Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся рецепта

Мнение от botan »

Тюх, да бях питал по-рано, тя милата вече не приличаше на нищо та стана на крем супа. За следващия път ще знам хич да не й се кумя, а да я направя на шайби и панирам.
Благодаря ви момичета! :tzvetentze:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Търся рецепта

Мнение от sadeyes »

Търся рецепта, за един сладкиш, който майка ми навремето правеше. Мисля, че се казваше Фъч. Помня, че се прави с череши от компот.......
Аватар
Swetoslawa
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Авг 1, '14, 15:01
Местоположение: Варна

Re: Търся рецепта

Мнение от Swetoslawa »

Търся рецепта за баница с майонеза :dovolen:
ИзображениеКамъкът си тежи на мястото! ИзображениеИзображение
troll

Re: Търся рецепта

Мнение от troll »

То мойто питане не е за тук маааа..
щото трябваше да пусна тема "не знам как се казва и кво е туй, ма му търся рецептата"
:mrgreen:
Майка ми(вече в един по-добър свят) правеше едни неща, които погрешно наричахме бухти.
На мен не ми достига кулинарна култура за да ги определя и кулинарна практика за да ги направя та ще се опитам да ги опиша. Ако някой им знае името ще е от голяма полза, щото аз рецепта ще намеря.
Та майка ми правеше и истински бухти, но един път тестото стана по-плътно и тя го размеси и с точилка го докара до около ½ сантиметър дебело и го нареза на правоъгълници. В едната половина сложи натрошено, старо бяло сирене, а другата половина загърна върху него и от трите края натискаше с пръсти и тъй го залепи.
хвърли туй нещо в тиган с горещо олио и то се изпържи и изду откъм средата.
Трябва да се внимава, като се ядът топли, щото сиренето вътре е много по-топло.
:mrgreen:
Аз, рано или късно ще го направя и сам, но ще ми е много по-приятно ако някой ми помогне!
:mrgreen:
troll

Re: Търся рецепта

Мнение от troll »

sadeyes написа:Търся рецепта, за един сладкиш, който майка ми навремето правеше. Мисля, че се казваше Фъч. Помня, че се прави с череши от компот.......
С всякакви плодове от компот се прави.
Голямата гяволия е тестото и печенето.
Така че да потънат в него плодовете, но да се виждат.
Колко опити съм изял, докато майка ми се научи.....
А като се научи загуби интерес.
Тя го наричаше плодов сладкиш.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от kim »

Трол, това трябва да са били със сода или..? Нищо де, ще ти напиша моята рецепта от майка ми за бухти, пък дали са точно бухти не знам. :dovolen:
Една кофичка кис. мляко, 1 с.л. /равна/ сода бикарбонат, 1 с.л. /пак равна или на вкус/сол, брашно за средно твърдо тесто. Месиш, разточваш, режеш на правоъгълници, ромбове или както желаеш и пържиш в сгорещено олио.
Трябва да внимаваш, че се пържат бързо. Малка подробност- ако разточиш по-тънко тестото стават кухи.
Същата рецепта я имам и с яйца. Там се добавят 2-3 яйца, но яйцето винаги прави тестото по-жилаво.
Направи ги, пък ако не е това, значи е било нещо с мая.
п.п. Щях да забравя, содата задължително я разбъркваш с киселото мляко. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Търся рецепта

Мнение от дара »

Трол,т
troll написа:То мойто питане не е за тук маааа..
щото трябваше да пусна тема "не знам как се казва и кво е туй, ма му търся рецептата"
:mrgreen:
Майка ми(вече в един по-добър свят) правеше едни неща, които погрешно наричахме бухти.
На мен не ми достига кулинарна култура за да ги определя и кулинарна практика за да ги направя та ще се опитам да ги опиша. Ако някой им знае името ще е от голяма полза, щото аз рецепта ще намеря.
Та майка ми правеше и истински бухти, но един път тестото стана по-плътно и тя го размеси и с точилка го докара до около ½ сантиметър дебело и го нареза на правоъгълници. В едната половина сложи натрошено, старо бяло сирене, а другата половина загърна върху него и от трите края натискаше с пръсти и тъй го залепи.
хвърли туй нещо в тиган с горещо олио и то се изпържи и изду откъм средата.
Трябва да се внимава, като се ядът топли, щото сиренето вътре е много по-топло.
:mrgreen:
Аз, рано или късно ще го направя и сам, но ще ми е много по-приятно ако някой ми помогне!
:mrgreen:
Трол и майка ми правеше такива "бухти" но ги наричаше мекици и плънката беше сирене с яйца. :nod:
Рецептата,която ми е останала от майка ми е:
Тесто за мекици:1 кофичка кисело мляко с 1лъжица сода.1чаша топло мляко или вода с 1ч.л.захар и мая колкото кибритена кутия.1кг.брашно с 1 яйце,1ч.л сол.Месиш,тестото се овалва с олио.Вечерта се прави и се оставя в хладилник.На другия ден разточваш дебела кора,режеш квадрати и слагаш в единия ъгъл плънка от сирене натрошено разбъркано с яйца.Дано да е това :stiskam: Да ти е сладко :D
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Търся рецепта

Мнение от botan »

Как се яде тази гадост цикорията? :hmmm: :mrgreen:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от Мария Николова »

botan написа:Как се яде тази гадост цикорията? :hmmm: :mrgreen:
Че кой яде тая отврат. :spuke: Кой те кара и за какво? За мерак, за далак? :sgiggle: За нищо не става. :twisted:
Освен ако глад изтребва народа. Тогава, пази боже, се ядат даже желъди и цикория.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”