Стилове - Японска градина

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от ljuboznatelna »

Ох, не мога да не го споделя :lol: :lol: :lol:
В метрото си имат "набутвачи", с бели ръкавици, естествено :D

[video][/video]

А във влаковете на перона било отбелязано точно кой вагон къде ще спре, да си чакаш там. И указания (на земята) кои са с предимство - инвалиди,бременни майки с деца, възрастни. Спазвали ги стриктно. Имало и вагони само за жени. Било заради това натъпкване, защото в такава блъсканица често се срещали и опипвачи :dovolen:
РОУЗ

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от РОУЗ »

Аууу, страхотни са, Бел! :potekoha:
И поставката е страхотна.

Опитвали ли сте саке, в шишенцето има останал още един пръст, отлежало: ;)

Изображение

Сервира се в това:

Изображение

За по-официални поводи чашите са по-различни.

Люб, всичко съм изгледала, докато имахме работеща по-стара техника, но някога мога да пусна клипчета тук, имах предвид.
Мисля, че набутвачите в метрото бяха от най-силните културни шокове за ММ, ходел е по-рано или по-късно на работа, за да избегне навалицата. :lol:
Забележете обаче как се справят, гледаш и не вярваш, че ще успеят да натъпчат всичките тези хора вътре. :mrgreen:
РОУЗ

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от РОУЗ »

По повод белите ръкавици на набутвачите - не е прието да докосваш другия с ръце, затова всички, които работят с хора и може да им се наложи дори неволен такъв контакт са с бели ръкавици, таксиметровите шофьори също, уважават личното пространство на другия, дотолкова, че е изобщо извън нашето въображение, на ескалатора стоят в едната половина, за да могат да търчат бързащите свободно в другата половина, в метрото (когато не е час пик) седналите не се разпростират с високо скръстени крака, често четат вестник, като го сгъват по някакъв странен начин, като оригами направо, за да добие съвсем малък размер и да може да се обръща страницата, без да пречат на околните.

Културата им на хранене според ММ била доста ниска, много образно описваше как сърбат супата и ако не внимаваш, въздушната струя може да ти засмуче вратовръзката. :lol: Но да сърбаш всъщност според техния етикет е демонстрация на голямо задоволство от храната, жест към домакинята, че е добре приготвена.


И за да не е само празни приказки, фенери с ей такива шапчици са сред най-популярните в частинте градини:

Изображение

И една пейка, изглежда ми удобна точно колкото на йогите онова с иглите, дето не помня как се казва. :lol:

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от ljuboznatelna »

Ти па ся. Те постоянно се самонаказват - виж как се хранят, как спят, какви налъми носят. Все едно самобичуване. Обаче пейката е в пълна хармония с останалото ;)
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от stardust »

Какъв прекрасен фенер! Искаааам такъв , но няма откъде!
Днес търсих камъни из градината, след дълго оглеждане, пренасяне, нагласяване излезе такава комбинация:
Изображение
Сега остава да обясня на майстора какво да пробие.
P.S. Ако след напрегнат ден седна в градината малко да съзерцавам на спокойствие и някой дойде да ме прекъсне не два шурикена ами не знам какво ще отнесе... :angelche:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от ljuboznatelna »

Това окончателното подреждане ли ще е? Виж тези, под основната част (фенера) има една по-широка част. Пробвай и такава комбинация :dovolen:

Изображение

Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от greeneyed »

Страхотни са тези фенери! По форма наподобяват техните храмове и светлинка като има- много красиво!

Изображение

По никакъв начин не мога да вмъкна елемент от японската градина. Иначе ги разглеждам със захлас. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
stardust
Дълго кафе
Мнения: 133
Регистриран на: Юли 6, '14, 19:37
Местоположение: Dobrich

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от stardust »

Нямам подходящ плосък камък за под фенера.Тези които имам не се задържат неподвижно. Ще се наложи да отида до някоя борса за строителни материали.Малко съм разочарована колко скромно изглежда, но такъв фантастичен като показания горе няма да ми направят българските майстори.Каквото такова ще бъде.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от Гео, граф »

Сърбят ме ръчичките просто :angelche: ... Сигурно сте виждали тази куличка в мойта градина, ама пак да си я покажа :sblush:

Изображение Изображение

Нямам никаква претенция за японско влияние, съвсем спонтанно ги подредих и ми хареса полученото :D
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
РОУЗ

Re: Стилове - Японска градина

Мнение от РОУЗ »

Много е хубава, дай по-близък план, деее! :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”