Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
kurosania

Re: Търся рецепта

Мнение от kurosania »

Вчера ми дадоха рецепта за сладкиш, но нещо явно май са забравили да допишат...за това се включвам с половинчата рецепта дано някой успее да я довърши

Тавичката се намаслява, наерждат се ред бисквитки, и те се намасляват отгоре, след това се нарежда обелена, изчистена и нарязана на резенчета ябълка /или друг плод по желание/
Прави се смес:
1ч.ч. брашно
1ч.ч. захар
4 яйца
1 бакпулвер
1 ванилия
Тази смес се разпределя равномерно върху резените ябълка и се пече на умерена фурна.

Не трябва ли да има прясно или кисело мляко, предполагам и малко олио също ще му трябва и накрая сигурно ще трябва да се сиропира :hmmm:
Аватар
stp_stp
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Мар 12, '13, 21:58

Re: Търся рецепта

Мнение от stp_stp »

Моята рецепта е същата - сместа от яйца, захар и брашно е пандишпаново тесто и НЕ се слага мляко, олио и набухвател :daaa:
Няма нужда от сиропиране - много е вкусно!
Orogona

Re: Търся рецепта

Мнение от Orogona »

Икам рецептата на Калико за невероятно вкусните палачинки с месо,които хапнахме при Саша. Ще я помоля да я напише.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от dancheto »

Търся рецепта! Преди години съм правила нещо подобно, с картофи, та ако може някой да ми помогне с рецепта.....сварявам картофи и ги пасирам, добавях прясно мляко, сирене, разните му там подправки.....и не помня още какво слагах :ufff: и се правят вдлъбнатини в картофената смес и се чукваха там яйца и после всичко се допичаше.......ставаше много сладко, обаче......продуктите какви бяха.......
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
Elatior
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от Elatior »

dancheto ,това което си правила по описанието ми напомня на огретен с картофи.Прочети из нет-а различните рецепти за огретен и ще се ориентираш :) :stiskam:
strujkana

Re: Търся рецепта

Мнение от strujkana »

Кажете някакъв бърз и вкусен летен десерт. Чакам гости довечера и мислех сладолед да има, но ми се разбрица камерата на хладилника и не ще да заледява като хората. Подозирам, че каквото и да сервирам след барбекюто, народът в тая жега ще каже: бе нямаш ли някоя студена диня? Обаче нали съм домакинA, както викаше баба ми, та нещо там да направя. Нямам време за нищо с желатин или с маслено тесто, че то иска престояване.
Аватар
kangel (Камелия)
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1352
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:56
Местоположение: София

Re: Търся рецепта

Мнение от kangel (Камелия) »

Можеш да направиш нещо такова. Аз бих заменила обикновените бисквити с чаени, или с бишкоти, или пък с котешки езичета. А ягодите можеш да замениш с банани например :daaa:
ribotur

Re: Търся рецепта

Мнение от ribotur »

Дайте, моля, рецепта за "социалистически" толумбички, че ме изядоха вече в къщи за пусти толумби! "Социалистически" ще рече "онези, дето като ученици ги ядяхме за по 9 ст. в сладкарниците" - цитирам ММ. Правила съм толумби по поне 5 различни рецепти, все нещо не им е ОК. Та ми трябва технология най-проста, предполагам без масло (не вярвам по сладкарниците да са слагали таквиз скъпотии), но може пък и с масло, с една дума - стара, многократно изпитана рецепта за толумбички.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Търся рецепта

Мнение от Titi »

СПЕШНО, СПЕШНО, СПЕШНО
Търся изпитана рецепта за царска туршия с мед. Купихме продуктите за царската туршия, но купихме и малко готова от пазара - с мед - превъзходна. Решихме да я направим така тази година, но имаме рецепта само за обикновена царска туршия.
Продуктите ни са:
1 кг. моркови
3 кг. карфиол
500 гр. зелка
1 кг. камби
1 целина глава и листа
чесън
Общо около 5,5 кг. зеленчуци.

Кажете ми сега каква и в какво количество марината да сложим на тези зеленчуци, че да стане хрупкава и леко да сладни.
Ама спешно казвайте, че утре до вечерта трябва да сме я направили с ММ.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vladislava78
Баш кафе майстор
Мнения: 2762
Регистриран на: Май 17, '10, 16:49
Местоположение: Обнова
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 27 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от vladislava78 »

Тити аз слагам на един компотен буркан оцет до рязката ,1с.л. сол ,1 с.л. захар ,2 аспирина на буркан .
Пълня бурканите със зеленчуци и заливам с вряла вода.Затварям веднага и обръщам с капачката на долу.
В твоя случай може да замениш захарта с 1с.л. мед
От тези продукти ,ще ти излязат около 7 буркана.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”