Дайте идеи и препоръки за тревна смеска и поливна система

Аватар
kapitango
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Юли 26, '17, 09:45
Местоположение: Pleven

Дайте идеи и препоръки за тревна смеска и поливна система

Мнение от kapitango »

Здравейте, нови сме във форума и тепърва започваме да се занимаваме с това ако може да се нарече хоби.
Заимахме се с малък имот в непосредствена близост до града и идеята е да го превърнем в място за релакс и барбекю в почивните дни.
Имота е 600 кв.м доста занемарен (над 10 години е запустяло), бившо лозе около 400кв.м., малка къщичка и предполагам около 150 кв.м. е било зеленчукова градина.
Ще изброя идеите и съм отворен на всякакви допълнения и препоръки:
1. Мястото, където е лозето (около 25х16м) да създадем полянка покрита с тревна смеска, миниатюрно градинско езерце или градински шадраван, алея около 60см или от бял камък или от тези скари, които се слагат за да не се съсипва тревата при интензивно тъпчене.
2. Мислим да оградим целия имот с Лигуструм и да има поливна система, обиколката на имота е около 100м.
3. На мястото, където е била зеленчуковата градина ще се твори последно, евентуално там ще заделим място за навес за паркирането на автомобил, малка градинка с цветя и за друго не се сещам.

До тук успяхме да се преборим с плевелите и храсталаците, които бяха с човешки ръст. Извадихме бетонните колове.
Мястото е вече чисто и в момета се занимаваме с изваждане то на главините от лозето и съм на 1/3 готов.
Предстои ни подготовката и засаждането на тревната смеска, което мислим да направим Септември.
Пълен лаик съм с нула практика и в момента трупам информация от интернет.
Основно съм в пълна мъгла каква тревна смеска да избера, и тук се нуждая от основни препоръки.
Чета характеристиките на тревите в онлайн магазините но ми се иска да купя трева, кято е пробвана и с положителни отзиви.
Мястото е слънчево но съм ограничен от към вода (за сега). Има бетонна щерна за вода в земята с обем 6 куб,м.
Тревата ми се иска да е устойчива на утъпкване и да е вечно зелена. Бюджета ми е 150-200лв за тревна смеска за около 400-450кв.м. Ако някой има опит и наблюдения за дадена тревна смеска ще съм благодарен да сподели.
Подготвил съм се да наръся с Айкън за да унищожа мравките преди да засея тревата. Прочел съм методиката за подготовка и засаждане.

Ще изграждам и системата за поливане , за което също събирам идеи и препоръки, исками се да е нещо, което да се крие автоматично или да не се набива на очи. Мястото е с размери около 25х16м. и събирам препоръки за изграждането на поливната система. До тук знам, че трябва да вкопая тръбите на около 60см. за да не мръзнат през зимата и нищо друго.
Гледах, че има някакви пръскалки с екстри, при които системата се изпразва автоматично, след като приключи поливането.

Благодаря предварително.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Дайте идеи и препоръки за тревна смеска и поливна систем

Мнение от Ава_и_мама »

:daaa: Успех! Добри идеи! :P
Аватар
pgplamen
Дълго кафе
Мнения: 132
Регистриран на: Дек 16, '15, 16:33
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Дайте идеи и препоръки за тревна смеска и поливна систем

Мнение от pgplamen »

Моя съвет е първо си направи поливната система и после тревата. Ето виж тук за поливна система
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=6429
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”