"Стара планина" рухна

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Миша »

А аз да ви кажа,въобще не мисля,че има качествен продукт,пък бил той и накичен с орденче Стара планина . Просто това беше начин да си вдигнат цените и да си пробутат"наши" марки като качествени.И не е проблем толкова соята(стига да не е ГМО,гаранция пак никаква :evil: ),тя сама по себе си е полезна,проблем са всичките оцветители,консерванти ,овкусители,проблем е и самото месо,бъкано с хормони и антибиотици.В България вече месопроизводството е почти ликвидирано,а там,където се произвежда,кой може да ми гарантира,че не се използват хормони,за да може свинчовци и телчовци да станат бързичко и еднакви,готови за лесно транжиране.И при липса на контрол какво им пречи да бутат повече и повече химия,която ние поглъщаме и се радваме ,че ядем"качество".
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Мария Николова »

Мразя да ми продават соя на цената на месо. :twisted: Като Снежи не купувам продукти от смляно месо. Май, като се вгледаш в различните подробности от живота, няма как да не стигнеш до извода: Животът е вреден... Но е само един и ще си го живея такъв, вреден! :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Миша »

s_t_m написа:Животът е вреден...[/color][/size] Но е само един и ще си го живея такъв, вреден! :lol: :lol: :lol:
:daaa: Без обаче да давам допълнително пари за вредни старопланинчета.

Отиваме в някое село ,при някой деденце,пазарим се за някое четирикрако,мучащо ,грухтящо или блеещо и проблемът е решен. :D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Албена »

Има едно кардинално решение.Станете вегетариянци като мен :hihihi:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Мария Николова »

Албена написа:Има едно кардинално решение.Станете вегетариянци като мен :hihihi:
Щом това е твоя избор - добре! :|
Но аз - не! Не ми се иска да се преустройвам на зайче. :twisted: Харесва ми да съм всеядно прасе. :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от orkud »

Вярно, кардинално .... но решение. Ако трябва да съм честна, всичко от магазина го купувам без скрупули, но откакто гледаме животни ми е много жал да колим и да седна да ям. Има моменти, в които наистина ми засяда буквално, но мълча и нищо не казвам. Но въпроса с вегетарианството ми е минавал през ума :hmmm: , не знам кога ще узрее окончателно :nod:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Мария Николова »

Миша написа:
s_t_m написа:Животът е вреден...[/color][/size] Но е само един и ще си го живея такъв, вреден! :lol: :lol: :lol:
:daaa: Без обаче да давам допълнително пари за вредни старопланинчета.

Отиваме в някое село ,при някой деденце,пазарим се за някое четирикрако,мучащо ,грухтящо или блеещо и проблемът е решен. :D
Ето това вече е правилно решение! :daaa: :daaa: :daaa:
но откакто гледаме животни ми е много жал да колим и да седна да ям.
Това наистина не го разбирам, оркуд.
Месодайните животни - в твоя обор, или в неизвестен обор - се отглеждат за месото им. Канарчето в клетката го отглеждаш, за да те радва с красотата си и с песента си.
Не разбирам защо гледаш на агнето (телето, прасето, пуека) като на канарче? :sthinking: :sdull: :swonder:
Последно промяна от Мария Николова на Окт 14, '10, 13:27, променено общо 1 път.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Миша »

s_t_m написа:
Албена написа:Има едно кардинално решение.Станете вегетариянци като мен :hihihi:
Щом това е твоя избор - добре! :|
Но аз - не! Не ми се иска да се преустройвам на зайче. :twisted: Харесва ми да съм всеядно прасе. :oops:
Моят син казва-аз съм вегетарианец на диета :hihihi: :lol: .Та диетата на вегетариянците включвала всичко,що расте на кокъл и се изпълнява за неопределен период от време :lol: :lol: :lol:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от evita »

s_t_m написа:

Това наистина не го разбирам, оркуд.
Месодайните животни - в твоя обор, или в неизвестен обор - се отглеждат за месото им. Канарчето в клетката го отглеждаш, за да те радва с красотата си и с песента си.
Не разбирам защо гледаш на агнето (телето, прасето, пуека) като на канарче? :sthinking: :sdull: :swonder:
Мерито,има много силно привързване към домашните животни.
Аз си гледам пилета и за месо,ама ми става тегавко като започнат да се закачат,лекичко те клъвват по крачолите,седят да ги галиш :nod: .После процедурата със сатъра е малко по -тежка :hmmmmmm: .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Мария Николова »

Еви, моята приятелка оркуд не говори за сатъра, а за чинията, мила! Ръчкам я, да й помогна с една гледна точка повече. Макар да зная, че файдата ще е нулева, защото въпросът е емоционален.
От личен опит зная, че нищо рационално не е достатъчен аргумент при такива въпроси. И тя може да ме контрира коооооолкото си иска с моя личен опит. :lol: :lol: :lol:
Обаче, не оркуд, а аз съм скорпиончето. :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”