Нашите градини 2017

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Тутти »

Сняг до колене,а там,където е навявало и повече.Барак (БОК) прави пътеки,аз след него минавам.Не е сбъркал досега и нищо не е настъпил,върви сякаш си вижда пътеките.А нищо не личи,стърчат само едрите растения.Упорито отказва да влезе при нас в къщата,голямо магаре е и се наложи да опаковам неговата къщичка и му заслахме слама върху одеялата.Даже и перде си има.Ако Бруно(ротвайлера)беше тук,веднага щеше да се е възползвал от поканата да влезе и щеше да е пред камината.
Много си мисля в тези мразовити дни за вързаните кучета,защото аз никога не съм връзвала куче,винаги са на свобода и могат да намерят най-доброто решение за всички ситуации,а тези вързани душички,как се справят сега?Моите са били пуснати и никога не са напакостили на градината.А вързаните са точно като отвързани,ако изобщо им се случи това,и тогава от превъзбуда от свободата не виждат какво тъпчат.Затова трябва всички кучета да са на свобода,не на верига.Но това беше отклонение.

Изображение
Голяма зима,но точно си говорехме днес с приятели,че снега е добре да се топи бавно,огромен е.Тези ледени висулки ги снимах,преди да ги счупя.Само там се образуват всяка зима,но такива огромни не са били.

Изображение
И още една снежна красота и спирам,че прекалих.Това е поглед от терасата,затрупаната пергола,под нея светят лампите на терасата,а тези "чаени свещи" -жълтите светлинки в снега са градинските лампи,затрупани.

Изображение

Изображение
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Tanet »

На село има две кучета вързани. Спят в метални варели. Колкото пъти им сложим слама или черги винаги ги изхвърлят и си лягат в голия варел и спряхме да ги мислим. Сипваме им топла вода и храна и толкова.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите градини 2017

Мнение от calico »

Тутти, наистина са като свещички тези лампи, такава прелест :daaa:

аз поизринах пътечки из двора, основно за котките щото прецапват направо през дълбокия сняг.
Те обаче ходят все след мен, съпровождат ме като вземам дърва, ей това е половината прайд все в краката ми
Изображение

а това вдясно до стената са ми 5 сандъчета сакъзи, завити с три ката полар и оставени навън, да видим дали ще оцелеят

Изображение

тия вътре в остъклението си цъфтят нонстоп, изсъхнали листа и цвят. Почти не ги поливам, тия дни и там стана много студено - около 6-7*С
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Нашите градини 2017

Мнение от boggy »

Ето и мои днешни снимки от Зимната приказка :) Много топло и приятно беше днес, валеше сняг, но без вятър :) Бая сняг има 5060см на места :)

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Ето тук и следи от лисицата, която е наш целогодишен гост и пакостник хахаха

Изображение
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2693
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 161 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от marillia »

Снимка и от мен на първия сняг...сега е два пъти повече
Изображение
Красиво е, но нямам търпение да дойде пролетта :tzvetoman:
Тази есен за сефте садих луковици и рози и направо не знам как ще ги дочакам :hihihi:
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2693
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 161 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от marillia »

calico написа: Изображение
calico, как се справяш с ровенето на котаците из двора? Въобще отдава ли ти се? :hmmm: :dovolen:
В двора имаме три, обаче минират като за 53.
Помагай :idea1:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите градини 2017

Мнение от calico »

Марилия, ми минират си, чистя, какво толкова. :angelche:

предпочитат в зеленчуковия двор, щото там пръстта винаги е много, рохка е и няма треви, там ММ чисти :angel2: - и предпочитат пипера, не знам що
другото им предпочитано място е на мулча- трябват си ръкавици за там
иначе гледам да не се вижда черна пръст, всичко да е засадено, на трева много не обичат.
а и ходят обикалят празни места извън двора

най-обичат като засея семенца някъде- босилек, магданоз и пр - чисто подравнено, веднага го преорават. Но аз се изучих - сея семената между пластове домакинска хартия, покривам с 1 см пръст, отгоре затискам парче найлон докато прокарат семенцата и после вече няма проблем
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Мария Николова »

Ани, а в моя двор за махленските котки най-обичаната им тоалетна е боцкащата "възглавничка" на почвопокривия флокс. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2693
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 161 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от marillia »

Дааа, прекопая ли някъде и те веднага са там.
Есента като садих луковици и понеже им дойде екстра рохкаво, това бяха най-посещаваните места в двора. Купих си едни мрежи на листове и ги метнах отгоре...така временно спасих положението.
Чудя се дали пък няма нещо, което ги отблъсква - миризма, цвете, треволяче някакво :hmmm:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от zeleno »

Изображение

Изображение

идееее :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”