"Стара планина" рухна

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Titi »

s_t_m написа: Впрочем яйце, снесено днес, постъпва в магазина утре и е продадено до третия ден. Като имахме по 3-4-5 кокошки, завиждах на тия, които все пресни яйца си купуват, а аз все престояли в хладилника по 5-6 дена трябва да оползотворявам. :twisted:
Е в тая велика заблуда кой пък те вкара? Майка ми работеше известно време в един птицезавод точно при яйцата. По цял ден препакетирваха и пренабиваха печати с дати на яйца снесени преди месец. После всичко отива в търговската мрежа, а ти си мислИ, че ще си купиш от магазина яйце, снесено вчера. Освен това нищо, ама нищо общо няма между яйцата от магазина и домашните. Причината е, че първите са снесени от носачки хранени изкуствено, а домашните знаете какво ядат. И вкуса, и цвета на домашните са различни.
И за гледането на животни си в заблуда. В градче от селски тип, от което е Стела и в което между впрочем аз съм родена :dovolen: гледането на животни в дворовете не е забранено. Причината все повече хора да се отказват е, че храната за тях стана толкова скъпа, че например миналата зима като заклахме прасето и направихме една рекапитулация излезе, че килограм месо ни струва към 15 лв. Защото от цялото прасе ние вземаме само чистото месо, всичко друго се раздава на комшии, понеже не го ядем. По тая причина решихме, че повече свекъра ми няма да се занимава с гледане на прасе, а като дойде зимата директно си купуваме от кланницата два бута и две рибици и чиста работа. Като свършат - пак.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от orkud »

За да се върнем малко на темата - днес с колежката обядвахме сандвич с маргарин и шпек. И си говорим, че ядем само боклуци - хляба, маргарина и шпека. Три продукта, бъкани с химикали и боклуци :hmmmmmm:
Помислете си кое от това, което ядем и пием не е продукт на съвременната химия. И си спомням Луи дьо Финес в "Крилце или кълка" :nod:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Titi »

в момента докато си чета форума си хапвам мед и орехи. Ето кое не е продукт на съвременната химия :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от bouquet »

Яж мед, докато не са измрели пчелите! От тия ГМО посеви, които наводниха света казаха, че пчелите измират......
Търся добри хора
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Titi »

bouquet написа:Яж мед, докато не са измрели пчелите! От тия ГМО посеви, които наводниха света казаха, че пчелите измират......
ее, я го дайте малко по-ведро, какво е това черногледство!
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Миша »

По-ведро,ама не си събирала умрели пчелички с шепи,нали,напипахте болното ми място :cry: .Не ГМО,най-вече мобилните телефони пречат.И обезлюдяването.По нашия край преди като отидех при баща ми,къде и да стъпех,миришеше на билки.Вярвях и само подсмърчах"Ах,как ухае!"Но имаше животни,изпасат острата тревица и билките надигнат глави.А сега всичко буреняса,превзе поляните,няма огромните масиви люцерна,няма слънчогледа...От 30 кошера сега не можем да извадим толкова мед,колкото сме вадили от 10. А пчелите умират,с шепи понякога чистим,няма паша,бият се ....и умират....:cry:А колко е чудна песента на пчелите...пролет...цъфнали бубета ...и рояци....рояци...
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от calico »

Миша, това което казваш е много тъжно...

... и е много срамно за тоз "венец на творението", човека. дето сам се закичи с тая титла и сега мори всичко живо....
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от evita »

Добра новина!!!!
Лиценза "Стара Планина" е отнет от 4-те фирми в чийто продукти беше намерена соя!
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от vodo-leika »

evita написа:Добра новина!!!!
Лиценза "Стара Планина" е отнет от 4-те фирми в чийто продукти беше намерена соя!
Дано послужи за пример! :dovolen:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: "Стара планина" рухна

Мнение от Titi »

evita написа:Добра новина!!!!
Лиценза "Стара Планина" е отнет от 4-те фирми в чийто продукти беше намерена соя!
Сигурна съм, че това може да ги докара даже до фалит. Кой нормален човек вече би си купил каквото и да е от техните продукти? Щом слагат соя в Стара планина, представяте ли си какво слагат в останалата си продукция :spuke:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”