Пресяване на райграс

Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Пресяване на райграс

Мнение от tili »

Дай адрес на лични да ти пратя моята смеска за слънце от Тотекс. Подарявам ти я, 2 кг е и ще ти стигне за подсяване. Освен това ти трябва и тор NPK за цялата площ. Скоро Калико беше препоръчала един тримесечен белгийски. Аз си го купих и съм доволна. Ще пиша допълнително за него. И Дание права за студената вода, но мисля, че ако се полива рано сътрин няма да е проблем. Иначе е голямо главоболие с резервоари и т.н.
И снимай тоя терен да го видим тук. Само с приказки не става :)

Ето - намерих този тор. http://gardenshop.pro/%D1%82%D0%BE%D1%8 ... 1%8A%D1%85" onclick="window.open(this.href);return false;
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

tili написа:Дай адрес на лични да ти пратя моята смеска за слънце от Тотекс. Подарявам ти я, 2 кг е и ще ти стигне за подсяване. Освен това ти трябва и тор NPK за цялата площ. Скоро Калико беше препоръчала един тримесечен белгийски. Аз си го купих и съм доволна. Ще пиша допълнително за него. И Дание права за студената вода, но мисля, че ако се полива рано сътрин няма да е проблем. Иначе е голямо главоболие с резервоари и т.н.
И снимай тоя терен да го видим тук. Само с приказки не става :)

Ето - намерих този тор. http://gardenshop.pro/%D1%82%D0%BE%D1%8 ... 1%8A%D1%85" onclick="window.open(this.href);return false;



Тук качих снимка на проблемния райграс - http://www.img-share.eu/f/images/380/13 ... B8X5RF.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Този ми е на село около 50 кв. имам още толкова но в града там нямам проблем явно съм попаднал на по-качествено семе закупено от Турция но от друго място .Тревата е хубава на снимката която качих ,но когато се окоси гледката е много трагична .
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Пресяване на райграс

Мнение от tili »

На снимката изглежда много добре! Аз бих те посъветвала да купиш и от белгийкия тор от линка. И като подсяваш тревата, трябва да понадраскаш почвата и да сееш на кръст. После отгоре-засяваш :) като тревата и по малко пясък. Но първо разхвърляш равномерно тора. Преди трева и пясък.
И поливане/дъждуване всяка нощ или сутрин рано! Представям си какъв е пек в Свиленград като тук едва се диша. Като поливаш и мравките изчезват.
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

tili написа:На снимката изглежда много добре! Аз бих те посъветвала да купиш и от белгийкия тор от линка. И като подсяваш тревата, трябва да понадраскаш почвата и да сееш на кръст. После отгоре-засяваш :) като тревата и по малко пясък. Но първо разхвърляш равномерно тора. Преди трева и пясък.
И поливане/дъждуване всяка нощ или сутрин рано! Представям си какъв е пек в Свиленград като тук едва се диша. Като поливаш и мравките изчезват.

Когато сеех тревата нямаше мравки и сега не виждам ,също и когато я пресявах но задължително слагам отрова .Не мисля,че проблема с поникването е климата ,опитах се да го пресея в доста по-ниски температури но покълна прекалено малко .Според мен проблема е в семената ,а и повечето хора сеят тревни смески защото са по-издръжливи.Самата почва не е мастна а съм махнал около 20 см. от горния пласт тази която съм запълнил отгоре е малко по специална и по-чиста в не ся има ситен пясък и пръст.Тук си имаме място от където си я взимаме на времето та е било река и е като тор и няма много плевели в нея .Поливам сутрин а вечерта все едно не е полято .Забелязвам,че когато сях тревата покълва когато има влага, за това аз поливам вечер повече влага се задържа,но гледам да има малко слънце да изсуши поне малко тревата отгоре .
незабравка

Re: Пресяване на райграс

Мнение от незабравка »

