Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от zeleno »

:ieeee: :ieeee: :ieeee:
йес , точно това исках
и не се претака , нали
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от Lizi »

Не .Не се претака.
Слагам я в кофа и затискам отгоре с чиния и нещо по-тежко.
Вадиш , слагаш олио по желание и сервираш. :daaa:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 361 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от zeleno »

опитах на вкус закиснатите вече зеленчуци - бая солени ми се виждат / всяка година едно и също правя , пресолявам :ufff: :ufff: :ufff: /
ще махна сока и ще долея само с вода и оцет в посоченото съотношение , па дано не идат зян
и икейски буркани накупих иначе , с телени капачки ... :mrgreen:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от Lizi »

Сложи още зеленчуци - ще поемат солта .
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Търся рецепта

Мнение от Titi »

Търся идея за по-засукано приготвяне на пържоли. Може приготвянето да е елементарно, но крайният резултат да е по-различен от обикновените пържоли на скара или във фурна, да изглеждат празнично и да са вкусни.
Когато сме в Швеция по Коледа винаги правим шведска Коледа и българска Нова година. Специално си донесохме кебапчета от България за целта, идеята ми беше да направя и капама. Да, обаче щерката рече, че не ще капама, НМ да не остане назад и той вика, че не обичал капама, въпреки, че не знаел какво точно е това. :lol: Искат пържоли. На мен пък ми се иска да се представя по-така пред родата му, защото те с коледните си приготовления ми скриват шапката.
Дайте идеи някакви, моля, че да не се изложим пред чужденците :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10769
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 451 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся рецепта

Мнение от botan »

Мамчето понякога ги прави със сметана и стават много вкусни и сочни. :)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
denitsavm

Re: Търся рецепта

Мнение от denitsavm »

И аз така правя - със сметана и гъби. особено ако е филе - слагам да се пекат във фурната месото с нарязан на едри кръгчета лук, малко олио и малко вода/бира, бяло вино/, покрита тавата със фолио. Като се изпече слагам едро нарязани гъби, махам фолиото, след още 10-15 мин заливам с една кофичка сметана и гася фурната
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Търся рецепта

Мнение от Titi »

Това звучи вкусно и празнично :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 338 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от Di_Va »

Тити, аз правя едни пържолки с гъби, които стават наистина мноого вкусни, приготвянето не е нещо трудно, но има запържване, а не всички обичат - някои да приготвят, други да хапват :lol: , но въпреки това:
Свинско с гъби : свинското месо се нарязва на тънки филийки, начуква се и се посолява със сол, кимион и черен пипер. Пържолките се овалват в брашно и се запържват.
В същата мазнина се задушават гъбите, нарязяни на филийки, към края се прибавя бучка масло. Гъбите се изваждат с решетъчна лъжица и в същата мазнина се слага каша от брашно, вода и сол на вкус, бърка се, докато се сгъсти и се оттегля от котлона.
В съд от йенско стъкло се редят ред пържоли, ред гъби, каша и т.н., завършва с каша, поръсва се с настърган кашкавал и се пече във фурната.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Търся рецепта

Мнение от Албена »

Спомням си ,че Краси беше дала рецепта за мъфини ,но не мога да ги намеря :hmmmmmm: Рових се из готварсака тема ,ама на - няма ги и толкова.Ще ми подскаже ли някой,моля!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”