Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Изкушения за лакомници и гурмани.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от nel4o »

Ох покапах се :potekoha: Благодаря :tzvetentze:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от Satori »

Глей са каква съм и аз свекърва, ама едно уточнение да направя как се прави според дебелите книги :oops: :dovolen: Белтъците е добре да се прибавят към другата смес, а не обратното - лекото се слага кум по-тейкото, за по-голъама въздушност.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от nel4o »

Всъщност, докато правих тортата, въобще не се замислих :hmmm: Направо реагирах с подкорието и направих точно така - прибавих белтъците към по-тежката смес :ieeee: Ейййй ква съм добра ученичка :hihihi:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от Голем Бел Нико »

Съжалявам, пак измайсторих тая торта. Току-що.

Съседчето ми каза че брат му имал рожден ден. Отидох и питах майка му дали има готова торта. Отговори ми че да, купила е суха смес за $1 ама още не я била направила. Ех, рожден ден с торта за $1... Веднага и редих делавера че ако ми донесе малиново сладко ще има торта за чудо и приказ след 40 минути.

Говорихме с нея преди 30 мин. Сегао стават още 10 минути печене.

Ето на, толкова е лесно. И бързо!

За съжаление не видях съвета белтъците да се добавят към жълтъците за да ставало по-пухкаво. Но тоя път бърках тестото да стане гладко-гладко.

И за друго съжаление - местен туземски навик е да се разсипваш от благодарности, дори тортата да не стане хубава. Оценяват жеста или нещо такова. Никога няма да знам верно ли им харесала на вкус...

(За Джони Сталкер - това е съседката с татуировките и малкото "д". Твоя тип, не като оная от другата страна на улицата. Като додеш ше се запознаеш с всички, ще оставиш неизгладими впечатления. Но трябва пак да почнеш да пушиш за да им влезеш в компанията. Всичко си има цена, ах...)

--Николаъ
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от johnstalker »

Голем Бел Нико написа:...
(За Джони Сталкер - това е съседката с татуировките и малкото "д". Твоя тип, не като оная от другата страна на улицата. Като додеш ше се запознаеш с всички, ще оставиш неизгладими впечатления. Но трябва пак да почнеш да пушиш за да им влезеш в компанията. Всичко си има цена, ах...)

--Николаъ

Явно ми е писано да пропушвам! Какво ли не бих направил за една торта "Нико" и татуирана сасетка с малко дупе и големи цици! :ufff: :ufff:
sunnyflo
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Май 28, '11, 08:57
Местоположение: Ямбол

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от sunnyflo »

Здравейте,
днес направих тортата, но много странно ми се получи блата след като го изпекох :snif: - стана на пластове- не е еднороден, най-отгоре е такъв като на снимката, посредата има малко бяло, а отдолу е като стиклен, ама не е лепкав, но не е и като отгоре
Някой има ли идея от какво може да е станало така? От фурната или нещо аз съм направила?
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от johnstalker »

Изглежда апетитно! :daaa:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от ZAPLESKA »

префасонирах тая рецепта на "шоколадови (с)мърфини", като просто вместо да топя всичкия шоколад, разтапям само 1/3 и я добавям в тестото, още 1/3 на ситни кубчета /дребно накълцана/ и това разлято по купички за крем карамел, а отгоре след като се изпече намазвам сладко и посипвам с настърган шоколад, така се получават по едри парченца шоколад отвътре + наситен шоколадов вкус и ситни трошички шоколад удивително смесени със сладкото, тук има и натрошени ядки при моята вариация и сладолед, абе какво се обяснявам :hmmm: отивам да направя една доза, че се окапах :potekoha:

голем бел нико благодарско за рецептата /ако вече не съм казвала/ :tzvetentze:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от ZAPLESKA »

Изображение
няма много визия, щото изяли сладкото и шоколада, докато дойде ред за заливката :svekurva: ,
но пое доволно количество алкохол :D
две хапки и съм на черешата /с ягодки/ :lol:
ИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”