Коледни сладкиши

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Наближава един от най-красивите празници на годината. Като всеки празник денят е много по-очакван и хубав, ако сме се подготвяли за него отдавна и носим настроението и духа в себе си дълго време. Предлагам ви тук да споделим празничните рецепти, които правим.
От три години аз приготвям английски коледен кекс. Хубавото му е, че се приготвя доста време преди Коледа - обикновено шест седмици. У нас първата година го правих два пъти - единия път удържа около седмица, втория път около три. За мен лично вкусът му след около десетина дни е най-добър и затова го правя около средата на декември. Независимо от дълго написаната рецепта приготвянето му не е мааалко по сложно от обикновен кекс. Аромата на отхлупения сладкиш не може да се сравни с нищо друго. Всеки път при сиропирането му едва устоявам на изкушението да не си отрежа парченце. Доста е засищаш на вкус заради огромното количество плодове вътре. За мен лично е страхотно облекчение, че имам възможност да го приготвя предварително и същевременно да се опита нещо различно и коледно точно на този ден. Пригответе се за слюноотделяне :potekoha: и започвайте.


Английски коледен кекс
източник http://djemmasvetlana.blogspot.com/2010 ... _7713.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Вечерта се накисват:
500 гр стафиди
100 гр сушени кайсии- нарязани на дребно
150 гр сушени череши- нарязани на половинки
100 гр орехи нарязани
100 гр бадеми нарязани
75 гр портокалови кори, нарязани на ситно
настъргана кора от 1 лимон
сок от 1 лимон
4 с л портокалов сок
100 мл коняк
1 с л канела
1 с л смлян карамфил
малко смлян джинджифил
Завива се с найлон и се оставя на хладно.

На другия ден:
Включва се фурната на 150 гр.
Застила се пекарска хартия на дъното и стените на формата.
Аз използвам метална кутия, в която после ще съхранявам кекса, тя има плътно прилепващ капак.
В купа се слага 350 гр масло, 3 с л акациев мед, 200 гр кафява захар и 150 гр бяла захар.
В рецептата е само бяла захар, но ми казаха, че ако я заменя на кафява- кексът ще се запази по-дълго свеж.

Приготвят се 350 гр брашно.
Маслената смес се разбива на крем. След това се прибавят едно по едно 6 яйца, като след всяко яйче се разбива сместта, слага се по 1 с л брашно, разбива се и чак тогава се слага следващото яйце.
Прибавя се половината от брашното, 1 бакпулвер, 100 гр смлени бадеми и плодовата смес. Разбърква се добре и се слага останалото врашно, отново се разбърква до еднородна смес. Изсипва се във формата, заглажда се добре отгоре.
Отгоре се слага пекарска хартия, двойна, завързва се (аз не я връзвах, а сложих капака, за да улегне и стои сгъната след като махна капака).
Така опакован кексът се слага да се пече 2,5 - 3 часа, докато клечката излезе суха.Като се изпече се надупчва на няколко места и се залива с 5 с л ром, оставя се така 30 мин.
След 30 мин се вади на решетка до пълното му изстиване. След което се завива във фолио, прибира се в метална кутия и на студено се съхранява до Коледа, като през няколко дена се напръсква с ром. А за да не се опиянчим на Коледа от кекса, може ромът да е разреден с малко портокалов сок или чай.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Blue sky »

:potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha:
страхотна тема :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Блу, рецептата съм я прехвърлила почти точно, но аз за себе си направих дребни промени. Правих я и само с кафява и само с бяла захар - става по един и същ начин. Меда ми е какъвто имам и освен това пробвах с комбинация от микс сушени плодове, като спазих само съотношението като грамаж. Последно - не съм слагала млени бадеми и пак е ставало, леко увеличих само грамажа на брашното.
Пека го в дълбока тенджера и най големия проблем е като го извадя. Из цялата къща се носи неописуем аромат, цялото домочадие е :potekoha: :potekoha: и затова отсипвам от сместа в малка купичка , която пека наравно с големия кейк. При свършване на печенето разделям малкото кейкче и разгонвам населението, докато изстине и го скрия в кутията. Сиропирам крадешком и оглеждайки се за засада :lol: :lol: :lol:
mama_li

Re: Коледни сладкиши

Мнение от mama_li »

Благодаря, orkud! Страхотно звучи и изглежда!
Непременно ще я пробвам! :tzvetentze:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

Добавям следваща рецепта - лесна за изпълнение, много ефектна и вкусна. Ето линк към рецептата, но аз я приготвям малко по различно

http://forum.hobbykafe.com/posting.php? ... f=4&t=1899" onclick="window.open(this.href);return false;

Печена пълнена тиква с локум, ядки и плодове


Изображение

Изображение

Продукти

* 1 бр. тиква
* 1 шепа орехи - едро нарязани
* 5 с.л. мед
* канела
* 150 г локум (1 кутия - да не е цветен)
* 1-2 шепи сушени плодове по избор
* няколко лъжици коняк или ром
по желание може да добавите и пресни плодове на парчета, стига да не са много водни - например дюля, ябълка и др.


Приготвяне
Тиквата се измива. Отрязва се горната част около дръжката като капаче. Почистват се семената. Тиквата се маже с меда отвътре. Омесват се съставките и се сипват в тиквата. Затваря се с капачето и се пече на силна фурна до омекване - около два часа и половина. В тавичката се долива по малко вода, за да не изгори тиквата отдолу. Следи се да не остане съвсем без вода. Завива се с фолио, ако не се е опекла, а отгоре почва да прегаря. Пекла съм я и на слаба фурна за по - продължително време. Сервира се студена, като се реже като торта. Тежък и засищаш десерт е, но е невероятно вкусен :potekoha:
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от detelina72 »

:potekoha: Златни са ви ръцете :potekoha:
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни сладкиши

Мнение от orkud »

И двете рецепти не са трудни за изпълнение, просто трябва малко търпение при печенето :nod: Съветвам да опитате, няма да съжалявате :ieeee:
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от mimeta »

сега слагам картинките, довечера ще добавя рецепта. Не са трудни за правене, моите любими са. За Коледа правя само тях, другото оставям на сестра ми или го купувам (макар че тази Коледа може и да взема да се прежаля и да направя нещо по-така). Това са сладки, които се правят около месец преди Коледа. После се разделят на няколко порции, които се скриват на различни места, белким остане нещо и до въпросната Коледа ;)
Така трябва да изглеждат в тавата
Изображение
Реално изглеждат така
Изображение
Снимката не е моя, но моите изглеждат ама точно по същия начин, даже тавата ми е същата
В самото тесто има малко захар. Затова, като се извадят от тавата се овалват в пудразахар (мене ме мързи за овалвам няколкото тави, затова само поръсвам обилно).
Така изглеждат, когато са готови.
Изображение
Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Коледни сладкиши

Мнение от mimeta »

Продукти:
50 гр. захар
ванилия
100 гр. масло
1 жълтък
50 гр. орехи
150 гр. брашно

Смилаш орехите на брашно. Смесваш всичко, хубаво омесваш тестото. Осавяш да отлежи през нощта в хладилника.
На сутринта правиш рула (като салам), режеш рулата на филийки по 1-2 см и завиваш малки кравайчета.
Печеш в загрята фурна (200 градуса) около 15 минути.
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Коледни сладкиши

Мнение от Blue sky »

тези кравайчета са велики, и аз го потвърждавам :ieeee:
освен тях правя и линцерите, утре ще издиря рецептата :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”