градина без план, имате ли идеи?

lili408
Кана кафе
Мнения: 676
Регистриран на: Яну 18, '11, 11:24

Re: градина без план, имате ли идеи?

Мнение от lili408 »

Dessi2026,Идеи няма да ти давам,защото идеята е едно,а на място се объркваш,всичко изглежда по-различно и нищо не излиза,освен ,ако не си професионалист.Аз започнах с няколко идеи и почти веднага се отказах,седнах пред къщата и започнах да мисля от къде да започна тоя пущинак.Реших,че най-важно е да сложа високите растения,които да скриват градината(до улица сме).това включваше и розите до оградата.Гледайки мястото,тясно и дълго, ми стана ясно,че трябва кръгла ливада(никак не исках,защото се коси трудно),да смекчи формата на терена,после направих няколко групи растения с цел да разширявам и допълвам.После всичко започна да се подрежда само.Дълго време след това намирах листите с планове разнесени от вятъра из градината,не бях използвала нито една от схемите .Пази се от една основна грешка-отстоянието на дърветата и храстите.Това е най-трудно,защото садиш растение 20-30см,а трябва да оставиш голо около него поне 1,1,5м,ужасно изпитание,но след това се вадят храсти,които са вече 2 и повече метра и е много тежко.
http://lili408.snimka.bg/flowers/moyata-gradina.518346" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”