Рецепти за сладкиши и десерти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
sasha

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от sasha »

Вчера направих "Пирог с дюли", рецепта, която имам от Calico от тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... B8#p348326" onclick="window.open(this.href);return false;.
Реших да я променя, защото вече нямам дюли. Замених ги със сладко от сини сливи, приготвено във фурната и е без захар.Резултатът е изумителен, е разбира се, не колкото с дюли :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от calico »

Ооо, Саше, чудно става, правила съм го и със сини сливи на сладко, и със пресни също, ти си откривател. :daaa:
С ябълки също не е лош, или пък с някое захаросано малиново сладко. :angelche:

Някаква рускиня Ольга Носкова прави едни огледални глазури за торти :o , много впечатляващи, и лесно се нанасят както се вижда.
в статията има вариант на продуктите, ама нещо не му се разбира много

Изображение

Изображение

http://slojno.com/vizhte-taynata-na-sla ... rni-torti/

на ключови думи "зеркальные глазури"в гуглето излизат големи красоти
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
GIOIA(Джоя)

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Тобич,рецептата за целувки я слагам тук,защото не мога да пускам лични :snif:

4 белтъка
1 1/2 чч захар
Ванилия
Разбиват се на водна баня,докато се получи гъст захарен сироп.После с миксера на гъст сняг.
Пекох ги 1.30 мин,но може би 1.15 мин ,за да не покафеняват от вътре,върху хартия за печене на 160 гр. с вентилатор.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от boggy »

Изображение Изображение

За Рождения ден на Ева / 5г / направих тази торта. На външен вид не стана много хубава / не съм голям спец / , но пък самата торта стана уникална.Толкова вкусна......Блатовете много добре се получиха, нито сухи, нито мокри.Едни влажни седяха дори и с малко напояване. Много съм доволна.Гостите ахнаха.

Ето и рецептата:

270 гр брашно
220 гр захар
180 гр кафява захар
90 гр какао
1 и 1/2 ч.л. сода бикарбонат
1 и 1/2 ч.л. бакпулвер
щипка сол
3 яйца
200 мл гъст айран
100 мл. олио
200 мл горещо кафе

Сухите съставки-брашно,два вида захар , какао , сода, бакпулвер , сол се смесват в голяма купа. Яйцата се разбиват и към тях добавят айрана и олиото, и се разбъркват. Получената смес се добавя към сухата и заедно се разбъркват добре. Накрая се добавя горещото кафе и се бърка до получаването на хомогенна смес. Аз пекох всеки блат по отделно,в тава покрита с хартия за печене и намазана с олио , в предварително загрята фурна на 180 градуса. Така направих 3 големи блата.
Крема беше бял сметанов.
500гр сладкарска сметана
1 кофичка заквасена сметана
1/2 ч.ч. пудра захар, даже и по-малко сложих
1 бр бял шоколад
1 пакетче желатин
Разбих заквасената сметана малко с пудрата захар и после смесих с разбитата сладкарска, в която сложих сгъстителя за сметана, за да стои крема гъст и стегнат.На водна баня разтопих шоколадите и с бъркане добавих към сметановата смес.

Вместо желатин използвах сгъстител за сметана.Продават я в едни малки пакетчета както желатина.От Лидл я взех.Блтовете пекох по отделно на 4 пъти.

Опитайте я , няма да съжалявате :)
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Teodora76 »

boggy, правила съм торта със същите съставки за блатовете, само че по- малка доза, уникално вкусни са :nod:
Ето от тук взех рецептата http://pep-4o.blogspot.bg/2013/04/blog-post_1657.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Този крем с маскарпоне е много лек и приятен.
Обезателно ще пробвам и с твоята доза, защото малката свърши много бързо, благодаря ти :tzvetentze:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от apis »

