Нашите градини 2017

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

моята градина не е много свежа без вода :snif: , но има растения, които ме радват

Elymus arenarius – пясъчен елимус
Изображение

Centranthus ruber
Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Emilly1212 »

Лили :tzeluvka: дори и без вода все пак има какво да те радва. При мен и толкова няма. Много е хубав центрантуса, моят доскоро имаше малко цвят, но и той премина. А с какво е направена подпорната стеничка отзад?
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от elmaz »

Лили, вадиш от ръкава си много интересни
и красиви растения. :tzvetentze:
Наистина при теб изглеждат страхотно.
На добро място са :dovolen:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

Еми, имам смътен спомен , че миналата година центрантуса цъфтя до сняг - така че или има проблем при теб или просто е минала поредната цъфтяща вълна и те чака нова :stiskam:
Имам 2 корена - единия го оставих да се стеле по земята, този от снимката е вдигнат на подпори - развива се несравнимо по-добре, не мога да се закълна обаче , че точно това е причината :D
Но и двата са между розите и ги поливам редовно / доколкото е възможно в моите условия
А подпорната стеничка е от едни бетонови блокчета от строителните хипермаркети - за съжаление истинските подпорните стени са скъпи и затова съм се спряла на тоя компромис :D
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Emilly1212 »

Благодаря ти Лили, :gush: центрантуса при мен цъфтя много обилно, след това продължи по-слабо. Може и да продължи отново, но при мен поливането е от събота на събота - сега пък и с тоя крак, хептен ще изсъхне всичко. ММ няма най търпение да полива ;) Пък и условията хич не са добри. Сега като лежа си умувам какво да правя пак с моята градина :hmmm: Почвата е ужасна. Няма и помен от всичките насипи от карифорнийси тор, смесваници с перлит, пясък - отново е една спечена глина. Всичко се отмива. Растенията се мъчат и не могат да ми направят хубави туфи и да се развият. Истината е, че под пръстта пък са камъни. И не могат и хубава коренова система да направят може би...Живот и здраве наесен пак ще има реформи при мен.

А подпорната ти стеничка е много хубава така! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

Изображение

Еми, не съм разбрала , че имаш проблем :tzeluvka:
Свалила съм си един учебник по почвознание на Гюров и Артинова - ако ти се чете и имаш време, хвърли едно око
Моят скромен опит сочи, че грижите, които полагаш при садене , са супер важни
Имам 3 паникулати , садени в различни периоди - при едната съм претупала засаждането - ей, няма спасение :snif: все е оклюмала, все е нещастна :D - направо срам ме хваща , като я гледам.
Есента ще коригирам пропуските , но през лятото едва - едва я държа жива
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от naska50 »

Лили, не се оплаквай от цветята си, ами им се радвай и им говори! Кажи им, че ако не ти цъфтят, ще ги пратиш в моя край, където от 3 месеца не е капвасло дъжд :daaa:
Днес и аз си купих като твоята. Паникулата. Кога да я сея в градината?
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Emilly1212 »

Лили, опитах да изтегля книгата, но нито един формат не отваря. Ще се поровя, сега поне имам време ;) Знам аз, че нещо не им угаждам както трябва, пък така ми се иска. :dovolen:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5054
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1331 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lilly »

https://books.google.bg/books?id=tFXGBw ... 82&f=false" onclick="window.open(this.href);return false;

Еми, ето го почвознанието
Аз съм зачитала от тук - от там - нещо конкретно като търся
И само се каня да изчета целия учебник ...
Това за угаждането - като зная, че аз себе си не слушам, как да ти давам на теб съвети :hmmm:
Давам си сметка, че това , което правя, не е много мъдро...меко казано
Толкова много работа ...
Вчера от работа и бързане не ми остана време и кафето да си изпия ..
Насе, и в моето село е горе-долу така с водата.
През седмицата докарах вода с водоноска - 25 лв кубика/ ако ти харесва :snif: - и това е супер цена, щото най-често срещаната оферта беше за 50 лв /с транспорт/
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от naska50 »

Лили, ние отглеждаме "златни" цветя, а някой си казвал, че има златни кокошки, ама важното нас да ни кефят :hihihi: :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”