Нашите градини 2017

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

Метнах една мрежа, защото листата на хостите и хойхерите, и здравеца, и анемонетата ... всичко изгоря
и на тоя фон еуфорбията много ме радва - цяло откровение е - толкова свежа, наситено зелена , с тия лъскави листа - а бе - супер е!!
догодина ще мисля за някакво по-изискано засенчване в стил Кристо :lol: - щото явно вървим към тропически температури през лятото
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5253
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Daniela Pargu »

Лилка,ти си една подстрекателка! :daaa: Само пиша,пиша....цял тефтер с уникалности! :liubov: :tzeluvka:
А за пелина от Мишето- синичкия/сибирски,де/- започнах да го поливам след предишния разговор.
И преди поливките беше прекрасна туфа ,но сега за нула време стана двойно по-широк !Разкошен е,добре,че направихте
дума за него!Благодаря ви,Миша, Лили, за това !А бе ,трябва да се чете .... :tzeluvka: :tzeluvka:
пп.Да допълня- само иглолисти засенчвам,ама и при мен изгоря всичко- ходя,гледам и се чудя кое е болест и кое е от слънцето :hmmm:
Е как да засенчиш всичко?!От сега умувам конструкции за догодина :lol:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

[quote="Daniela Pargu"]Лилка,ти си една подстрекателка! :daaa:

накратко - абсолютно подла жена :lol:
Качвам снимки на растенията , които мен ме впечатляват - доста често по описанието не можеш да се ориентираш какво купуваш :snif: А после - как да му улучиш отглеждането - още по-голям зор :snif:
А кавказкия пелин аз го изрязах - още някакви фактори има освен поливането :hmmm: .
При мен останаха дълги сухи пръчки по 15 см и после малко нежни зелени листа на върха. И при Миша пише , че е сухоустойчиво-това какво значи :hmmm: . Трябва му влага - ами поливам най-много през 2- 3 дни, и то обилно . Имаше дълга влажна пролет. В тия условия хаконехлоето и брунерата /които по дефиниция са влаголюбиви/ растат красиви, пелина не се справя :snif: Имам още една неземна красота от тоя тип - tanacetum densum
Изображение
расте по същия начин - от него имам 3 растения - едно в градината и 2 в големи саксии / с поливане 2 пъти на ден с престояла вода!!/ - същия ефект.
Може би торенето им е много ...проблем с почвата? - вече не зная какво да пробвам . Освен да приема , че просто не ме обичат :cry: - изчерпах си идеите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Миша »

Сухоустойчиво означава, че издържа на суша,т.е. ще оцелее и при силно засушаване, това обаче не означава, че ще се развива добре при пустинни условия, обикновено пролетната влага е много необходима, за да направи хубава маса, която да издържи сухите месеци, тук е тънкия момент колко влага му е нужна пролетта, при гъсто засадени растения и задържане на вода може да изгние, или нежните листенца да изгният и да остане само един пискюл на върха. По същия начин е и Tanacetum haradjanii, след силните пролетни дъждове нарасна много, в момента съм ги полузасушила, но е направил туфа около 60 см в диаметър
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Миша »

И само искам да добавя, правете разлика между сухоустойчиво и сухолюбиво, едното издържа периоди на засушаване, но за доброто си развитие изисква равномерна влага в повечето случаи, сухолюбивото се развива добре при засушаване
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

Мише, очевидно въпросът какво означава сухоустойчиво растение е риторичен - нали не си представяш , че не зная :hmmm:
И очевидно проблемът при мен не е водата - дадох за сравнение хаконехлоето и брунерата . Не ми достига водата, не мога да намеря водоноска дори в околните села, но компенсирам с мерак и инат и условията в градината ми са далече от пустинните . Растенията не са нагъсто садени, ако нещо прерасне - постоянно разреждам , за да има въздух . Позачетох се и предполагам, че намерих проблема. Ама то едно ли е ...Добрият подход за градини, от които не си вадим хляба, а са ни хоби , е да останат растенията, които могат да се справят със съществуващите условия. Зная какво да се посъветвам, ама изобщо не се слушам :lol:

Даниелче,
Изображение
за засенчване имам предвид нещо такова - ако не се пребия, докато се катеря по дърветата да връзвам мрежите :D
Ще обточа големи триъгълни парчета мрежа с едни много здрави ленти /сигурно има и по-търговско име, ама не го зная - в строителните магазини, при въжетата съм виждала/ , в ъглите - дупки с метален обков, и за връзване - синът ми си беше поръчал от UK авиационно въже - супер здраво, 20 лв , доста метри беше , ама съм забравила колко точно. Ако те интересува - пиши, с Габко транспортът ще е 3-4 лв.
Ще го надминем Кристо с неговите щуротии :lol:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1478 пъти
Получил благодарност: 1444 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Тутти »

Изображение
Не съм качвала снимки от градината скоро, и мисля да си поправя пропуска. И пак да си повторя, че Джулия Чайлд е наистина абсолютна загадка, не спира и за ден. Само Хайд Хол и Принца на Монако са ми като нея, няма почивка.Така е Космос, бялата ниска роза. Снимката е малко тъмна, при залез, но се вижда как е в този момент състоянието на розите.
Изображение
Тревист хибискус. Много лесно за гледане многогодишно, късна есен чезне и напролет отново изниква все по-голямо.
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

И Хайди хол, и Принца на Монако изглеждат невероятни. Слава богу, че ги няма при холандеца :lol:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5507
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1478 пъти
Получил благодарност: 1444 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Тутти »

Хайд хол си го има, от там съм го поръчвала. Може би има друго съкратено име като всички Остинки, но е от там. Например AUSbosky, той е, проверих. Не случайно calico го хвали, но си иска три метра простор.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10087
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 348 пъти
Получил благодарност: 920 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от МГХ »

Как качвате снимки ? Изображение
Е, успях с една . Втори опит неуспешен. Намалявам , увеличавам ,все тая. Изображение
Който иска ,може да погледне тук
" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”