Рецепти за сладкиши и десерти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от ida_ili64 »

Извинявам се,че не съм видяла тази тема тук и качих рецептата на Тирсмису-то в другата тема :oops: .
Сега ще се коригирам.
ТИРАМИСУ
Изображение

Продукти :

200 г.течна сметана
60 г.пудра захар
3 яйца
250 г.маскарпоне
200 г.бисквити за Тирамису(има ги в Кауфланд в България)
250 мл.студено кафе
40 мл. амарето
1-2 ванилии на прах
по желание-настъргана кора от портокал или лимон
како на прах за поръсване

Начин на приготвяне :

Жълтъците,маскарпонето,половината амарето,захарта и ванилията се разбиват на хомогенна маса с миксера и се оставят в хладилника.
Белтъците се разбиват на пяна в отделна купа.Разбива се и течната сметана около 2 минути,докато се стегне в неподвижна маса.Крема от хлдаилника се изважда и с дървена или пластмасова лъжица се добавя първо сметаната,а после и белтъците.Ако желаете плодов аромат,добавете и настърганите на ситно кори разбъркайте хубаво до хомогенна смес и върнете обратно в хладилника.
Вземете избраната правоъгълна тавичка(малък размер,така,че бишкотите да се подредят в нея на два реда).
Добавете към кафето остатъка от амаретото и потапяйте светкавично бисквитите в течността,в никакъв случай не ги задържайте,действайте на принципа на махалото.Ано не се е напоила цялата бисквита,не я топете повторно!Подредете първият ред бисквити,извадете крема от хладилника и изсипете половината от него върху бишкотите,като изравните.Сипете малко какао на прах в ситна цедка за чай и поръсете отгоре обилно с какао.
По същия начин направете и второто ниво.Залейте с остатъка от крема и поръсете отново с какао.Готовото Тирамису завийте с найлоново фолио и оставете в хладилника минимум 24 часа преди употреба.
Тайната на Тирамисуто е точно в тези 24 часа,за да стегне хубаво крема и да не преовлажните бишкотените бисквити,защото ако са много мокри ,всичко се разпада.

Ето и снимков материал,от тук:

http://idaili.snimka.bg/cooking/kulinar" onclick="window.open (this.href);return false; ... 5.16174215

Аз правя и втори вариант,в сладоледени чаши-крем "Тирамису".Наливам крем,после добавям парченца намокрени в кафето бисквити,пак крем,пак бисквити.Отново престой в хладилника,но в този случай няколко часа са достатъчни.[/quote]
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от Debi »

didkec написа:Мога ли да питам тук за един сладкиш, издирвам го ако някой го е правил с бонбони лакта, преди доста години го ядах и беше много вкусен, ако някой има рецепта в тефтера моля да я сподели? ;)
Какво съвпадение :) , аз не съм го яла преди, но от скоро прекарвам част от времето си в един друг форум, където видях тази рецепта. Сладкиша го правя вече за втори път и много го харесаха в къщи и понеже изглежда все още не съм пораснала :) във форума си припомних и много мили случки, може и вие да откриете нещо свое. Рецептата е от тук: http://detstvoto.com/index.php?newsid=1841" onclick="window.open (this.href);return false;
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от Калина-малина »

Ето рецептата за ябълков пай, който мисля да правя след малко.

1 пак. масло/125гр/ се разтопява на дъното на тавичка.
Отгоре се подреждат плътно 1-2 пакета чаени бисквити / зависи от големината на избраната тава/
Върху тях - 5-6 средно големи ябълки нарязани на къбчета и разбъркани с 1ч.л. канела.
При желание може да се поръсят счукани орехи.
Готовото тесто бавно се изсипва отгоре, за да покрие равномерно навсякъде.
То се приготвя от:
4 яйца,
1ч.ч захар
1ч.ч брашно с 1/2 бакпулвер
1 ванилия.
Пече се в предварително загрята фурна на 180 градуса за около 40-45 минути. Оставя се да изстине във фурната за около 2 часа!
Отгоре се поръсва с пудра захар.

За сефте ще го правя, но го опитвах и много ми хареса.
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от zmei4o »

дето викаше дядо ми: 'тез рецепти да можеха да се ядат' :mrgreen: :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от zmei4o »

zmei4o написа:
Как ще разберат за.....бишкотената торта ??
и ние имаме бишкотена торта нъц нъц :mrgreen:
Изображение
Evita: Оооооооо много апетитно изглежда :oops:


1.бишкоти за редовете и отстрани
2.кисело мляко, какао, ванилийка и пудра захар за крема
3.лимонови резенки за желето - разтварят се във вода на котлона
4. компот по избор за аранжиране :D
това е рецептата дето аз знам :)
мама не казва повече :P

според мен всички рецепти трявба да се шерват че да не се изгубят ;)
баща ми разправя как баба му и дядо му правили зимнина :) много интересно звучеше да беше записал ли :?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от didkec »

Debi написа:
didkec написа:Мога ли да питам тук за един сладкиш, издирвам го ако някой го е правил с бонбони лакта, преди доста години го ядах и беше много вкусен, ако някой има рецепта в тефтера моля да я сподели? ;)
Какво съвпадение :) , аз не съм го яла преди, но от скоро прекарвам част от времето си в един друг форум, където видях тази рецепта. Сладкиша го правя вече за втори път и много го харесаха в къщи и понеже изглежда все още не съм пораснала :) във форума си припомних и много мили случки, може и вие да откриете нещо свое. Рецептата е от тук: http://detstvoto.com/index.php?newsid=1841" onclick="window.open (this.href);return false;
Благодаря ти от сърце, ще разгледам и форумчето интересно ми се вижда :liubov: :stiskam:
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от tanya1602 »

Плодово руло

Продукти:

200 г. масло
100 г. пудра захар
250 г. бисквити-всякакви
150 г. смлени орехи
1 с.л. ром
3 настъргани ябълки/отцедени/
3 банана
5-6 ягоди

Приготовление:

Разбивам на пяна захарта и маслото.Прибавям смлените орехи,смлените бисквити, рома, ябълките, нарязаните банани и ягоди.Разбърквам внимателно сместа и оформям руло в подходяща чиния.Слагам десерта в хладилник за 2-3 часа да се стегне, но рядко остисква да преседява толкова.
Аватар
lusien
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:04
Местоположение: София

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от lusien »

Реших да дам рецептата за едно много лесно руло :)
Рулото на баба Роси /свекърва ми/ :)
4 яйца
10 с.л. брашно
9 с.л. захар
1 ванилия
1 бурканче сладко /независимо какво/
Всичко се разбърква добре с миксер и се изсипва в голяма тава /може и тази, която си е във всяка фурна/ върху пергаментова хартия. Пече се 10 мин. на загрята фурна от 150 градуса. След като се извади се намазва със сладкото и се навива на руло.
ДОБЪР АПЕТИТ!

Изображение
Не е за пред гости но се приготвя страшно лесно и е вкусно!
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от Satori »

Люсиен, мерси за рецептата.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Рецепти на сладкиши

Мнение от mucunka »

Люси,това руло става и скрем ванилия,но трябва малко да застине,мажа с крем и отвън и поръсвам с млени орехи.Бързо,лесно,вкусно...
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”