Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Търся рецепта

Мнение от tanya1602 »

Satori написа:
tanya1602 написа:
Satori написа: Червено оцветяване може да се получи със сок от цвекло. Зелено - със сок от спанак примерно, или друга зеления, ситно накълцана или смляна.
Може и с домат, чушка магданоз, копър... :potekoha:
Сетих се и за жълтооранжев цвят - със сок от тиква става.
Или морков ? Ама синьото няма как... :ieeemyzh:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Търся рецепта

Мнение от Satori »

tanya1602 написа: Или морков ? Ама синьото няма как... :ieeemyzh:
Писах за синьото - може. Сок от червено зеле, като се обработи топлинно, става син :mrgreen:

Между другото, сокът от тиква не си променя толкова бързо цвета на въздуха - не се окислява толкоз бързо, за разлика от морковения.
Аватар
sashy
Виенско кафе
Мнения: 304
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:16
Местоположение: Бургас

Re: Търся рецепта

Мнение от sashy »

Търся рецепта за баница с праз.Само веднъж съм опитвала и много ми хареса,но нямам рецепта.Ако някой прави такава ще се радвам да сподели :dovolen:
http://sashenceto.snimka.bg/flowers/lyato-2010.514110" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Търся рецепта

Мнение от tanya1602 »

Баница с кисело зеле и праз

1 опаковка кори за баница
1 ч.ч. мазнина за пържене
1/3 ч.ч. мазнина за поръсване
1 кг кисело зеле
2 стръка праз
сол

Киселото зеле се нарязва и се задушава в част от мазнината до омекване. Празът се нарязва на дребно и се задушава с останалата мазнина, овкусява се със сол. В намаслена тава се нареждат корите, поръсва се с малко мазнина и през 2 кори се поставя веднъж плънката с кисело зеле, веднъж от плънката с праза. Завършва се с 2 кори, нарязва се на едри квадрати, полива се с вода и се наръсва с мазнина. Запича се до зачервяване.



Баница с праз


3 стръка праз
200 г сирене
3 бр. яйца
1 опаковка кори

Стръковете праз се почистват, нарязват се на ситно и се слагат в по-голям тиган с 30 мл олио и малко вода да се задуши. Когато празът е готов в тигана се прибавя натрошеното сирене и 3-те яйца и сместа се обърква добре.
Кората се слага в тавата и върху нея се изсипва 2/3 от приготвената плънка. Втората кора се налага с диаметъра на тавата и се поставя върху сложената плънка. С остатъка от плънката се запълват краищата по ръба на тавата и накрая се прихлупват краищата от долната кора.
Преди да се сложи във фурната баницата се набожда с вилица. Слага се в леко затоплена фурна на 50 С и се пече на 200 С до златисто кафяво. Поднася се с кисело мляко или айрян и е вкусна и на следващия ден.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от al.yank »

Купих пил.копанчета,аз не ги помирисвам,но детето много ги обича.Ама все с ориз ми е еднообразно да ги готвя,дайте нещо друго :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Търся рецепта

Мнение от Satori »

al.yank написа:Купих пил.копанчета,аз не ги помирисвам,но детето много ги обича.Ама все с ориз ми е еднообразно да ги готвя,дайте нещо друго :dovolen:
Какво е копанче?
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от al.yank »

ми,долното нещо на бутчето :hihihi:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Търся рецепта

Мнение от Satori »

al.yank написа:ми,долното нещо на бутчето :hihihi:
Ми давай някоя рецепта като за пиле - я гледай колко сме ги навървили!
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Търся рецепта

Мнение от 5ia »

Искам да направя крем брюле. Обаче истински - с горена захар отгоре. На мен ми трябва изпитана, но лесна - подчертавам лесна - рецепта. И тая захар....ми нямам горелка ли, как се казва там това нещо. И как става първо да го опека и охладя, а после пак да го върна във фурната, за да го карамелизирам. И ако някой се навие да ми отговори, моля да има предвид, че готварството ми е една идея по-лесно от китайските йероглифи :oops:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Търся рецепта

Мнение от Satori »

Идея си нямам как се прави брюлле, ама не може ли да се запали с някакъв алкохол? Фламбе демек?
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”