Маковия сладкиш на wenche по нейната рецепта в темата ,,Какво сготвих днес,,е сложничък,но ще се опитам да го правя.
Правила съм лесен маков кекс по две рецепти,почти еднакви са,имат малки различия.
Рецепта №1.
60 гр масло
200 гр. пудра захар
2 яйца
100 гр. прясно мляко
210 гр. брашно
1 бакпулвер
50 гр. маково семе
1 ванилия
Маслото и захарта се разбиват до побеляване.Прибавят се 1 по 1 жълтъците,прясното мляко,малко по малко брашното с бакпулвера,
маковото семе,ванилията и разбитите на сняг белтъци.
Изсипва се в средно голяма кексова форма,намазана с масло и поръсена с брашно.Пече се в умерена фурна.
Рецепта №2 е от ,,Кухнята на моето семейство,, и е с 200 гр. маково семе.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от apis »

Рецепта №2
120 гр. масло и 2 суп.лъж. олио
1 ч. чаша захар
2 яйца
1/2 ч.чаша прясно мляко
1 ч. чаша брашно
1 ч. лъж. бакпулвер
200 гр.маково семе
1 ванилия
1 щипка сол
1 лимон ( по желание ) - настъргана кора и малко сок
Яйца + захар + маково семе + ванилия + лимонова кора + ( брашно + мляко , като се редуват на три пъти ) +
( масло разтопено и охладено + олио ) + сол + бакпулвер .
Пече се в тава с даметър 26 см. с хартия,стените намазани с масло,
на 180 градуса , около 40 минути , загрята предварително . Пробва се с клечка за зъби .
Lois

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Lois »

Оставям ви рецептата за лимоновия кекс с макови семена, за който питахте :) Снимка няма, не остана :lol:

Оригиналната рецепта е от New York Times, пускам тук техните продукти, а в скоби давам моите промени
Чашата е 240 г мерителна, 1 с.л. - 15 мл, 1 ч.л. - 5 мл.

Butter, for greasing pan - масло за формата
1 ¾ cup all-purpose flour, more for pan - 200 г брашно плюс още за формата
120 г смлени ядки - бадеми е перфектно, при мен беше с кашу
Zest of 2 lemons - настъргана кора от 2 лимона
1 cup sugar - 1 ч захар
½ cup buttermilk - ½ ч кисело мляко
3 tablespoons plus 4 teaspoons lemon juice - 45 мл лимонов сок (3 сл)
3 large eggs - 3 големи яйца
1 ½ teaspoons baking powder - 1 ½ чл бакпулвер
¼ teaspoon baking soda - без това
¼ teaspoon fine sea salt - ¼ чл фина сол
⅔ cup extra-virgin olive oil - ⅔ ч зехтин екстравърджин
1 tablespoon poppy seeds - 3 с.л макови семена
½ cup confectioners’ sugar - без това

Загрейте фурната до 180С. Намажете с масло и поръсете с брашно продълговата форма за кекс.
В купа смесете лимоновата кора и захарта и ги претрийте с пръсти, докато захарта се овлажни. Добавете киселото мляко, лимоновия сок и яйцата - разбркайте.
В друга купа смесете брашното, смлените ядки, бакпулвера и солта, разбъркайте. Добавете сухите съставки към мокрите, объркайте, накрая добавете зехтина и маковите семена и объркайте отново.
Изсипете сместа във формата и печете, докато при пробождане с дървено шишче то излезе чисто, около 1 ч. Оставете кекса да изстине малко във формата, след това извадете кекса да се охлади напълно върху решетка.

Има и глазура, която аз си спестих, но ето я и нея:
4 чл лимонов сок с ½ ч пудра захар - объркайте и намажете с четка върху кекса.

Трябва да изстине напълно, преди да се реже, иначе се троши, както видяха моите гости :angelche:
Deleted User 1445

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Deleted User 1445 »

Лоис, благодаря :tzeluvka:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от apis »

Благодаря за рецептата !
Солта може би една щипка е достатъчно ?
buttermilk - това мътеница ли е , т.е. млякото след извличане на маслото ? Някои го заменят с прясно мляко , други с айран.
Въпреки,че традиционно кекс се прави с кисело мляко,
според мен кекс със прясно мляко е по вкусен от кекс със кисело мляко.
И това с глазурата за намазването,може би нямаме навика да го правим ?
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”