Коледни сладкиши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Снежи »

Debi написа:Моята хартия е от Билла, мисля че и в Кауфланд съм виждала :nod:
ми и мойта от билла бе ,ама за сефте я виждам прозрачна :hmmm: чак се зачудих дали нещо не е объркана при опаковката :snif:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Debi »

Имам и кафява и такава прозрачно бяла :nod:
И с двете съм пекла сладкиши, равностойни са, предполагам, че няма да е проблем и при този кейк.
dal

Re: Коледни сладкиши

Мнение от dal »

е за тва мразя да готва, ама толко много мраза -няма такава досада пипня врътня и смръдня , за едното тъпкане и после пъшкаш
ту му млякото горещо , ту пък друго нещо , бахти хартията и модела тавата и тавичката , и тинтириминтири
обаче шибаният сладкиш, с който опищяхте вселената ще го направя преди Коледа :mrgreen:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

:lol: :lol: :lol: :lol:
dal

Re: Коледни сладкиши

Мнение от dal »

orkud написа::lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:
и ще се снимам ,да се срамуваш - аз на кво та уча и ти мен на какво ме правиш , но добре!
брашно мазно тави хартии месали яйца и салтанати , пфу! :ufff:
ще бъдем хора поне за два часа, дано няма и толкова :hihihi:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Не бой се, скъпа - едната нощ двайсетина минути да забъркаш плодовете с коняка и сока и другия ден двайсетина минути да разбиеш всичко, преди да го хързулнеш в тенджерата. Само печенето му дълго, ама пък не ще заничане през пет минути. Пък после ще речеш - мерси, orkud, че ме научи как да им скрия шапките ;)
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от mimeta »

Аз вчера пекох сладките - 6 дози :mrgreen: всички помагаха, дори сина ми се включи. После омете една тава....
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Blue sky »

Дал, чакаме с нетърпение фото репортаж :mrgreen:

Мимета, кои от всички, аз днес ще правя линцерите :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от ravik »

orkud написа:Не бой се, скъпа - едната нощ двайсетина минути да забъркаш плодовете с коняка и сока и другия ден двайсетина минути да разбиеш всичко, преди да го хързулнеш в тенджерата. Само печенето му дълго, ама пък не ще заничане през пет минути. Пък после ще речеш - мерси, orkud, че ме научи как да им скрия шапките ;)
Дал, хич не им вярвай за тези 20 минути. Аз 20 минути само мелих орехите и бадемите. :hihihi:
Това нещо започна да става промишлено количество - започнах да се притеснявам в какво ще го пека. :lol: Първоначално го започнах в една купа, после го преместих в най-голямата тенджера, която имам и утре не знам точно как ще го разбъркам с маслената смес, ама ще го мисля. :lol:
И ако плодовете киснат 2 дни, вместо един, няма да е много проблематично, нали? :oops:
Аа, да, сушени череши не намерих, но намерих в Била сушени червени боровинки и реших, че и те ще свършат работа. :angelche:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Равик, защо мля орехите :hmmm: Те се режат на едро. И само половината бадеми се режат.
Споко, пак ще стане :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”