За моето момче

В момента няма активна благотворителна кампания.
Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

За моето момче

Мнение от къщичка »

Здравейте, приятели!

Запознавам ви с моето момче и се обръщам към вас с молба за подкрепа. Доста от вас ме познават и знаят, че ми е изключително трудно да моля за такива неща, но в живота човек трябва да се пречупи и да преглътне някои свои принципи.

Вальо е на 6 години, той е нашето Слънце и Въздух! За съжаление жестокият свят на аутизма го е притиснал между своите стени и ние си го искаме обратно! Искаме да има детство като всяко друго дете, искаме да има приятели, да осъзнае нуждата от общуване, да говори, да няма панически страхове, да не се самонаранява повече... и един ден, когато нас ни няма на този свят, да е способен да си има работа, семейство и нормален живот.
Знам, има много мъка по света. Въпреки, че е физически здрав, той не може да оцелее сам в нашият свят.

Дали още мога да го нарека Щастие, че намерихме една голяма Надежда за терапия в Щатите, която вече е помогнала и на друго българско дете и това за в момента ни е единственият шанс да си върнем нашето момче.

Терапията за Вальо предстои да е в градче, близо до Атланта, щата Джорджия. Сумата, която ни е нужна е поне 60 000 лв. Ние имаме възможност да теглим някакъв кредит, но той няма да ни стигне. Включваме разходи за престой на Вальо и придружителите му, ние-неговите родители. Също цената за терапията, разходи за жилище под наем, храна, общо взето поне тримесечен престой. Това е минималният срок.
Осъществили сме връзка с терапевтичният център Брейн Баланс, а в нас сме започнали подготовка за сензо-моторната терапия, защото ни очаква много работа.

Също в голяма помощ ще ни е всичко, свързано с престой и пътуване до Щатите. Мисля, че най-трудно ще ни е намиране на жилище под наем, тъй като американците нямат практиката да отдават краткосрочно жилищата си.

Благодарим предварително на всеки с каквото може да ни помогне. Създадох страничка на Вальо във фейсбук, можете да ни намерите
Бъдеще за Вальо
https://www.facebook.com/FutureForValentin/" onclick="window.open(this.href);return false;
Прикачила съм документация.

Тук също ви оставям телефон за връзка с таткото на Вальо-Димитър 0888532414
За връзка с мен - 0888576077, Светла

И сметка в лева

IBAN BG62FINV91501016004655
BIC FINVBGSF
Димитър Маринов Диканаров
Първа инвестиционна банка АД

Все още обмислям какво мога да обявя за продаване. Мога и да майсторя някои неща, но за в момента не знам дали ще имам време, тъй като искам усърдно да наблегнем с упражнения в къщи, а имам да уча и по-обширно английски.
Градината тази година леко съм я изоставила, гледам само належащите неща да върша в нея, мислите ми са обзети основно от това, вечер лягам с тази мисъл, чета, информирам се колкото мога.

Понеже знам, че не всеки има фейсбук, ще ви информирам и тук, кога и какво развитие има.

Надявам се да успеем тази година, ако трябва и зимата ще е. Колкото по-малко е детето, толкова по-голям процент успеваемост ще има, тъй като работата в центъра е по балансиране на мозъчните връзки.
Ще допълвам ако има новости, а ако искате нещо да споделите с мен или нещо да попитате, може да ми се обадите.

Благодаря! И нека Бог и Доброто бъдат с нас!

Вальо с тати

Изображение

Исках и клипче да прикача, ама не се ориентирам как.
Аватар
stp_stp
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Мар 12, '13, 21:58

Re: За моето момче

Мнение от stp_stp »

Късмет, Къщичка! Да оздравее твоето Слънчице! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Ще помогна с каквото мога... :tzvetentze:
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: За моето момче

Мнение от maranta »

Късмет ви желая, Светле :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Ще се опитам да помогна - не само финансово :stiskam:
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: За моето момче

Мнение от evelin_pas »

Светле, кураж, момиче :tzeluvka:
Ще помогнем с каквото можем. Тук има много хора, сигурна съм че ще получиш подкрепа за лечението на твоето слънчице.
Прекрасен е :liubov:
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: За моето момче

Мнение от Златка Трънова »

Успех в лечението и скоро стигане до най-добрия изход Светле! :stiskam: Ще се оправи Слънчицето! Вярвам! :stiskam:
Много малко мога да помогна, но е от сърце!
Deleted User 1445

Re: За моето момче

Мнение от Deleted User 1445 »

Светле, от сърце желая успех, на детето и на семейството ви :tzvetentze: Ти се фокусирай върху упражненията на Слънчо и английския, а ние тука ще направим каквото можем :tzeluvka: :tzvetentze:

Момичета и момчета, хайде, кой колкото може - капка по капка ще напълним чашата с надежда :daaa: :stiskam:
Аватар
stp_stp
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Мар 12, '13, 21:58

Re: За моето момче

Мнение от stp_stp »

Nini написа:Светле, от сърце желая успех, на детето и на семейството ви :tzvetentze: Ти се фокусирай върху упражненията на Слънчо и английския, а ние тука ще направим каквото можем :tzeluvka: :tzvetentze:

Момичета и момчета, хайде, кой колкото може - капка по капка ще напълним чашата с надежда :daaa: :stiskam:
:daaa: :stiskam:
GIOIA(Джоя)

Re: За моето момче

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Светле,успех и много кураж и сили!
Вярвам,че всичко ще се случи по най добрият начин и всеки ще помогне с колкото може :daaa:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: За моето момче

Мнение от venetka70 »

Успех на момченцето ти и на вас като семейство! :stiskam: :stiskam:
Сигурна съм, че има начин да му се помогне и се радвам, че сте открили такъв вариант.
С радост ще се включа с помощ, каквато е нужна. Засега финансова, а ти пиши, ако нещо друго трябва да се направи.
Ще питам познат, който скоро се наложи да бъде със семейството си около 45 дена близо до Маями как процедираха с наемането на жилище. Ще ти пиша на лични.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Julieta7777
Кана кафе
Мнения: 538
Регистриран на: Май 27, '14, 10:42
Местоположение: София - Княжево

Re: За моето момче

Мнение от Julieta7777 »

Естествено ще помагаме, и не само с парички.
Ще опитам да говоря с моя приятелка от Атланта за наем там.

БЪДЕТЕ БЛАГОСЛОВЕНИ и да успеете в тази битка!
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”