Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от johnstalker »

Че, ще си вземем надуваем или сглобяем басейн това лято е ясно. ;) В моментът умуваме какъв да е.. разрових из мрежата, но доста оскъдна информация намерих. Понеже в темата за басейни и водни кътчета е наблегнато повече на езерцата ми се наложи да открия тази тема и да помоля за бърза дискусия от собственици на сглобяеми и надуваеми басейни.. а ако може и насоки някакви да бъдат дадени ще е още по-добре. ;)

Наздраве!
РОУЗ

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от РОУЗ »

Нашият беше сглобяем, на съседа - надуваем / с надуваем ринг/.
Ползвахме го 2-3 години, филтри, покривала, препарати, завии- отвии, зимата го източвахме наполовина и пълнехме с туби от минерална вода, после пролетно миене...на 2-та или 3-тата година фолиото сдаде, лепихме го - става, можеше да го подменим и с по-читаво, но се отказахме от басейн, ползвахме го около 1-2 месеца годишно, другите 10 месеца или го обгрижвахме, или си седеше там в двора, но при нас е планински климат и е по-скоро за джакузи /хвърлила съм око на едни надуваеми :dovolen: /
За мен плюс тогава беше, че сглобяемия може да го вкопаем донякъде.

Тези с надуваемите рингове, особено ако са от големите, на съседа е 5 или 5.50 м, искат идеално равно място, на съседа имаше лек наклон и като се облегнаха 3 момчета от едната страна на ринга и го натиснаха, басейнът се изля. При по-малките може би не е такъв проблем. Рингът му се пука от време на време, но го подлепва със специалните лепенки и няма проблем. Есен го източва и прибира, лятото го вади и слага.

Препарати, покривала и разни други неща си купувах от една фирма в Елин Пелин, после се преместиха в София, басейните им са от по-висок клас от този, който ние имахме, с по-качествени материали.

https://www.baseini.net/%D0%B1%D0%B0%D1 ... 0%BD%D0%B8" onclick="window.open(this.href);return false;

Не знам дали мога да кача снимка, нашият беше полувкопан.
Изображение
Deleted User 1445

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от Deleted User 1445 »

Джони, ако имаш котки не купувай с надуваем ринг, качват се да пият вода, не че другаде няма, и с ноктИте правят ен броя дупчици. Следва лепене и постоянно надуване с помпата. Роуз ти е писала, нестабилни са и играта при нас беше, кой повече вода ще излее като седне на ринга. Като цяло е голяма хамалогия :nod:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от ToBo »

Котки има навсякъде и не можеш да ги спреш с ограда. И нашият с надуваем ринг така си замина :dovolen:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от Tanet »

Потвърждавам за котките и надуваемия басейн.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Deleted User 2919

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от Deleted User 2919 »

Имам голямо желание стар басейн да разкрася в синьо-зелено....Съпруг уговаря мен за надуваем, да сложим вътре в стар басейн..аз опъвах се, ни гък .ни мък..Явно има за что..Котките ходят в градината редовно, ние нямаме, но съседските котки идват да лочат от езерцето и наблюдават рибите. Надуваем повече ще харесат за лочене:по-мек е....Ще спят на ръба , меко и топло.. :D Значи и аз да се ориентирам за вкопаем :hmmm: ..Дълбочината на стар е 1,20 м, продават само по 1,50 и 30 см още ще стърчи над ръба..и дълбоко е , май, 1,50..Цените с годините намаляват..още да поизчакам и мога да си позволя вече и басейн.Иначе пред очите нещо старо..сиво-грозно..
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от maiakt »

Според мен зависи каква широчина и дълбочина искаш и дали ще го вкопаваш- т.е. ако искаш нещо от рода на диаметър 4.50 на 1.20 дълбочина или частично вкопан - не може да ти свърши работа надуваем ( поне ние с ММ така решихме).
Deleted User 2919

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от Deleted User 2919 »

maiakt написа:Според мен зависи каква широчина и дълбочина искаш и дали ще го вкопаваш- т.е. ако искаш нещо от рода на диаметър 4.50 на 1.20 дълбочина или частично вкопан - не може да ти свърши работа надуваем ( поне ние с ММ така решихме).
Та аз и не исках надуваем..и аргументът за котките окончателно разубеди да купим надуваем. Сега ще търся по-евтино вкопан ,само че имаме не стандартни размери на басейн, а забелязах, че по поръчката е по-скъпо едно и също от стандартното. А да купувам фолио и да правя останалото сами, не е работа за профаните, като нас ..Трябва да се прави както трябва за да върши работата, затова трябва профессионализъм и опит..
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от johnstalker »

Определено достатъчно ме насочихте. ;) Сглобяем ще е.. вероятно наполовина вкопан защото терена е с лек наклон. :daaa:
Като основа мисля да му разстеля 5-10 см пресят пясък. Бетон не ми се лее повече тази година. ;)
РОУЗ

Re: Надуваеми срещу сглобяеми басейни. Мнения и препоръки.

Мнение от РОУЗ »

На нас не ни се чакаше поръчка тогава, че беше около месец, пък да не изпуснем лятото и купихме готов от Метро, по-евтин с около 30 % и по-скапан с около 100 %. Плюсът беше, че е по-дълбок от тези по сайтовете, 1.50 м. май беше, което също се оказа проблем, когато мислехме да подменяме фолиото, нашият беше 4 м, пък другите по 3.60 или 4.20 или обратното, но нашият беше някакъв нестандартен.
Фолиото беше по-тънко, ламаринката също, не беше окомплектован, помпа купихме отделно, соларно и друго покривало също...само стълба имаше, но пък ние я рязахме, за да ни пасне на вкопаването. :mrgreen:

Джони, ние освен пясък му сложихме и геотекстил, че при нас много камънак.
Имай предвид, че стените на сглобяемия, когато е празен, поддават, ако стъпиш отстрани и можеш да го разкривиш.
Този с по-тънката ламарина и ако е полувкопан.
Последно промяна от РОУЗ на Юни 9, '17, 13:43, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”