10 мин! Френска кухня - пържоли с пипер и сметана

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: 10 мин! Френска кухня - пържоли с пипер и сметана

Мнение от Мария Николова »

DOBI написа:Нико,за рязането-ами реже се еднакво.Иначе може от любопитство да го опиташ.По-малко люти от другия и е по-мек на вкус.Например в соса за стриди /деьек тоя лук с винен оцет/ се усеща най-точно вкусовата му разлика.А и естествено самите му люспи са по-тънки и от там по-крехки.
Сега малко и за месото-телешкото месо по принцип се води "бяло" месо.Наистина ее светло розово на цвят /точно като свинското/ .Консумира се добре изпечено.
Червеното месо е говеждо.То се приготвя според желанието на консумиращия го,но ако е добре изпържено или изпечено е твърдо.Приготвено майсторси а ла англе направо се топи в устата.Тук има и един специамитет от сурово такова,накълцано с нож до вид на кайма ,но в никакъв случай мляно с машинка.Две години набирах смелост да го опитам пустия му стек "Тартар"-сега съм му дива фенка,само дето аз не мога да си го направя зама и го консумирам само в ресторант
Изображение
Кажи, че при липса на червеното говеждо, не го заместват с червено бабешкооооо :cry:

:stongue:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: 10 мин! Френска кухня - пържоли с пипер и сметана

Мнение от Lizi »

Според мен червения лук става само за салата в прясно състояние .А в френската кухня не се слага червен лук , а по-скоро това което ние наричаме арпаджик. Т.е. малки лукчета .Така мисля .Има голяма разлика.
Колкото до телешкото бон филе аз съм яла домашно. Невероятно е и крехко и вкусно. Няма нищо общо с това в магазина . На цвят е розово по-скоро.Това на снимката обаче ми прилича на някакво модифицирано гинетично неестествено телешко. :hihihi: Да не би да е бизонско? :ieeee:
denitsavm

Re: 10 мин! Френска кухня - пържоли с пипер и сметана

Мнение от denitsavm »

Аз пък току що сготвих пържолите с пипер и сметана :nod: Добро е :nod: Всички хапнахме добре. Само дето на 2 пъти го правих, че нии сме си народ у дома ;) . Та личния ми опит - намалих котлона да не прегаря лука, 10-15 мин. си е точно :nod: Но 4 от нашенските пържоли не се побират, 2 макс. 3 при по-голям тиган :nod: И с пържени картофки върви :dovolen:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: 10 мин! Френска кухня - пържоли с пипер и сметана

Мнение от bouquet »

:tzvetentze: Нико! :tzvetentze:
Редовно правя тази рецепта, но с пилешко :potekoha:
Търся добри хора
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”