Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Тутти »

Tanet написа:Венче, ама пък друго си е да го обърнеш в чинийка от купичката и сосчето да се разтече по крема - по-изтънчено е някак от ядене от обща копанка/макар и да е по-удобно за домакинята/ :lol: Веие сега купихте панички с лъвови глави за лучената супа пък крем карамела в обща купа ще правите, я не си изневерявайте на стила :nod: .
Tanet, абсурд да се сервира така. Не съм си го и помисляла. Крам карамела дори и от тава се реже на парчета, триъгълни или квадратни ,ромб, както искаш и така се сервира в отделни чинийки. Стои като парфе. :daaa: Ма ние сме изискани и изтънчени, не ни подценявайте, моля, моля. :lol:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от kim »

venetka70 написа:Спретнах и едно печиво по рецепта от интернет, но не запомних как се казва.
Ей го как изглежда.
Изображение
Пиде е това. А същото с кайма е лахмаджун :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
garnara
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Апр 27, '17, 12:08

Re: Какво сготвих днес

Мнение от garnara »

Вчера правих кисело зеле от буркан с боб, за пръв път, че се затопли вече и да доизядем бидончето, докато е време. Забравих да го сваря предварително бобеца, само накиснат беше и все се чудех, дали ще успее да се сготви преди зелето да се дезинтегрира. Ама стана, де :daaa:
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ra4eto »

Наготвих за два дни,че го дават хубаво време и не смятам да стоя в кухнята :lol:
Една голяма доза булгур с къри и подправки.Една част от него,отиде за кюфтенца с кайма и булгур.Другата част с пилешко,само за салатата се двоумя.
Останалата част от пилешкия буркан,стана на супа :P
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от bouquet »

Вчера - пиле с картофи в йената. Днес - пица
Търся добри хора
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Виола »

Лазаня. Събудих се необичайно рано и за да не се чудя какво да правя, спретнах лазаня. За десерт от снощи съм направила крем карамел с козунак и отлежава в хладилника. ;) За вечеря съм намислила да правя ципура с гарнитура от пресни картофки на фурна и някаква салатка.
РОУЗ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от РОУЗ »

Ние сме на зеленяш от градината - нещо между супа и яхния от спанак, лапад и киселец, за разкош метнах една шепа агнешки дреболии /имам сварени, нарязани и замразени на порции за спешни случаи/.
От известно време никак не ми се готви, гледам да претупам нещо набързо. 8-)
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Роузи, забелязала съм пряка връзка между запролетяването и скатаването ми от готвене :mrgreen:
Днес по желание на ММ телешки дроб почти по венециански. ММ изяде дроба, аз лука :D
Последно промяна от wenche на Апр 30, '17, 23:32, променено общо 1 път.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Daniela Pargu »

По причини,подобни на предходните 2 поста-вместо префърцундрен заек - пържен заек- бързо,лесно и вкусно :ieeemyzh:
РОУЗ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от РОУЗ »

Синът ми сготви пица /шунка, кашкавал и чоризо/

Изображение

Изображение

докато майка му готви такива работи: :lol:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”