Стилове - Японска градина

Публикувай отговор
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от pepina »

Сън не ме лови с тези фенери. Даже почти бях спазарила с ММ да ми намери някой приятел с бус да търсим по складовете плочи, и изведнъж ме озари, че имам 9 много красиви плочи от някакъв розовеещ камък - очевидно скъпо изпълнение. Един от гостите ни преди време ги беше донесъл от някакъв строеж, където артисали, и мислеше да си ги кара у тях, но това така и не стана и си стоят у нас до ден днешен. Само едно съмнение имам - дали става такъв жизнерадостен колор - не прилича на сив гранит. Ако не става, алтернативата е русенският камък за пътеки, че е по-икономичен, но тези плочи рядко са квадратни, ще е по-трудно с изработката. Дори намерих човек да направи отворите. Утре ще ги снимам за консултация.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от ljuboznatelna »

Ти не спомена ли, че и ситните камъчета са ти червеникави някакви? Ако се съчетават, защо не, ще направиш някаква арт японска градинка :) Ако някой не се е интересувал специално, няма как да разбере, че не е по канона, стига теб да не те мъчи тая мисъл :D

calico, аз съм виждала снимки и на други съвременни японски градинки, струпани саксии , без да е търсена естетика, общо взето не се различават от нашите като цяло. Предполагам, че няма как да не са попаднали под западно влияние, и ако изобщо имат градинка(мястото им е кът), да не са вкарали и някоя розичка :)
Имам чувството , че този канон им е наложен, за да има някаква естетика все пак, защото японките се обличат направо феноменално кичозно, поне по-младите. Там със съчетание на дрехи никого не можеш да учудиш, райета, карета се съчетават с цветя и кичозни дрънкулки. А, намерих http://www.catsmob.com/cool/980-ulichna ... -foto.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2151
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от flora »

Мисля, че при тях всичко идва от липсата на място. Затова залагат на многогодишни, вечнозелени, мъхове и т.н. Те просто не могат да си позволят да загубят площ за растение, което ще ги радва само няколко месеца. Японките, които дойдоха на гости на дъщеря ми после се оказа, че са качили около 150 снимки на лалетата в градината ми ( далеч съм от градината на Мария и много други). Обличат се странно, за да се отличават от тълпата, но всяка от тях ми показа и снимка, на която е с традиционно кимоно. Малко от нашите деца имат в гардероба си и национална носия. Колкото и да са модерни и странни, традициите при тях са много по-силни. И другата основна разлика - уважението към опита и философията на възрастните. Може би затова традицията за икебана и японска градина са запазени така.
Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от ljuboznatelna »

Много интересен блог за Япония през погледа на българка. Удобното е, че публикациите са тематични, четеш което те интересува ;)
http://japanboryana.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

От блога. Бележка, закачена на череша:

Изображение

"Откъснете си колкото искате.Не са пръскани!"
vexer69
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 21, '15, 22:26

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от vexer69 »

Здрвейте да покажа какво сътворих днес.Изображение
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от stardust »

Хубаво се е получило, сега остава да се прихване малко мъх по камъните.Трудно ли стана пробиването на дупките? На мен ми казаха, че има риск да счупят камъка.
vexer69
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 21, '15, 22:26

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от vexer69 »

Не бяха лесни дупките ☺ имам още работа по фенера,ще покажа като го завърша,в момента тече трансформация на градината прВя и цукубай като го издялам ще покажа.Да задължително ще има мъх и бамбук. :nod: :nod:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от ljuboznatelna »

Страхотен, браво! А най-долния как го направи?
vexer69
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 21, '15, 22:26

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от vexer69 »

Ето и малко снимки до каде стм стигнал.
ИзображениеИзображениеИзображение
vexer69
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 21, '15, 22:26

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от vexer69 »

Йероглифите ги издълбах с длето.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”