Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Изкушения за лакомници и гурмани.
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от Голем Бел Нико »

Тук вече два пъти по време на събирания правим страхотно бързи и вкусни сандвичи със кашкавал и чубрица. Изобщо не могат тия неща да се задържат на подноса повече от 3 минути. Днес дори хранихме 10 души с тях - правиш докати си лафиш и всеки яде и охка и ахка. Описвам всичко това защото приготвянето изисква само тиган - няма печене на фурничка или нещо такова.

Време на подготовка около 2.5 (две и половина) минути - от момента в който казваме "Ами да! Хайде да направим!" до момента в който изглеждат така: Ох!
Изображение

Това е моята чубрица, расте на прага на къщата:
Изображение

Чубрицата по отблизо, не мога да и се нарадвам.
Изображение

И още по-отблизо дори. Тук всеки местен туземец като погали ниското храстче и си помирише ръката и веднага изпада в екстаз. Иначе не знаят какво е това чубрица.
Изображение

Почваме с просто мазане с масло на филиите хляб:
Изображение

Слагаме кашкавала. Тук ние слагаме сирене "Хаварти" - но с кашкавал става дори по-вкусно:
Изображение

Ето как става печенето; Филиите се слагат с намазаната с масло страна към тигана. От другата страна не се слага масло, но се слага кашкавала. Тук се вижда една филия с кашкавала отгоре и поръсена с чубрица. И две двойни филий с масло отгоре които в момента се запичат отдолу. Притиснат между тия две филии е кашкавала + чубрицата:
Изображение

Най-добре е да ги топим в доматен сос. Този който върви най-добре с тях е за спагети. Нарича се "арабиата" - има лек лютив вкус. Съдържа магданоз, чесън, лук, домати, риган, босилек, зехтин, сол, пипер, червени чушки. Просто топим в соса и ядем:
Изображение

Пак да повторя - приготвянето е ужасно бързо - 3 такива сандвича отнемат може би 3 минути. Но ако някой може да спре до там и да не си направи още три - евала!

--Николай
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от Blue sky »

:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: потвърждавам, и аз така ги правя - няма такива други вкусни сандвичи :ieeemyzh:

само че нямам такава прекрасна чубрица :twisted:
He who plants a garden, plants happiness
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от el pistolero »

Aз пък ги правя в "парти грилче" само не мажа никакво масло или маргарин защото реотана ги пече само отгоре, а пък кашкавала си е самодостатъчно мазен. И другото което обичам да правя е да си правя филийките като мини пица. Просто мажа доматено пюре и отгоре може да се ръси каквото ви е кеф. Най отгоре кашакавала (или гаудата, тизлита, ементала, чедъра) и ммммммм :potekoha:
Ще пробвам и тиганената версия- подозирам, че кашкавалът ще се тегли много готино на конци леко разтопен :daaa:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от Blue sky »

на тиганената версия маслото е от ключова важност :nod: прави хляба страшно хубав и хрупкав, кашкавалът се точи на конци страхотно. Всъщност аз го стържа, но очевидно и цял може да са слага :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от dora »

Това страшно ми напомня на онези ,"обърнати"сандвичи на които всички в къщи сме любители.
Мисля :hmmm: Николица беше пускала рецептата :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от nikolica »

Да, Доре ето тук http://nojivilichka.wordpress.com/categ ... %BA%D0%B0/" onclick="window.open(this.href);return false;
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от johnstalker »

Да докладвам, че и аз спретнах филийте. :daaa: Станаха супер.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от nel4o »

И аз ги направих днес за закуска. Домашните погрухтяха добре и казаха, че по-вкусни сандвичи с кашкавал не са яли :mrgreen:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от Голем Бел Нико »

Ми да,

"Аз като говоря, не приказвам".

Но няма страшно - имам още такива подобни рецепти.

...Филий ше ми пържат и таковата, ама ха...

--Николай
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Бързи печени сандвичи с кашкавал и чубрица

Мнение от lila »

Да не изпадам в подробности, ама добър заден завръз ще има вследствие няколко такива дабъл филийки :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”