Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от къщичка »

БПВМ какво значи?
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

БП - протеинов блок
БВ - въглехидратен блок
БМ - блок мазнини

Това са основните мерни единици на храненето в Зоната, което е точно обратното на разделното хранене.
Аватар
Did_ka
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Дек 4, '15, 15:33

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Did_ka »

омлет по каталунски - за мен си е бъркани чушки бюрек :mrgreen:
Изображение

вечеря за болни :liubov2:
Изображение
Аватар
Did_ka
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Дек 4, '15, 15:33

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Did_ka »

Силвия написа:Аз днес пробвах калмар на скара и мога да споделя, че просто така печен на нищо не прилича :evil: След като го посолих и полях със зехтин и лимон придоби някакъв вкус, но съвсем не това, което се желае от един хубав калмар ... Едната туба остана, та ще опитам да я метна в тигана с чесънче. Твърдо съм решила да се пробвам до успех :lol:
Да ти споделя тайната на калмарите - правиш плитки прорези по повърхността на калмара , на ромбоиди, и по двете страни. Оставяш ги да се накиснат в смес от зехтин и свежи билки (аз обичам мащерка), поне 20мин. Печеш на силно загрята скара по 1-2 минутки от страна. Вадиш ги в предварително приготвена смес от прясно изцеден лимонов сок, зехтин, сол, магданоз и чесън (по желание).
Същата е практиката и с пипала от калмари или октопод , но да са предварително варени!
Ето и вариант за сос /песто - 2 връзки магданоз ; 3-4 скилидки чесън; 100мл зехтин, сол. Всичко се смила в блендер до получаване на паста. Могат да се добавят и млени орехи, ако не е достатъчно гъсто
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от къщичка »

Да питам тук баш готвачите.
Започнах една диета, 2 дена трябва да съм на пилешко.
Как да си го приготвя, че да не е просто месо със сол?
Едното меню ми е крила с мед. Но бутчетата с какво да ги приготвя-нещо с мащерка ли, така да е интересно, защото не обичам пилешко и не знам как да го приготвя вкусно.

П.П. само подправки може да добавя, нищо друго.
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Силвия »

Did_ka написа:
Силвия написа:Аз днес пробвах калмар на скара и мога да споделя, че просто така печен на нищо не прилича :evil: След като го посолих и полях със зехтин и лимон придоби някакъв вкус, но съвсем не това, което се желае от един хубав калмар ... Едната туба остана, та ще опитам да я метна в тигана с чесънче. Твърдо съм решила да се пробвам до успех :lol:
Да ти споделя тайната на калмарите - правиш плитки прорези по повърхността на калмара , на ромбоиди, и по двете страни. Оставяш ги да се накиснат в смес от зехтин и свежи билки (аз обичам мащерка), поне 20мин. Печеш на силно загрята скара по 1-2 минутки от страна. Вадиш ги в предварително приготвена смес от прясно изцеден лимонов сок, зехтин, сол, магданоз и чесън (по желание).
Същата е практиката и с пипала от калмари или октопод , но да са предварително варени!
Ето и вариант за сос /песто - 2 връзки магданоз ; 3-4 скилидки чесън; 100мл зехтин, сол. Всичко се смила в блендер до получаване на паста. Могат да се добавят и млени орехи, ако не е достатъчно гъсто
Иха, Дидка ще пробвам :tzeluvka:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Албена »

къщичка написа:Да питам тук баш готвачите.
Започнах една диета, 2 дена трябва да съм на пилешко.
Как да си го приготвя, че да не е просто месо със сол?
Едното меню ми е крила с мед. Но бутчетата с какво да ги приготвя-нещо с мащерка ли, така да е интересно, защото не обичам пилешко и не знам как да го приготвя вкусно.

П.П. само подправки може да добавя, нищо друго.
Светле ,защо се мъчиш с диети ? Особенно като не обичаш пилешко,но все пак ,опитай да мариноваш месото във вино със соев сос ,черен пипер ,кимион,зехтин /олио/.Можеш да го печеш във фурна ,но на скара или тиган е по-вкусно.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Titi »

къщичка написа:Да питам тук баш готвачите.
Започнах една диета, 2 дена трябва да съм на пилешко.
Как да си го приготвя, че да не е просто месо със сол?
Едното меню ми е крила с мед. Но бутчетата с какво да ги приготвя-нещо с мащерка ли, така да е интересно, защото не обичам пилешко и не знам как да го приготвя вкусно.
П.П. само подправки може да добавя, нищо друго.
Има хиляди рецепти за пилешко в нета, та можеш да си подбереш каквото ти е по вкуса. Но, ако приемаш съвети, да ти кажа, че пилешки крилца и диета са оксиморон. Ако диетатата ти е с пилешко, това не значи цялото пиле, а само бялото му месо. Ако ядеш бутчета, трябва да им махнеш кожата предварително. А пилешките крилца са несъвместими с всяка диета, само 3 крилца са достатъчни да изчерпиш дневния си лимит за сол и вредни мазнини.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Светката »

Къщичке остави ги тия диети.Намери 1 час време на ден и тичаай ли тичай.Имате прекрасна местност там.
СПОРТУВАЙ младо момиче! :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Светката »

В неделя ще правя моята любима тортичка ала Светката :dovolen: Днес купих продуктите.
Ама сам,никой няма да ми помага.Хахха как се похвалих само :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”