Бетонна стена-Помощ

libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от libra »

Имам лоницери,те нямат мустачки за захващане ,след определена височина, 150 примерно,ще падат напред.Също и не правят плътна покривка ,а стоят като колона,усуквайки си клоните в опит да се самозакрепят.
Бръшнянът,както и много добре се вижда на снимката на Дал,прави плътна стена,вечно зелен е.Ще се захваща по стената и няма да прави обем напред.Рози,лоза са листопадни и половината година ще се гледат голи клони.Розите ще имат нужда да се закрепят на голямата височина и стълба за рязане.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от calico »

Ако ще има рози, там където ще има зад тях не трябва да има бръшлян. Ще стане ад с корените и влековете на бръшляна в розите.

Торнадо, мога напролет да ти пратя 2-3 чувала редници бръшлян, обикновен. Тези всичките вариегатни и пр. растат доста по-бавно.

Относно рязането - бръшляна също трябва да се реже, за да изглежда плосък и прикрепен до стената. Така че там без стълба няма да се мине.

Според мен - в тясното пространство между стената и къщата - бръшлян, а по-напред 2-3 розови храста, рамблери, да се подвеждат. Първо обаче трябва да се опънат телове по стената за закрепяне на клоните на розите
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от katina »

Либре, останали сте с погрешно впечатление, че стената около басейна от снимката на Дал е покрита с бръшлян. Това е дива лоза, която показах, само тя расте така бързо и покрива големи площи. Имам такава, имам и бръшлян. Наистина бръшляна се лепи по стената и си остава зелен и през зимата, но за тази стена му трябват доста години за да я покрие, расте бавно и е по-скоро за усойни места, влажни. Така че, ако Торнадо иска зелена стена може да насади и бръшлян и от този вид лоза и да има малко търпение да стане една наистина зелена и красива стена, която по никакъв начин не дразни :daaa: Ето снимка от стената на Дал отблизо, от срещата в нейната градина
Изображение
Предполагам, че стената ще бъде измазана и боядисана, така, че какъв е проблема като опадат листата и през зимата се покажат стъблата, още повече, че стената е странична, а не предна :hmmm: И все пак въпрос на личен избор :dovolen:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от libra »

Да,аз не бях сигурна какво е растението.Явно ,няма перфектен вариант и трябва да се избере нещо с компромис.
tornado
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Яну 15, '17, 17:15
Местоположение: Добрич

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от tornado »

От всички съвети решихме,че най-добре ще е с бръшлян.Calico,благодаря за бръшляна,като се стопри ще пиша.Предварително благодаря :ieeee: :tzeluvka: .На снимката не се вижда,но преди да се стесни имам едно място с подпорни стенички 4-5 кв.точно до входа на барбекюто,него ще направя цветно скално кътче.Покрай останалата ограда-където е жълтата сега мисля рози.На libra розите ме плениха-Уаааау-такъв ефект искам.Какви сортове,толкова четох,че :tzvetentze: :hmmm: ,а сега виждам тече поръчка?Довечера сядам да чертая
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от libra »

Казвам какви са моите-
Goleden Celebration За тези 2 погледни кои са им съкратените имена ,защото при холандеца са дадени с тях http://www.rosebook.ru" onclick="window.open(this.href);return false;
Crown Princess margarita
Hendel
Eden-
elf
Don Juan
Barock
Rosarium Uetersen
Penny Line
Има и още две ,които не препоръчвам
Нека,който желае да препоръча и други рози.
tornado
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Яну 15, '17, 17:15
Местоположение: Добрич

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от tornado »

Libre имаш една красота Eyes For you?
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Бетонна стена-Помощ

Мнение от libra »

Имам да,тя е от задължителните,поръчай си я . :dovolen:
Ето още някои катерачи,които да погледнеш
Camelot
florentina
Ginger cylabub
Laguna
На всеки катерач ще ти трябва 150/мин 120 / в ширина.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”