От почти 15-години се занимавам с затревяване и съветът ми е -бъдете прецизни в избора на трева-отделете си малко време да прочетете повече за състава на тревните смески,за да прецените каква точно е подходяща за вашите условия.Не купувайте кутии от разните Баумакси и Практикери.Избирайте надежден доставчик и който ще ви гарантира колко прясна е тревната смеска.Работила съм в началото с тревни смески от по 6 лева килото,бъркани на ръка и т.н,Себестойноста на семето влиза в цената на затревяването.Сега работя със смески на 20 лв,килограма и предпочитам по-малка печалба,ама клиента да е доволен и да не ходя по няколко пъти да пресявам.
Това се отнася за семената,а иначе има и редица други причина за лошо поникване и незадоволителен вид на тревния килим,ама нямам време сега да ги обсъждаме.Може би зимата ще ги нищим тези неща. :daaa:
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

незабравка написа:От почти 15-години се занимавам с затревяване и съветът ми е -бъдете прецизни в избора на трева-отделете си малко време да прочетете повече за състава на тревните смески,за да прецените каква точно е подходяща за вашите условия.Не купувайте кутии от разните Баумакси и Практикери.Избирайте надежден доставчик и който ще ви гарантира колко прясна е тревната смеска.Работила съм в началото с тревни смески от по 6 лева килото,бъркани на ръка и т.н,Себестойноста на семето влиза в цената на затревяването.Сега работя със смески на 20 лв,килограма и предпочитам по-малка печалба,ама клиента да е доволен и да не ходя по няколко пъти да пресявам.
Това се отнася за семената,а иначе има и редица други причина за лошо поникване и незадоволителен вид на тревния килим,ама нямам време сега да ги обсъждаме.Може би зимата ще ги нищим тези неща. :daaa:

Кажете тогава защо при мен не се получава вече трети път пресявам и излиза прекалено малко дори бих казал че не покълнва .Донесох нова пръст на мястото където не пониква отпочинала почва рохкава но резултат никакъв.купих ново семе ,на опаковката пише ,че е пакетирано преди няколко месеца засях и в саксия без резултат .Поливам сутрин и вечер днес е 12-ти ден до сега трябваше да покълне не е от почвата нито от мравките ,семената са засети на 2-3см. дълбочина .
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Пресяване на райграс

Мнение от janethd »

Пиша за да следя темата
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

janethd написа:Пиша за да следя темата
Можете и вие да изкажете мнение ,ако имате засята трева или ваши познати да са имали подобен проблем ,или пък на скоро да да са си посадили .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пресяване на райграс

Мнение от calico »

Как само сутрин и вечер поливаш в тия жеги и очакваш новото семе да покълне?
горния почвен слой по това време съхне, като за 2 часа просъхва съвсем да дълбочина 2 см. Т.е. твоите семена няма и да покълнат при тая суха почва, искат си поливане на два часа докато покълнат.
Другия вариант е да покриеш отгоре с найлон петната, да пази влагата. Но ако са малки и е пръснато, няма да стане може би.
макар че аз и това съм правила- затискам с камъни и влагата си стои отдолу, това докато покълнат, после вече както е при другата трева
изсъхне ли почвата 1 см отгоре и вече трябва да се полива
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

calico написа:Как само сутрин и вечер поливаш в тия жеги и очакваш новото семе да покълне?
горния почвен слой по това време съхне, като за 2 часа просъхва съвсем да дълбочина 2 см. Т.е. твоите семена няма и да покълнат при тая суха почва, искат си поливане на два часа докато покълнат.
Другия вариант е да покриеш отгоре с найлон петната, да пази влагата. Но ако са малки и е пръснато, няма да стане може би.
макар че аз и това съм правила- затискам с камъни и влагата си стои отдолу, това докато покълнат, после вече както е при другата трева
изсъхне ли почвата 1 см отгоре и вече трябва да се полива
Пресявал съм и в дъждовен период пак не поникват явно си има период когато да се сее но мога да пробвам и с найлон .Ако поливам постоянно семената ще изгния за това поливам вечер когато слънцето е залязва да се запази влагата .
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”