Пресяване на райграс

comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Пресяване на райграс

Мнение от comir »

Здравейте, преди два месеца засях райграс поръчах си го от Турция защото имам познати които са си засели от там и е доста хубав но аз за жалост нямах този късмет .Поливах го всеки ден докато поникне ,на няколко места не излезе оставих си малко семе за пресяване .Засях местата където не е излязъл но много малка част от него не поникна помислих,че семето е старо .Преди десет дни отново пресях празните участъци
със два вида райграс но отново поникна съвсем малко каква може да е причината да не пониква .
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Пресяване на райграс

Мнение от dodo74 »

Мравки , замърсена с петролен продукт почва, варовита почва и т.н. При мен имаше такива упорити петна , където всичко засято или не поникваше или увяхваше след време . Оказа се , че има заровени бетонни отпадъци на около 20 -
30 см под нивото на земята .
Може и да може .
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

dodo74 написа:Мравки , замърсена с петролен продукт почва, варовита почва и т.н. При мен имаше такива упорити петна , където всичко засято или не поникваше или увяхваше след време . Оказа се , че има заровени бетонни отпадъци на около 20 -
30 см под нивото на земята .
Не мисля,че при мен проблема е в почвата преди две години имах на същото място страхотен райграс на 10 години и реших да засадя нов .Мисля,че проблема е в семето засадих в две саксии с различно семе имах останало миналата година когато пресявах но и в саксиите поникна доста малко .
Аватар
dodo74
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Юни 6, '17, 20:48
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 1 път

Re: Пресяване на райграс

Мнение от dodo74 »

Намерил си отговора
Може и да може .
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Пресяване на райграс

Мнение от tili »

Имам останала тревна смеска от Тотекс. Ако искаш - кажи. Нямат грешка.
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

tili написа:Имам останала тревна смеска от Тотекс. Ако искаш - кажи. Нямат грешка.

Аз съм го засял повечето с райграс ако засея участаците няма ли да има разлика .В нашия град няма много голям избор има райграс сахара но не знам дали е качествен .
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Пресяване на райграс

Мнение от Daniela Pargu »

Последните месеци бяха много влажни- може да са изгнили семенцата :hmmm:
За саденето на трева има много условия,които трябва да се спазят ,много изисквания.
comir
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Юли 21, '16, 08:57

Re: Пресяване на райграс

Мнение от comir »

Daniela Pargu написа:Последните месеци бяха много влажни- може да са изгнили семенцата :hmmm:
За саденето на трева има много условия,които трябва да се спазят ,много изисквания.
Семената са пресявани на местата където няма на интервал от 15 дни не мисля,че са изгнили .Поливах всеки ден сутрин и вечер нямало е много дъждове през този период при нас .Мисля да купя ново семе и да пресея отново но не знам точно какво ще намеря .Не живея в голям град да има разнообразие на семена но има и значение от видовете семена в опаковката.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Пресяване на райграс

Мнение от Daniela Pargu »

Дали си в малък или голям град няма значение за тревата :hihihi:
Трябва да съобразиш дали ще е за сянка или слънце, дали ще е подложена на повече натоварване,как предстои да я поддържаш
и пр. Има много видове тревни смески!Ако имаш предвид чист райграс - не те съветвам!Нетраен е- отмира за 2-3 год.
Като няма подходяща смеска в твоя град- търси по интернет!Питай в темата за бързи въпроси и отговори-който скоро е купувал,ще ти каже! :stiskam: :dovolen:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Пресяване на райграс

Мнение от tili »

comir написа:
tili написа:Имам останала тревна смеска от Тотекс. Ако искаш - кажи. Нямат грешка.

Аз съм го засял повечето с райграс ако засея участаците няма ли да има разлика .В нашия град няма много голям избор има райграс сахара но не знам дали е качествен .
Ето от тук
https://totex.net/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0 ... %BA%D0%B8/" onclick="window.open(this.href);return false;

Азсъм от София и си пазарувам онлайн. Удобно е :)
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”