Проблем,как да разреша

Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Проблем,как да разреша

Мнение от vlax »

Здравейте
първо се извинявам ако не съм попаднал на правилното място,и ако да, да се премести темата.И така
Имам проблем със съседното място което не се обработва от много години ,така съм го наследил и сигурно няма да се обработва още дълго време,но има собственици.
По миналата година изрязах всички издънки на 1 м разстояние в съседното място и положението през годината беше горе-долу добре.Но издънките превзеха оградата.Сега мисля да изрежа всички диви дървета и издънки на 2 м разстояние и да напръскам за тревата-да има с какво ,но с какво да напръскам за издънките?Или някакъв друг начин да се преборя с тях.
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Проблем,как да разреша

Мнение от vlax »

vlax написа:Здравейте
първо се извинявам ако не съм попаднал на правилното място,и ако да, да се премести темата.И така
Имам проблем със съседното място което не се обработва от много години ,така съм го наследил и сигурно няма да се обработва още дълго време,но има собственици.
По миналата година изрязах всички издънки на 1 м разстояние в съседното място и положението през годината беше горе-долу добре.Но издънките превзеха оградата.Сега мисля да изрежа всички диви дървета и издънки на 2 м разстояние и да напръскам за тревата-да има с какво ,но с какво да напръскам за издънките?Или някакъв друг начин да се преборя с тях.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Проблем,как да разреша

Мнение от darina1960 »

Аз имах подобен проблем. Не бяха толкова много издънките, но поимваше. Премахнах ги механично. Бавно и упорито. Натискаш с бела и вадиш. После става хубаво. Но това упражнение трябва да го правиш в годината поне веднъж пролет, за да ти се оформи чиста лента в съседския двор. Успех! :daaa:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Проблем,как да разреша

Мнение от Daniela Pargu »

И аз съм краен парцел- беше си храсталаци,почти гора и у дома и наоколо.Дебелите-с брадва и вадене на корените ,по-тънките -с машинката/храсторез/ :stiskam: :daaa: - с диск, не с корда-всяка пролет лято есен- е, вече го косиме -така .Всяка пролет настъпваме с 50-80см.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Проблем,как да разреша

Мнение от Светката »

Периодично ги полей с по-малко нафта.
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Проблем,как да разреша

Мнение от Asarina »

Дебелите дървета с резачка, храсталаците - пръскаш с Глифоган когато са разлистени и за две години нямаш грижа.
Имай едно наум, че Глифоганът е тотален хербицид и внимаваш - маска, очила и т.н.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”