Помощ за Десийото

В момента няма активна благотворителна кампания.
лалесъм

Re: Помощ за Десийото

Мнение от лалесъм »

mama_li написа:Лаленце, наблизо имам офис на Еконт. Няма пречка да го правя, но трябва да имам информация на кого колко да пращам. За целта ще ми е необходим списък с Еконтските адреси, имена, телефони и сума за получаване. Някой има ли тази информация? Ако отговорът е ДА, от понеделник може да действаме.
Ще изпращам на ЛС мои данни за изпращане на суми. В темата ще обявявам какво е постъпило и аз на кого колко съм превела.
Чудесно :liubov:
В коя тема, обаче - Мария, би ли уточнила, моля те
Мария Николова написа:И какво сега, като се видя че няма никаква драма?
Тези, които си търсят розите, освен файла на стр. 19, мога да отворят темата от началото и да видят в първите страници колко девойки предлагат от своите рози да дадат сортове, които или са свършили, или ги няма във въпросната градина. Те не ги "жертват", в повече им са.
Хайде, тук да си остане тема за пострадалите хора и тяхното компенсиране с рози и пари.
А въздишките за горката г-жа Йотова и вайканията за градината й, превърнете в действие в темата за помагането й.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Помощ за Десийото

Мнение от Мария Николова »

Защо отново превръщате тази тема в продължение на темата за компенсации, бре хора! :shock:
Това е само за благотворителна помощ.
Може и човек, който не е участвал в поръчките на дамата, да й изпрати парична помощ.
Както и всички, които написаха тя да не вади рози, но ще й платят еди кои си рози на еди каква си сума. Няма рози, има пари - значи няма купуване, има само дарение.
От какъв зор някой друг ще трябва да се нагърбва със задължение на дамата да разпрати парите? И защо трябва да й се казва какво първо да плати, какво после - нито е малко дете, нито е слабоумна.
Затова очевидно остава само т.1 от дългия цитат.
Даренията за дамата, да за семейството на дамата, е добре да се събират до определена дата, да се обяви общата сума и да се изпратят на дамата. Тук прегръдки, усмивки и пари за човека, за да се разчисти темата http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 79#p723179" onclick="window.open(this.href);return false;.

Всички компенсации от организатора за потърпевшите остават в специалната тема.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
лалесъм

Re: Помощ за Десийото

Мнение от лалесъм »

Мария Николова написа: От какъв зор някой друг ще трябва да се нагърбва със задължение на дамата да разпрати парите?
ДесиЙо няма физически време, може и интернет връзка да няма за известно време, както всички разбрахме през последните месеци.
Ако някой се наема да й помогне в актуализацията на файловете и бързо разпращане на липсите няма ли да е добре и за чакащите компенсация?
лалесъм

Re: Помощ за Десийото

Мнение от лалесъм »

Мария Николова написа: И защо трябва да й се казва какво първо да плати, какво после - нито е малко дете, нито е слабоумна.
Мария, Деси Йотова е в шок и пълно отчаяние..
Някои от нас могат да опишат състоянието си, други - не.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Помощ за Десийото

Мнение от libra »

Лаленце,2/3 от драмата на /с Деси е ,защото не се знае/ше какво става .Ако знаете по-вече неща ,с които да се ориентирате и вземете решение за по-бързо разрешаване на казуса ,го направете!Ако комуникирате с Деси ,я питайте в прав текст и се стиковайте за да потръгне разплитането.В момента драма няма:
-вадят се рози за компенсация
-даряват се пари
-чакаме полската поръчка
Колкото по-малко дрънкаме и се прави нещо конкретно ,толкова по-бързо ще свърши всичко.
И аз бих ви казала нещо лично и тогава бихте разбрали какво значи шок и драма.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Помощ за Десийото

Мнение от tili »

[quote="libra"]Лаленце,2/3 от драмата на /с Деси е ,защото не се знае/ше какво става .Ако знаете по-вече неща ,с които да се ориентирате и вземете решение за по-бързо разрешаване на казуса ,го направете!Ако комуникирате с Деси ,я питайте в прав текст и се стиковайте за да потръгне разплитането.В момента драма няма:
-вадят се рози за компенсация
-даряват се пари
-чакаме полската поръчка
Колкото по-малко дрънкаме и се прави нещо конкретно ,толкова по-бързо ще свърши всичко.
И аз бих ви казала нещо лично и тогава бихте разбрали какво значи шок и драма.

Точно така!
Тази тема е за лично подпомагане на Деси. Аз нямам финансови щети, получила съм си розите от нея (Барни), но искам да помогна. Без да я познавам лично и без да давам обяснения за решението си на никого.Тя ще прецени как да използва събраната сума.
Всички останали въпроси могат да се решават в съответните теми.
Чакам с-ка или Еконт-адрес за превод директно към получателката. Не искам посредници и разтакаване. Всеки си има работа и лични грижи и няма защо Лидия да се ангажира с това. Това са двустранни отношения - аз давам, ти получаваш.
Ако Десислава е съгласна или не, да получи или не, такава финансова помощ от желаещите съфорумци, моля да напише това ТУК кратко и ясно - ДА или НЕ. Приемам или не приемам.
За себе си определям срок за реакция от нейна страна до понеделник - 20.03.17г. Ако няма такава - оттеглям личното си участие в темата и от целия случай!
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Помощ за Десийото

Мнение от Димана »

Абре хораааа! Спрете се, бе! Лиде, давай си еконтски адрес тук, тел. на лични и който иска да превежда пари. Какво толкова умувате, какво толкова сложно има.
Щом толкова щадите достойнството на Десислава, не пишете тук за него. Тя може да чете, вероятно. ;)
Който иска, да даде пари, който не иска-да не дава. Всичко е толкова просто.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Помощ за Десийото

Мнение от Мария Николова »

Миленче, не така.
Това е емоционалната тема за човека - разбиране, съчувствие, емпатия, възвишени пориви, морална подкрепа.
И за преминаване на моралната подкрепа в материална помощ.
Пък темата "Липси и компенсации" остана деловата тема за организатора и пострадалите.
Защото, докато бяха смесени, се получи само... проглеждане какъв бил форума ни и последвалото разделяне на две.
От една страна няколко души, които се интересуват от почтеността на организатора и последиците от действията му.
И от друга страна цялото сплотено мнозинство, за което по-важен е човека.
Сега това е темата на мнозинството. (Впрочем, не знам защо, твърде рехаво.)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Помощ за Десийото

Мнение от ravik »

Тази тема е твърде силно емоционално заредена и в двете посоки и поради тази причина бих искала да я заключа. Казано е достатъчно в нея до момента. Който иска да помага, смятам, че може да го направи лично и без цялата публичност и обсъждане, и осъждане, и разправии кой крив, кой прав. Познавате се от години, имате си данните. Ако ги нямате, то те са на два клика лични съобщения разстояние. Можете лично да се разберете. Обсъждането на конкретните липси и обезщетения да останат в другата тема. Лични преводи и помощи никой на никого не може да забрани да прави - личен избор на всеки е какво и как е решил за себе си - не виждам нужда повече това да се обсъжда. Не виждам и как личните дарения на някого към някого имат отношение към трети лица. Затова заключвам темата. Което не ви спира да помагате и да се разберете помежду си. Темата остава тук видима, който желае, може да се включи както намери за добре.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Заключено

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”