Да помогнем с нещо малко

В момента няма активна благотворителна кампания.
Публикувай отговор
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

Нали си много НЕповърхностна...айде да ми обясниш тогава как ще осиновиш дете от пансион.Пробвай!!! Ако сама не можеш се консултирай с Лила...
Не мисля за нужно да ви разяснявам житие и битие, но с две думи...ако имаше някаква дори и минмална възможност вече щях да съм майка на братче и сестриче съответно на 3 и 5 години - Жанета и Мариан...Ако имаше, ама няма!Това е ПАНСИОН...!!!
belika написа: невежеството в проблематиката и повърхностния поглед не са извинителни.
Едва ли осъзнаваш колко точно ПОД повърхността се намираш! Децата в пансион имат роднини или родители/хора, които са ги изоставили, може би временно, може би не, но въпреки това не ги оставят за осиновяване/Законите са ни такива, изоставени деца за срок по-малък от 6 месеца не се дават за осиновяване и съответно настойниците могат да си ги вземат за 2 дни и да ги върнат пак и отново и отново и отново...
Много сте наясно бе, всичко ви е кристално ясно...
belika написа: неимането е по-здравословно от дадени и после излъгани и отнети фалшиви надежди.
Толкова безмислено мнение не бях срещала...Налапали сте някви заучени фрази, с които да се отличавате от мнението на масата и се мислите за много оригинални...Ако тези деца видят какво е да си в семейна среда, какво е да си сит, да си добре облечен, да си чист, да си погален и обичан, те ще знаят към какво да се стремят...Ако пък това стане редовно тяхно състояние в детска възраст съзнателно или не те ще го искат и занапред...
Пистолет в слепоочието на никого не съм опряла...В тая тема се влиза по желание и се излиза по желание...На никого не съм писала лично съобщение да го притеснявам и да го човъркам...Точно за това реших да не отварям нова тема, а да ползвам толкова сполучливо найменуваната съществуваща такава.

Дали си направихте труда да прочетете това, към което е дала линк Гео...Едва ли?! Честно казано очаквах мнението ми ще бъде подминато, поради забързаното ежедневие на всички нас...Очаквах...Ама те такова нещо не очаквах...Евала!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Мария Николова »

Некоректно е да се подменя тезата и да се оборват други тези. Първото правило за всяка дискусия още от Елада е да повториш тезата и тогава да изложиш антитезата си. Не става дума за хуманизма, чийто обект е цялото човечество. Става дума за хуманността, чийто обект е конкретния човек. Става дума не за цялото циганско население в България. Става дума за конкретния приют за безпризорни деца "Майка Тереза" в Пловдив. Става дума не за родителите им, а за децата, тези конкретни 15-20 деца. Става дума не да им се създадат условията, в които ние живеем, а да оживеят въпреки родителите им, въпреки държавата ни, въпреки... мизантропите от форума. Очароващо е, че мизантропите ни са най-интелигентните сред нас. Разочароващо е, че най-интелигентните налагат на форумната публика мизантропията си с неуместни аргументи, събрани от девет дола. Че чак сами се засрамват от злобата си и си ги изтриват. Или пък се правят на ощипани, след като високомерно са си раздали определенията за "невежество в проблематиката и повърхностния поглед" на оплютата Дияна, "които не са извинителни".
Темата за приюта е много лична за мен. По-лична, отколкото е за Дияна. Живях 6 месеца в такъв приют, преди да ме осиновят моите втори родители. Благотворителността я познавам от моя пансион и от безбройните примери на майка ми през целия ни съвместен живот. И чертае линия между човеците - тези с една ябълка в ръката отсам чертата и онези с аргументите отвъд чертата. Отвъд линията те ме интересуват.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от belika »

нямам нужда да чета повече. както и нямам нужда да дискутирам.

съжалявам, че Мария е останала с такова заключение:
Разочароващо е, че най-интелигентните налагат на форумната публика мизантропията си с неуместни аргументи, събрани от девет дола. Че чак сами се засрамват от злобата си и си ги изтриват. Или пък се правят на ощипани, след като високомерно са си раздали определенията за "невежество в проблематиката и повърхностния поглед" на оплютата Дияна, "които не са извинителни".
нямам и никога не съм имала от какво да се засрамвам, и нищичко не съм трила. ако смятате аргументите ми за неуместни и мизантропски - ще си взема бележка занапред - обещавам ви.

и да - като цяло моето скромно мизантропско мнение съвпада с изказаното от Лила и Дал.

за сведение - повече от 10 години съм работила по точно тази проблематика, от различни страни и точки на барикадите - изоставени деца с фокус над уличните и другите с уврежданията. колко и какво съм променила - няма смисъл, а нямам и потребност да обяснявам по форумите в интернет.

но съм се нагледала на принцеси дияни лично и над въздействието на такава благотворителност над тези деца, да. особено над тези в приютите. които стоят там по 6 месеца, после пак в къщи или на улицата, евентуално през РПУто - и евентуално пак в приют. докато са до 10тина годишни са много сладки за гушкане и даване на ябълки. после обаче нещата се променят. и дияните се преориентират. болно е. много е болно.

