Рецепти за сладкиши и десерти

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от libra »

Mak има в Кауфланд на подправките за сладки и печива.Предполагам,че и в други вериги.
Аватар
dilyanka
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Юни 4, '14, 09:49
Получил благодарност: 1 път

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от dilyanka »

А семената на маковете, които цъфтят в градината с едри кичести цветове не стават ли също за тази цел?
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5593
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1669 пъти
Получил благодарност: 1835 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Тутти »

Стават, но "весели кексчета", леко се развеселяваш от тях. :hihihi: Аз така знам, затова споделям, но не съм пробвала. :lol:
Маково семе без развеселяване има във веригите, но не навсякъде има вериги магазини.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Златка Трънова »

Обикновен кекс с праскови Изображение
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Златка Трънова »

И пак сладкиш с праскови и крема сирене този път ;)
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1684 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Гео, граф »

Тъй като може Венче да не види поста ми в общата тема, я да го изпляскам и тук :D
Гео, граф написа:
wenche написа:Докато чаках Графинята. Не знаех, че не обича сливи. :snif:
ВЕЧЕ обичам, Вени :potekoha: :potekoha: ! Невероятно вкусно беше, единствено аристократичната ми срамежливост ме възпря да си поискам допълнително :sblush: . Обаче вчера го направих и, срам не срам, признавам, че с Шефа си го изядохме сами, едва спасих едно парче за детето :ssmiah: :ssmiah: . Не прецених добре колко да оставя за решетката отгоре, но не ни присядаше липсата ѝ. Успях да го снимам все пак, макар че никога не мога да докарам елегантността на твоите снимки, сетих се само една вазичка да сложа за разкош:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
wenche

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от wenche »

Видях ти кулинарния подвиг :dovolen: много добре изглежда.
Струва ми се обаче, че си рязала сливите надлъжно, а не напречно, което значи, че не си била много сигурна, дали все пак си ги захаресвала чак толкоз ;)
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от maranta »

Ееее, ами рецептите :svekurva: Къде са рецептите?! :gydigydi:
И на Златето, и на Венче/Графинята - всичко с повечко пресни плодове изглежда адски вкусно :liubov2:

Предпочитам изпробвани/изконсумирани :angel2: рецепти :nod: , тези от мрежата ги знам.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1684 пъти

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Гео, граф »

wenche написа:Видях ти кулинарния подвиг :dovolen: много добре изглежда.
Струва ми се обаче, че си рязала сливите надлъжно, а не напречно, което значи, че не си била много сигурна, дали все пак си ги захаресвала чак толкоз ;)
Така съм записала, така съм нарязала и тъй като вече е изядено, има ли значение, питам :angelche: :lol: :lol: ...
Вени, взех си белята с тоя пай - Шефа каза, че довечера очаква да го чака нов :shock:! Чудя се дали ако удвоя всички количества, както и съда (имам тава с ф42), ще ни стигне поне за два пъти :hmmm:
maranta написа:Ееее, ами рецептите :svekurva: Къде са рецептите?! :gydigydi:
И на Златето, и на Венче/Графинята - всичко с повечко пресни плодове изглежда адски вкусно :liubov2:

Предпочитам изпробвани/изконсумирани :angel2: рецепти :nod: , тези от мрежата ги знам.
Маранта, пиле, оставям Венче да свърши тази отговорна дейност, аз бягам да въртя ново тесто :ieeee: :ieeemyzh: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Рецепти за сладкиши и десерти

Мнение от Златка Трънова »

Ааа, maranta веднага се поправям и давам рецептата.
Приготвят се две смеси. За тестото - 3 яйца, 135г меко масло, 3/4ч.ч.захар, 1ч.л. канела, 200гбрашно, една препълнена ч.л.бакпулвер.Разбива се маслото със захарта.Добавят се едно по едно яйцата и накрая брашното с бакпулвера и канелата.За крем сместа-1 яйце, 250г крема сирене,ванилия и пудра захар на вкус.Аз харесвам да не е много сладко,и да се усеща вкуса на крема сиренето.Необходими са и 350-400г плодове по избор почистени и нарязани на тънки филийки или дребни парченца.В форма с диаметър 23 см застилам хартия и разхвърлям с лъжица хаотично половината от тестото. След това разхвърлям и половината от крем сместа. Нареждам половината от плодовете.И тази процедура се повтаря още веднъж с останалата част от тестото, крема и плодовете. Пека на 180градуса до суха клечка.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”