Нашите градини 2017

Публикувай отговор
mama_li

Re: Нашите градини 2017

Мнение от mama_li »

Маестра, тази т.н. саксия на лалетата ме впечатли и от друга снимка! Май в твоята тема. Много е добра!
Lois

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lois »

Благодаря, Лиде, проблемът само е, че не знам като прецъфтят лалетата какво ще я правя :lol:
Ще останат там само две млади розички, един чемшир, една елхичка и един евонимус, плюс сукулентите по ръбчето. Трябва ми концептуалист :angelche:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Красиво е ,Лоис ! Сalico има по-мъничка такава "саксия",
която лятото е пълна с нацъфтели мушката! :dovolen:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от venetka70 »

В събота радвайки се най-сетне на слънце се засилих да правя снимки в градината и след две-три щраквания се оказа, че съм без батерия.
Вчера пак времето беше шарено- слънце, вятър, прашна буря, пък накрая и дъжд. В промеждутъците от хубаво време нещо успях да фотографирам.
Двата клена тази година са много хубави, жалко, че на единия два от клоните замръзнаха, но сега избиват в долната част нови клончета и се надявам да си възстанови бързо размера.
Изображение
Лалетата-сладоледи сега започват да отварят цветове. Много, много странно лале.
Изображение
И анемонетата отвориха цветове, ама защо са само един цвят като засадих луковици от три цвята :hmmm: :hmmm:
Изображение
Сигурно другите ще цъфнат по-късно.
Новият прираст на фотинията е в невероятен червен цвят
Изображение
А спиреите са чудни малки облачета в жълтеникаво, с червени връхчета и са готови скоро да цъфнат
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
РОУЗ

Re: Нашите градини 2017

Мнение от РОУЗ »

Много ми хареса "саксията" с лалета, и на мен ми се прииска да имам някакво такова кътче, за лятото - някакви едногодишни, всяка година - различни комбинации. Ама си е занимавка.
Ангелина е спец в тази област.
wenche

Re: Нашите градини 2017

Мнение от wenche »

Много ми харесва тази каменна пътечка при Вени. Как я спасявате от тревата, защото тя е весдесъща.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от venetka70 »

wenche написа:Много ми харесва тази каменна пътечка при Вени. Как я спасявате от тревата, защото тя е весдесъща.
Ами трудна работа. Върху пръстта има слой изолационен материал /изхвръкна ми името му от ума/, после слой пясък и отгоре са камъните.
И пак избиват тук и там разни треволяци, но лесно се скубят и аз минавам събота-неделя и отскубвам всичко дето е тръгнало да надига глава. Най ме ядосват тревите дето избиват вътре в корените на спиреите. Вечно съм издрана докато се опитвам да ги премахна.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Гео, граф »

Вени, подай ми линк към твоята тема, мила. Не успявам да намеря тема с градината ти, а искам да я разгледам подробно :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от venetka70 »

Хойхерите въпреки многото сняг през зимата са много наперени и с много красиви, наситени цветове.
Дали пък не им помогна това, че преди 3 седмици сипах в корените им по една кофичка тор от калифорнийски червеи :hmmm:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от venetka70 »

Гео, граф написа:Вени, подай ми линк към твоята тема, мила. Не успявам да намеря тема с градината ти, а искам да я разгледам подробно :nod:
Гео, ми нямам си тема, мила. Не съм направила още. Някога може би ще направя, но засега само отделни снимки качвам.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”