именно това преливане от пусто в празно, липсата на държавна стратегия, липсата на ценз и контрол за благотворители и техните контакти с тези изключително уязвими и нестабилни емоционално деца, и разбира се - както Дал е отбелязала - родителското безочие от страна на родителите на тези деца затварят напълно кръга. трайна подкрепа не идва от никъде. и чуждестранните дарители - идват - дават едни много пари за 1 - 2 - 5 - 10 години - накрая гръмко заключват как решили били проблема, или променили били обществото и си заминават. от тук щафетата никой не поема.

защо работещите в институции - ще говоря за до преди няколко години - за сега нямам поглед - масово са изтрещели? ами защото се чувстват и те изоставени и изключени от обществото. не е гордост да си социален работник и работещ в подобна институция. изключвам малкото частни приюта за по 10-20 деца, издържащи се с чуждестранни инвестиции за началните етапи на дейността си. после обаче - парите свършват и кадрите се сменят.

или защото парите им са малко вече, или просто защото вече са напълно изчерпани и не им е останало за даване и борба на това обречено поле.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
denitsavm

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от denitsavm »

Много ви моля :angel2: , темата е за благотворителност и за това, който има такива убеждения и "склонности" да помогне с нещо :nod: Споровете по темата дали има или няма смисъл са напълно излишни и пораждат излишно напрежение в личните ни взаимоотношения, без да променят убежденията ни.... С две думи и аз не обичам котки, но не смятам да ходя по темите за котетата и да ви натрапвам мнението си, просто не ги чета :nod:

Да вземем да отворим една тема за дискусии относно благотворителността и да преместя там тези мнения, а тази да си остане за каквото си е :hmmm:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от краси кубарелова »

Благодаря, Мария, по- добре и по- вярно не можеше да бъде казано и обяснено :tzeluvka: . Става въпрос за добрина и човещина, нещо, което не очакваме от държавата. От нея и от семейството очакваме сигурност. Но трябва да сме добри, независимо дали сме разбрани или неразбрани. Да си добър е дори по- лесно, отколкото да си друг. :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
dal

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от dal »

абе...не знам , тегаво е отвсякъде
може би цялата дискусия без началните индикации къде на кого да се помогне- махни я , дискусията , да си остане тема за призиви :hmmm:
тежко е навсякъде , пък за изписаното - всеки ще си остане на позиции спрямо живота и опита зад гърба му
не е добре да има обидени тук , пък се получава от диалозите :snif:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Така и така ще местите мненията; като публично осъдена от продавачите на индулгенции имам право на реплика :nod: .
За да съм напълно обективна за себе си поне, погледнах профила на групата "Целогодишна доброволна дарителска кампания" във фейсбук https://www.facebook.com/groups/248127971224/" onclick="window.open(this.href);return false; .
Членовете са 5 човека, а последна активност - аз го разбирам като организирано събитие/посещение от групата и анонсирано публично (което е целта на групата) е с дата 1 May 2011 at 00:05 . Предполагам на този ден е било благотворителното мероприятие. Снимките в албума снимка бг също са от тогава - има ги във фейсбук-профила .
Днес ако не ме лъже календара е 22 март 2013-та година.
Чудно защо сърбежа в благотворителна насока е с голяма периодика във времето.
Мнението си го казах, не се учудвам на мнението на останалите.
dal едва ли има нужда от подкрепата или одобрението ми за да каже каквото мисли, a с belika съм съгласна на 100% , но и без да бяха писали, аз пак нямаше да мръдна - ни на йота :dovolen:
Децата имат нужда от ежедневни грижи дом и семейство. Това е, което им е необходимо.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

Групата във фейса просто не е закрита...сблъсках се с толкова много простотия, с която се сблъсквам и днес, че се отказах...Нещо пак си недовидяла...
http://diyanarasheva.snimka.bg/children ... eza.739182 Отдолу в дясно пише, че кога е създаден...на 19 март 2013 година...Ама що изобщо се занимавам... :ufff:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Не искам да съм заядлива, но снимките са от 18-ти януари 2010 година дори не са от 2011-та, тогава са постнати във фейсбук.

Ето тази във фейсбук групата - " onclick="window.open(this.href);return false;
е същата като тази в снимка бг където само албума е създаден на 19-ти тази година
http://diyanarasheva.snimka.bg/children ... 2.29952518" onclick="window.open(this.href);return false;

И другите снимки са така.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от dora »

6 години от живота ми минаха в дом за изоставени деца./работех там /
От 120 деца имаше само две българчета и тяхната майка беше самотен родител и идваше два пъти в месеца да им се порадва.После си ги взе.
Каквото съм могла направила съм - не обичам да говоря за това.
Още е пред очите ми обаче една сцена която ще опиша тук - "детето се връща в дома след едноседмичен престой при майка си и тя на прага го съблича голо,защото тя му е купила дрехите."
Така ми е писнало от циганията наоколо.
Душата ми ли е загрубяла, но за съжаления повече се дразня отколкото да ми е жал.
Радвам се обаче, че има хора,които могат с чисто сърце да помогнат.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”