Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Търся рецепта

Мнение от Moria »

5ia написа:Правилно си употребила "ако", а не "когато". Имам смътни заподозрения, че е много вероятно да не стигна до там :oops:
Щото нямаш горелка ли. :hihihi: Ще ти подаря една за коледа.
Изображение
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Търся рецепта

Мнение от DOBI »

Само еднамалка поправка-крем брюлето се сервира веднага след карамелизиране на захарта.Не се поставя отново в хладилник.
Аватар
dochka1
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:29
Местоположение: Пловдив

Re: Търся рецепта

Мнение от dochka1 »

5ia написа:Искам да направя крем брюле. Обаче истински - с горена захар отгоре. На мен ми трябва изпитана, но лесна - подчертавам лесна - рецепта. И тая захар....ми нямам горелка ли, как се казва там това нещо. И как става първо да го опека и охладя, а после пак да го върна във фурната, за да го карамелизирам. И ако някой се навие да ми отговори, моля да има предвид, че готварството ми е една идея по-лесно от китайските йероглифи :oops:
:mrgreen: :mrgreen:
Пете, винаги ме разсмиваш!
А няма ли да се получи, ако вместо да си подпалваме плота с горелка :mrgreen: , отгоре да сложим крокант?
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Търся рецепта

Мнение от 5ia »

Ами аз си имах идея просто да го наръся с карамел, но тогава вече няма да е истинско. Пък с този плот, дето евентуално да се подпали.....бе нали в превод брюле е нещо като "горено", та да не част от рецептата :lol:Но пък сега си мисля, че мога от празничните ви рецепти да се вдъхновя от нещо не толкова животоопасно ;)
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Търся рецепта

Мнение от Blue sky »

моля да ми кажете, на тиквеника, как му баете? търся хубава изпитана рецепта, че голям срам, голям мерак да готвя, пък баници и най-вече тиквеник - НЕ МОГА :oops: :oops: :oops:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Търся рецепта

Мнение от Satori »

Според мен хубавият тиквеник трябва да тип вита баница, не на слоеве. Ако е домашно точен - корите е важно да са особено тънки. Подправки - или малко ванилия или нищо, само захар. Това са моите впечатления. Нали знаете - като човек не може да прави нещо, може много добре да го критикува и анализира :D
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Търся рецепта

Мнение от Moria »

Blue sky написа:моля да ми кажете, на тиквеника, как му баете? търся хубава изпитана рецепта, че голям срам, голям мерак да готвя, пък баници и най-вече тиквеник - НЕ МОГА :oops: :oops: :oops:
Аз смятам за бъдни вечер да пробвам "божествения тиквеник" на Селма. Не е постен, но и аз не съм крайна в спазването на традицията, за мен е важно да стане хубав и да се изяде. Тогава и аз ще съм доволна, и ТЕ ще са доволни :mrgreen: , и ТОЙ ще е доволен. :liubov:
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Търся рецепта

Мнение от Blue sky »

Мория, къде го този божествен тиквеник? :dovolen: Аз снощи пак правих и пак не съм доволна :evil: . Все ми става един кашкав и кафяв. А най-най-вкусния ттиквеник който някога съм яла, мноооооого отдавна та нямам много ясни спомени, но беше хрупкав, стегнат и най-важното златно-жълт :hmmm:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Търся рецепта

Мнение от Satori »

Blue sky написа:Мория, къде го този божествен тиквеник? :dovolen: Аз снощи пак правих и пак не съм доволна :evil: . Все ми става един кашкав и кафяв. А най-най-вкусния ттиквеник който някога съм яла, мноооооого отдавна та нямам много ясни спомени, но беше хрупкав, стегнат и най-важното златно-жълт :hmmm:

Да, цветът е много важен. Ярко хубаво оранжев или жълт. Така се получава, ако се слага само захар и евентуално ванилия - поне по мои наблюдения.
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от mileni »

Моpи,снощи и аз се pазтъpсих и точно този божествен тиквеник ме гpабна :dovolen:
Блу ето линк http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=352202.0" onclick="window.open(this.href);return false;
мисля да го направя за Бъдни вечер
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”