Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Публикувай отговор
незабравка

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от незабравка »

elfy написа:Цялостната визия е абсолютен потрес. Цикламеното няма място в градината освен ако не е някое цвете.
Е не е съвсем така,на изложенията в Челси сме виждали майсторски клас изпълнения, които включват стени боядисани в ярки цветове -синьо,оранжево и тн.Но всичко е много прецизно премерено ,повечето е зеленина и тук таме цветя в бяло или в цвят,който да пасва.Бас държа,че някой от призьорите в шоуто,може така да го завърти този цикламен цвят,че дъхът ти да спре.Ама няма да използва каручки на точки и гумени жаби със сигурност. :D
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Daniela Pargu »

Темата е чудесна!Много полезна за всеки,който има нужда,който е неуверен и плах.
Но аз харесват всяка обгрижена градинка,може да се разминава/в повечето случаи/с моите естетски въжделения,но нали на стопанина му доставя удоволствие?!
Нека са щастливи хората,щом са се потрудили винаги искрено ги похвалвам!
В крайна сметка задоволството от труда в градината ,от вложения собствен усет са важните неща!
Е,ако и един ,гледайки в темата си види грешки-полезно е и нужно!
пп Аз харесвам по- изчистени градини/по отн. на видове разстения/,но видя ли китка да ми грабне погледа и я взимам,без да зная за къде!
Е,това е точно дизайн. неуместно НО.... :hihihi:
лалесъм

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от лалесъм »

Изображение
Ей тук се въртях повече от месец, чудейки се какво ми тормози възприятията :evil:
Беше ми ясно, че най ми боде очите липсата на обем при незабравките, въпреки многото растения там, но имаше и нещо друго :hmmm: И въпреки че няколко пъти укротявах Елимуса хич и не ми минаваше през ума, че тази пясъчна трева, чийто сивосин цвят прекрасно контрастира с червенолистния ми ацер, въобще няма място сред бонсаи, магнолии, вечнозелени окръглени храсти. Излъчването й е друго и няма как в гората да усетя пясъчните дюни и соленият въздух, които тя носи :mrgreen: Вече я няма там :angelche:
GIOIA(Джоя)

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от GIOIA(Джоя) »

:lol: Лаленце спомням си как те чакахме миналата година да събереш и последното стръкче изхвърлено от Ноел,да не иде зян :srofl:
И аз имам в алпинеума от спасената трева.Явно и ти набързо си я набола на свободно местенце ;)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ljuboznatelna »

Кътчето за сядане в барбинската градина ми изглежда съвсем прилично, според мен трябваше само да се въздържат да шарят камъните. И оградата от колелета ми е излишна, ама имали колелета хората, знаете ли как тежат и колко място заемат! (моят мъж от край време търси място на две, а аз чакам да се разпаднат) :mrgreen: А за гумите - и аз съм се изкушавала да си пробвам майсторлъка, ей така от лябопитство, но се въздържам заради това, че не искам да си излагам никъде експонатите после :)
Много хора, почнат ли нещо да майсторят, така се увличат, че не знаят кога да спрат. Много е изявено при декупажистките например. :)
ММ ме снабди и с такава старинна количка, ориджинъл, вижте сега как трябва да й търся място, за да не минавам с чалъми в гаража. :D

Лаленце, ако му беше наредила на елимуса още няколко треви, щеше да престанеш да се вглеждаш :mrgreen:
лалесъм

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от лалесъм »

Има, има, Люб, и други треви там, но пролетта още не са изкласили , но те са фонтановидни пък и синьото все си изпъква....
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от ToBo »

Точно това щях да кажа - че нещо синьо фонтановидно няма да боде очите ;) Тази е остра и ги боде :lol: При мен е пълно с такива бодливи нещица. Обаче докато намеря време, сезонът е минал и остават 8-)
Никога не е късно да засадиш клематис...
GIOIA(Джоя)

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Слагам 2 снимки,постнати във Фейса от Йордан Зидаров в Хоби градинарство.Двора е на съседите на Йордан.
Загубих и ум и дума :lol:
Изображение

Изображение
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от sendi1966 »

Олеее,пък аз се тормозех за мойта палма. :D
Като гледам тези фигурки така наредени в първия момент ми идва на ума,ако мине мойто кученце бебе всичко ще стане въргало :D
И друго се чудя-дали сами си ги произвеждат :hmmm: за тия пари дето са дали що китки щяха да си купят :D
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво в градините намирате за (дизайнерски) неуместно?

Мнение от Tanet »

:hmmm: абе да няма някаква игра, която се играе в свободното време с тези фигурки, на някаква ферма или пък да ги колекционират и това да им е албума :lol:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”