Помощ за Десийото

В момента няма активна благотворителна кампания.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Помощ за Десийото

Мнение от Мария Николова »

Всички дарения от сърце ще бъдат събирани от mama_li - било стойността на рози, собственост на Десийото, които няма да се вадят, било просто пари - кой колкото може.
Всички подробности ще се оправят в движение. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mama_li

Re: Помощ за Десийото

Мнение от mama_li »

Първо искам да ѝ благодаря за гласуваното доверие.
Ако болшинството са съгласни с написаното от Мария, ще се наема със задачата, като предварително ще уточня как да се случват нещата.
лалесъм

Re: Помощ за Десийото

Мнение от лалесъм »

Защо финансовата подкрепа за ДесиЙо, за семейството й, да не се привежда директно на нея?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помощ за Десийото

Мнение от calico »

лалесъм написа:Защо финансовата подкрепа за ДесиЙо, за семейството й, да не се привежда директно на нея?
добре е така, Лаленце, може да се съберат пари накуп, иначе се разпиляват на дребно.
така мисля
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1728 пъти

Re: Помощ за Десийото

Мнение от Мария Николова »

от лалесъм » Вто Мар 14, 2017 10:47 am

Бих искала да обсъдим начина на действие от тук нататък въз основа на предложеното от Калико.
Въз основа на следните съображения - липса на свободно време от страна на ДесиЙо, липса на доверие към нея от страна на съфорумци, желание за опростяване на действията, примерно:

1. Предлагам финансовата помощ за Деси да се привежда на човек от форума, който досега е разполагал с форумни пари, има възможността и желанието да се заеме, примерно Мама Ли, Венче,...
Идеята е твоя и е добра. :daaa: :dovolen:
Само й дадох начална скорост. Макар и с 2 месеца закъснение, има нужда от идеята ти. :daaa:
Няма лошо да се знае от всички не кой колко е дал, а колко общо са предадени от Лиди на Деси.
Прозрачността е за предпочитане винаги. И особено в този случай.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Помощ за Десийото

Мнение от tili »

Лиде, пускай с-ка на лични :stiskam:
mama_li

Re: Помощ за Десийото

Мнение от mama_li »

Тили, сметка няма да изпращам! Нека се избистрят нещата. Повече хора да кажат дали одобряват така да процедираме.
Ако аз ще събирам парите за Деси, то няма да става по моята сметка, а ще моля всички желаещи да правят преводите по Еконт. Така ще ми е по-лесно после, когато се отчета пред някой съфорумец - получени толкова, предадени толкоз. Така, както и направих преди година и нещо, когато пак събирах общи пари за каузи.
лалесъм

Re: Помощ за Десийото

Мнение от лалесъм »

може би трябва цялата предложена схема да се сложи, за да стане ясна цялата идея, както и добрите предложения за нея
лалесъм написа: 1. Предлагам финансовата помощ за Деси да се привежда на човек от форума, който досега е разполагал с форумни пари, има възможността и желанието да се заеме, примерно Мама Ли, Венче,...

2. Предлагам преведените пари първо да се изразходят за погасяване на некомпенсираните липси от поръчките на ДесиЙо, а каквото остане накрая да се отиде за подпомагане на семейството й
След получаване на парите те се превеждат направо за конкретно погасяване на липса

3. Освен това да продължи изкупуването на предложените от ДесиЙо рози и щамби без опция купуване с оставяне в градината
Ако се съберем достатъчно пари по точка 2. по-голяма част от розите ще си останат по местата

4. Да се подпомогне ДесиЙо в обработката на файла за изчистване на липсите и файла за продажба на рози, за да има постоянна актуализация - ако няма друг желаещ мога да се заема аз
:
miltonia написа: 1.Парите за розите да се изпращат веднага след заявката на определения от форума човек, а не при получаване, че с това лошо време Деси може и да не влезе в градината до края на март.
2.Максимално бързо да се уточни кой и какви липси има от стари поръчки и да им се изпращат парите веднага, щом има постъпления в сметката от продажбите на розите.
3.С липсите и компенсациите от флорибунда да не се занимаваме сега, там ситуацията зависи от това, какво ще изпрати поляка, а това вероятно ще е към края на март. Ако Деси може да повлияе за по- ранното им изпращане, ще е чудесно за всички.
4.Тези, които си плащат рози, които "не се вадят", да не ги посочват като видове, а само бройката, т. е. да са на остатъчен принцип- каквото остане непожелано, за тях да е. Смятам, че така ще има повече избор за пожелалите да ги купят и розите ще се разпродадат по- бързо.
Предложението като цяло е първо за изчистване на липсите и компенсиране на съфорумците и затова ме учуди извеждането му в нова тема.
А настоящата тема е разбирам като подпомагане семейството на ДесиЙо. И тогава направо могат да се превеждат пари към Еконта й.
Това по отношение яснотата.
Така че, Мам Ли, имаш ли възможност, както да получаваш сумите, така и да ги разпращаш към съфорумците с липси от разглежданите поръчки?
mama_li

Re: Помощ за Десийото

Мнение от mama_li »

Лаленце, наблизо имам офис на Еконт. Няма пречка да го правя, но трябва да имам информация на кого колко да пращам. За целта ще ми е необходим списък с Еконтските адреси, имена, телефони и сума за получаване. Някой има ли тази информация? Ако отговорът е ДА, от понеделник може да действаме.
Ще изпращам на ЛС мои данни за изпращане на суми. В темата ще обявявам какво е постъпило и аз на кого колко съм превела.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Помощ за Десийото

Мнение от milena02 »

Милички, аз разбирам добрите намерения, зная, че са от сърце и естествено се присъединявам към тях... но... си мисля, че тази конкрнетна инициатива просто ще убие Деси Йотова. Хайде помислете защо! По-добре да обезщетим излъганите хора, да изчистим името й и да й осигурим душевно спокойствие, за да се справи с проблемите си - тя самата. Но това.... Не знам. Моля ви, ако по силата на някакви обстоятелства изпадна в това положение, никога не ме подлагайте на такова унижение! Застреляйте ме по-добре!
Последно промяна от milena02 на Мар 15, '17, 15:20, променено общо 1 път.
Заключено

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”