Нашите градини 2017

Публикувай отговор
wenche

Re: Нашите градини 2017

Мнение от wenche »

Особено лалетата от новите луковици са недокоснати от бедата. Сигурно и те като доматите имат пластмаса в гените. :stiskam: за орехите .
bell

Re: Нашите градини 2017

Мнение от bell »

РОУЗ написа:
Пауловнията ми не дава никакви признаци на живот, тя по принцип по-късно разлиства, ама чак пък толкова. Нищо де, вече кроя планове какво да садя на нейно място. :mrgreen:
Моята също :hmmm: късните дървета разпукаха, а само тя седи, като препарирана. Това чудовище взе да повдига земята около нея и бая се чудим дали да я оставим в двора.
Много са ви хубави градините.
Лоши са тези студове с толкова големи амплитуди, стрес си е за растенията :snif:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Daniela Pargu »

При мен пауловнията подаде листенца тук таме!От 10 год. ги имаме и са цъфтяли 1 път преди 3 год. Гроздове със семената още стоят и не падат :hmmm:
Някои на ниското махнах още мин . год. Много е грозно !Май и аз се чудя какво да я правя :evil:
Lois

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lois »

Моята пауловна май се опитва да се разлисти тук-там. Няма цветове, разбира се. То и аз й кроя шапка, но е предвидена да скрие грозната къща през улицата. До сега обаче, без успех :evil:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите градини 2017

Мнение от calico »

имам много орехи саморасляци из двора, да вадя и да ви пращам на мястото на пауловниите? :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Нашите градини 2017

Мнение от РОУЗ »

И моята има някакви сухи дордонки по върховете на клоните, мислех да направя дисекция на някой клон, но ливна дъжд и ѝ се размина.
Част от розите ми изглеждат покъртително, не знам дали са болни от нещо или е от снега и сланата? :hmmm:
Като ацери са. :o

Изображение

Изображение

Изображение

Що съм садила толкова рози :twisted: , вместо иглолистни, ни студ, ни слани, ни сняг им пречат, даже им харесва и питат за още. ;)

Изображение

Изображение

Изображение
bell

Re: Нашите градини 2017

Мнение от bell »

Май е си е от студа, сланата и снега това накъдряне, изгаряне или каквото там. Миналата година имах такива завивания по новия прираст, после се съвзеха и продължиха да се развиват. Ще се справят :stiskam:
Иглолистните са чудни :liubov2:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Нашите градини 2017

Мнение от dar »

И утре ще има сигурно слана :ufff: То, не бе зима като зима.Сега и през пролетта щети.Лагерстремията и магнолията ми са заминали.Дано избият от някъде. Дано синоптиците не са прави :stiskam:
Lois

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Lois »

Офффф, днес беше добре, обаче май верно пак ще има слана. Прибрах се в града, поне да не гледам.

Роузи, тоя мъник с розовите връхчета колко е хубавичък! Май и аз почвам да се заглеждам по бодливци :lol:

Ето от мен две-три фотки
Лалетата в новата им "саксия" (домързя ме, а и беше много студено, за да окося тревата наоколо)
Изображение

Изображение

и отсрещната страна, най-вече за да похваля миналогодишната Polka, какъв шампион!
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Нашите градини 2017

Мнение от Margaritenia »

Прекрасни снимки и картини показвате, момичета! :potekoha:
След като мълчаливо и с тъга четях последните няколко дни какво се случва с градините в този студ, успях днес да стигна и до моята...магнолиите ми са попарени, целите кафяви с увяхнали стъклени листа и тютюневи цветове, сухи и кафяви. Други щети нямам, розите са свежи, само Аугуста Луиза е с понабръчкала листенца.
Дано ни се размине!!! :stiskam:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”