Зимни мезета и салати

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Blue sky »

Салата от моркови и портокал

450 гр. моркови
3 портокала
30 гр. натрошени орехи

пресен джинджифил
1 скилидка чесън
1 ч. лъжица мед
1 ч.лъжица лимонов сок
зехтин
свежа мента
сол и пепер

Приготвяме си дресинда. Настъргваме кората на 1 портокал, изтискваме сока му. В купичка смесваме кората на портокала, сока на портокала, меда, лимоновия сок, 1 су. лъжица зехтин. Прибавяме настърган на много ситно малко джинджифил и прибавяме и пресования чесън, сол и пепер. И може да пребавите малко мента в дресинга.
Обелваме морковите, настъргваме ги. Смесваме ги с дресинга.  Обелваме портокалите, изчиставяме ги от горчивите ципи и ги нарязваме на кубчета , поставяме ги и тях при морковите. Така подготвената салата я оставяме за 1-2 часа да се смесят вкусовете, да си поеме хубаво дресинга.
Преди сервиране сипете орехите, разбъркайте и може да поръсите с мента.

п.п. това е оригиналната рецепта на Петрина, първият път си играх да ги чистя портокалите, после - А нЕма нужда :hihihi: морковите не ги стържа, а ги минавам на комбито
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от ptiholov »

Много хубава рецепта,Блу. :daaa: Още утре ще я направя.Ама какви са тези 30 гр. орехи,нека да бъдат 100 гр.И да те питам-миеш ли го портокала преди да настържиш кората.Щото в белите страни продават органични,необработени портокали,специално да можеш да им стържиш кората.Доколкото знам се пуска портокала в гореща вода за минута,за да му паднат всички химикали ,с които го обработват. :nod:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Blue sky »

не, кора не слагам, малко химия да спестя :nod: орехите ги слагам на око, ръся щедро :mrgreen:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от ptiholov »

Аз тази вечер видях една рецепта за салата,няма да е пълна,защото нямам някои от продуктите но мисля ,че ще е добра. :daaa: Утре евентуално рецептата. :hihihi:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от ptiholov »

Блу,салатата стана много хуава.Ето я: една голяма зелена салата,накъсана в купа,половин глава лук,нарязана на полумесеци,една зелена чушка,един портокал-на парченца,една консерва риба тон и нарязани зелени маслини.Дресингът е-2 ск. чесън,1 с.л. лимонов сок,2 с.л. балсамов оцет,5 с.л. зехтин,сол и черен пипер.По желание отгоре се наръсва с ядки. ;)
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Titi »

Ето нещо изглеждащо много вкусно и интересно, което задължително ще пробвам.
Спящи руладинки със сирене и бекон
Публикувана: Понеделник, 8-ми Февруари 2010, автор: 24 Часа

ПРОДУКТИ за 2 порции:
За руладинките- 6/8 лентички бекон, 200 г. бяло краве сиренце, две/ три счукани орехчета и десет дървени клечки за зъби.
За легълцето- свежа марулка, червен кромид лук, краставичка, няколко репички, резен лимон
За дресинга -1 супена лъжица мед към четири оцет (на вкус) и олио
НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Завиваме малки парченца сирене, поръсени с орехчета, във филийките бекон. „Зашиваме" руладинките с дървени клечици по дължина, така че пълнежът им да не изпада.
Поставяме ги в нагорещен тиган без мазнина и запичаме по свой вкус.
Разбъркваме меда, оцета и олиото и с получения дресинг заливаме салатката с лук, краставица, репички и маруля.
Полагаме руладинките върху легълцето от ароматна, свежа салатка, аранжираме с резен лимон и сервираме с любов и чаша бяло вино.
Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Албена »

И аз да се вмъкна с две любими салати..
Салата от тиквички
3-4 по-млади тиквички нарязвам на тънки ленти с уред за белене на картофи.Слагам ги в дълбок съд и правя марината от 3 супени л.зехтин или олио,2с.л.лимонов сок или 1 с.л.оцет, 2 с.л. мед/не озахарен/,1 не пълна с.л. сол.Всичко това сипвам в буркан с винт и хубаво разбивам.Изливам марината върху тиквичките,наръсвам с пресен копър и оставям за една нощ в хладилника.Нека не ви притесняват суровите тиквички.Имат страхотен вкус :nod:
Зелена салата с ядки
В дълбока купа накъсвам една къдрава салата,нарязвам по 3 стръка пресен лук и чесън ,2 пресни обелени домата на кубчета и всякакви зелени подправки,копър, магданоз,джоджен.Посолявам,добавям зехтин и лимонов сок на вкус.Разбърквам хубаво и поръсвам с сурови белени тиквени и слънчогледови семки и сусам.Понякога слагам и крутони и направо се превръща в основно ястие.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Албена »

Пропуснала съм нещо много важно за салатата от тиквички.Добавя се една глава чесън-пресован или на тънки лентички.
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2125
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от mimaflora »

Албена,салатата от тиквички ми е любима.Наистина има страхотен вкус!
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Зимни мезета и салати

Мнение от Blue sky »

Тази салата и на мен ми е много любима, за лятото е особено освежаваща :ieeemyzh:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”