Нашите градини 2017

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Нашите градини 2017

Мнение от РОУЗ »

И моята има някакви сухи дордонки по върховете на клоните, мислех да направя дисекция на някой клон, но ливна дъжд и ѝ се размина.
Част от розите ми изглеждат покъртително, не знам дали са болни от нещо или е от снега и сланата? :hmmm:
Като ацери са. :o

Изображение

Изображение

Изображение

Що съм садила толкова рози :twisted: , вместо иглолистни, ни студ, ни слани, ни сняг им пречат, даже им харесва и питат за още. ;)

Изображение

Изображение

Изображение
bell

Re: Нашите градини 2017

Мнение от bell »

Май е си е от студа, сланата и снега това накъдряне, изгаряне или каквото там. Миналата година имах такива завивания по новия прираст, после се съвзеха и продължиха да се развиват. Ще се справят :stiskam:
Иглолистните са чудни :liubov2:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нашите градини 2017

Мнение от dar »

И утре ще има сигурно слана :ufff: То, не бе зима като зима.Сега и през пролетта щети.Лагерстремията и магнолията ми са заминали.Дано избият от някъде. Дано синоптиците не са прави :stiskam:
Lois

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lois »

Офффф, днес беше добре, обаче май верно пак ще има слана. Прибрах се в града, поне да не гледам.

Роузи, тоя мъник с розовите връхчета колко е хубавичък! Май и аз почвам да се заглеждам по бодливци :lol:

Ето от мен две-три фотки
Лалетата в новата им "саксия" (домързя ме, а и беше много студено, за да окося тревата наоколо)
Изображение

Изображение

и отсрещната страна, най-вече за да похваля миналогодишната Polka, какъв шампион!
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Margaritenia »

Прекрасни снимки и картини показвате, момичета! :potekoha:
След като мълчаливо и с тъга четях последните няколко дни какво се случва с градините в този студ, успях днес да стигна и до моята...магнолиите ми са попарени, целите кафяви с увяхнали стъклени листа и тютюневи цветове, сухи и кафяви. Други щети нямам, розите са свежи, само Аугуста Луиза е с понабръчкала листенца.
Дано ни се размине!!! :stiskam:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
mama_li

Re: Нашите градини 2017

Мнение от mama_li »

Маестра, тази т.н. саксия на лалетата ме впечатли и от друга снимка! Май в твоята тема. Много е добра!
Lois

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lois »

Благодаря, Лиде, проблемът само е, че не знам като прецъфтят лалетата какво ще я правя :lol:
Ще останат там само две млади розички, един чемшир, една елхичка и един евонимус, плюс сукулентите по ръбчето. Трябва ми концептуалист :angelche:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Красиво е ,Лоис ! Сalico има по-мъничка такава "саксия",
която лятото е пълна с нацъфтели мушката! :dovolen:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от venetka70 »

В събота радвайки се най-сетне на слънце се засилих да правя снимки в градината и след две-три щраквания се оказа, че съм без батерия.
Вчера пак времето беше шарено- слънце, вятър, прашна буря, пък накрая и дъжд. В промеждутъците от хубаво време нещо успях да фотографирам.
Двата клена тази година са много хубави, жалко, че на единия два от клоните замръзнаха, но сега избиват в долната част нови клончета и се надявам да си възстанови бързо размера.
Изображение
Лалетата-сладоледи сега започват да отварят цветове. Много, много странно лале.
Изображение
И анемонетата отвориха цветове, ама защо са само един цвят като засадих луковици от три цвята :hmmm: :hmmm:
Изображение
Сигурно другите ще цъфнат по-късно.
Новият прираст на фотинията е в невероятен червен цвят
Изображение
А спиреите са чудни малки облачета в жълтеникаво, с червени връхчета и са готови скоро да цъфнат
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
РОУЗ

Re: Нашите градини 2017

Мнение от РОУЗ »

Много ми хареса "саксията" с лалета, и на мен ми се прииска да имам някакво такова кътче, за лятото - някакви едногодишни, всяка година - различни комбинации. Ама си е занимавка.
Ангелина е спец в тази област.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”