Да помогнем с нещо малко

В момента няма активна благотворителна кампания.
Публикувай отговор
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от donkata »

Марико, не си ме разбрала май. Не става дума за премахване на благотворителността, за да преборим показноста.
Изобщо не ми пука за имиджи, реклами и рейтинги и дрън дрън.

Става дума за опазване на децата. Децата са жертвите на тази показност. Давай на дете подаръци и то си мисли, че го обичаш. Когато не си до него утре, то е наранено.
Подаръците в домовете и приютите трябва да се дават анонимно, за да не се подлъгват децата и накрая да останат с разбити сърца.
Те не искат подаръци, а обич. Е, искат и подаръци де, ама това не им стига.
А пък гушкането и еднодневни или едноседмични "благотворителни" излети, трябва да са недопустими. Те само нараняват децата, когато ги връщат обратно.

Трябват правила. Трябват психолози.

Когато бях на четири, баща ми замина на работа в чужбина. Идваше си по 2-3 пъти в годината и като дядо Коледа ни отрупваше с подаръци. Голяма радост, голямо празненство. Когато се прибра окончателно, бях на дваннайсет и го мразех, задето ни беше "изоставил". Така го чувствах тогава и никога не запълнихме тази празнота. Никога не му простих, макар че го обичах.
Това е собственият ми баща, който след това прекара живота си с нас, ами ако бяха N на брой "татковци" и "мами", които никога не се връщат?

Та искам да кажа, че децата са много нежни емоционално и имат страхотни мечти и ако им се стори, че някоя аха аха ще се осъществи, разочарованието може да им нанесе огромни щети и то за цял живот.

Подкрепям дарителството, но трябва да се внимава и за мечтите на децата. Една мечта, която няма лице, е просто несбъдната мечта. Появи ли се лице, вече е разочарование, ако не се сбъдне

ПП Тези разсъждения наистина не са за тази тема. Който може да мести - да мести.
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Роза1924 »

Темата е хубава, винаги актуална, чакаща добрината ни.
Страстите са достатъчно разгорещени тук, за да продължа с мои съждения - от това няма полза. Само ще споделя с вас нещо от "предишното време" - като си мисля, нещата са били по-подредени и по-премислени явно :hmmm: .
В предприятието, където работех /тогава нямаше фирми/, няколко пъти годишно събирахме в големи чували подаръци за децата от детски дом във Варна - нови играчки, нови дрешки. Предприятието също отделяше сума от незнам коя си сметка /счетоводителите знаеха/, за закупуване на необходими неща. Няколко жени, натоварвахме една кола и носехме чувалите. Директорката на дома ни приемаше, благодареше сърдечно и толкова - не ни беше разрешен достъп до децата, дори през ключалката. Тръгвахме просълзени и разсополивени, но децата не бяха обезпокоени душевно, а това е важното. За тези деца майките бяха жените от персонала.
Времената сега са други, но детските души са същите - докато не ги деформираме по наш образ и подобие.
ekaterina_kokushkina
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Сеп 10, '12, 14:53

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от ekaterina_kokushkina »

Тези дни си разчиствах библиотеката и намерих куп ненужни книги - не искам да заемат място в нас, а мисля, че е глупаво да ги изхвърлям. Като някакъв статия за кампания във Варна, в рамките на която се събират стари детски книжки, за да се дарят на нуждаещи се деца. Мисля, че идеята е страхотна!!! Ето повече инфо, за който проявява интерес: http://www.ngobg.info/bg/messages/7414.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Гео, граф »

Чудесна идея е това даряване на детска литература ! Пожелавам успех на начинанието, особено като се има предвид, че става дума за духовна храна :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”