепват . Разбърква се внимателно да се запазят парченцата. Заливката се прибавя към зеленчуците и отново се разбърква внимателно. Отгоре се настъргва 200гр кашкавал Запича се на 200 градуса до почервеняване
Много е вкусно и топло и студено! Да ви е сладко!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”