Подпорни стени

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Подпорни стени

Мнение от лалесъм »

Сега ми е по-ясно и ми харесва идеята в основата на първата подпорна стена, на кота 0, да са катерливи рози с меки клони, които да хоризонтираш по стената или по-високи храстови рози с разлята форма :daaa:
От цветната схема защо над Едена стои празно?
Аз съм против до стълбите да има роза. От личен опит - колкото и да е красиво в един момент става досадно да ти закача дрехите ;)
Към препоръчаните от Либра бих добавила Bouquet Parfait
http://www.rosebook.ru/roses/musk-hybri ... t-parfait/" onclick="window.open(this.href);return false;
Brilliant Pink Iceberg - на живо е по-красива, отколкото на снимки
Eyes for You - Либре, тази защо си я пропуснала :D
За катерачите oсвен Едена - Jasmina, The Pilgrim
Виж и Abraham Darby все пак :liubov2: , Crown Princess Margareta, Golden Celebration, Peter Paul Rubens, Apricot Sky
Също Alba Meillandecor и Lavender Dream

Значи над втората тераса не предвиждаш нищо за зацветяване, така ли? Направо зеленчуковата ли градина ще почва?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Да,Eyes for you e задължителна ,не съм я предложила единствено,защото е изправен храст
лалесъм

Re: Подпорни стени

Мнение от лалесъм »

libra написа:Да,Eyes for you e задължителна ,не съм я предложила единствено,защото е изправен храст
Да, така е, но прави плътен хармоничен храст и цъфти по цялата си дължа, така ли е и при твоите размери?
Пусни твои снимки за зарибявка де :D
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Щеше да е хармоничен храст,ако не бях останала с грешното впечатление,че е малка роза и не я бях залепила за една туя.За същия вид ,дето Аника мисли ,че е "нана".Така моята роза е на половина сега,както и "наната".Защото се оказа,че туята не е нана и розата не е мини.Заблудата ми за размера на розата ,вероятно произтича от това,че розата беше нова и май никой не е знаел колко голяма може да стане.Иначе ,за мен това е съвършената роза.
Изображение Сега :liubov2: 2016
Изображение Преди :angel2: 2012
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Розата е разкошна! Знае ли се вече коя е, искам я! :)
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Либра, ето я тази blue diamond
Изображение

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от libra »

Аника написа:Розата е разкошна! Знае ли се вече коя е, искам я! :)
Е,как да не се знае,най-известната роза във форума Eyes for youMoжеш да я поръчаш от холандеца,Петрович и др.
Твоята роза има данни за чаен хибрид,ще я видим пролетта.Знаеш ли кой е доставчика,някакъв надпис ,освен име,има ли?
незабравка

Re: Подпорни стени

Мнение от незабравка »

Една 2-метрова будлея ще заеме много място и ще изглежда тромаво в тази издигната градина.По-добре някоя от сериите на джуджета-има и по метър високи ,има и около 60 см,които са леко каскадни.Будлеите имат много сладък,приятен аромат и продължителен цъфтеж.Сортовете ги има във Витрофлора и из полските поръчки ,може и в Пландорекс да има.За хоратензиите-може би с тераует в корените-в издигнатата леха,почвата се отцежда и просъхва по бързо,освен това и камъните като се нагрея дърпат много влага.В пландорекс има една лоницера компактна ,която може да пада като малко водопадче по стеничката и да пълни градината с аромат-мисля,че беше сорта-

Lonicera periclymenum CHIC & CHOC® 'INOV205'

Изображение


Budleja Buzz Colection-тези са около метър,метър и двадесет.Ако освен задължителната силна пролетна резитба и ги пензираш един-два пъти-остават по-компактни и много гъсти кълбета. :daaa:
Indigo , Soft Pink
Изображение Изображение
Ivory , Hot Raspberry

Изображение Изображение

Sky Blue,Pink Purple
Изображение Изображение


Budleja Chip Colection.Тези са до 60 см.,леко каскадни.

Lo & Behold 'Blue Chip' Buddleia
Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Подпорни стени

Мнение от Аника »

Изоставих темата, но се трудим по двора, много работа и още сме до никъде
Но не се отчайвам, зимата беше лоша и сега наваксваме
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Подпорни стени

Мнение от Margaritenia »

Аника, привет!
Сега виждам темата ти, много е интересна и се присъединявам към съветите на момичетата. Единствено бих добавила, че ако ще живеете целогодишно в тази къща, няма да е зле да заложиш на повече нелистопадни растения (фотиния, иглолистни, за рододендрони ще е слънчево), защото зимата е дълга и празните лехи с голи клони изглеждат много тъжно.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”