Парник

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парник

Мнение от Миша »

Теодора, излишно е и неособено ефикасно, може да зашиеш найлона , слагаш парче като кръпка и с извита игла от тези за кожи шиеш, ние ползваме технически конци/онези оранжевите/ или конци за парашути
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Парник

Мнение от Teodora76 »

Мише благодаря, вече поръчах, но това не пречи да го зашия, имам такава игла, конци ще търся.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Парник

Мнение от къщичка »

Една година ще издържи тиксото. Пробвала съм и от скъпото, и от евтиното, еднаква работа вършат. Ама говоря за това, което се води за оранжерии, не обикновеното.
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Парник

Мнение от kannamy »

Аз съм ползвала такова тиксо английско .Води се за оранжерии и ремонт на такива, включително за стъкла.Найлона на оранжерията беше съединен с него и си издържа 4 години.Лично аз съм доволна от него.За съжаление последния голям сняг преди няколко години срути оранжерията , найлона си беше цял ,без разкъсвания,но тръбите се изкривиха.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Парник

Мнение от Teodora76 »

Момичета, благодаря че се включихте, по принцип найлона е хубав, кара пета шеста година, само на едно място беше малко скъсан, но от снега е натежал точно на това място и малко се увеличи прореза. Надявам се да го залепя и закърпя, поне тази година да изкара.
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Парник

Мнение от kannamy »

Къщичке ,видях в твоята тема ,че сама си правила парника.Може ли да споделиш опит моля,че искам да спретна пак нещо такова.Моя го правих с пвц тръби 40 фи и явно подпорите в средата са били малко та не издържа на снега.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парник

Мнение от Миша »

kannamy написа:Къщичке ,видях в твоята тема ,че сама си правила парника.Може ли да споделиш опит моля,че искам да спретна пак нещо такова.Моя го правих с пвц тръби 40 фи и явно подпорите в средата са били малко та не издържа на снега.
Снегът , момичета, задължително трябва да се чисти, ако не искате да смачка парника. Защо не махате найлона зимата , хем и гадините ще измръзнат
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Парник

Мнение от Teodora76 »

Моя найлон на оранжерията е толкова надълбоко, че не ми се мисли ако трябва да го махам и слагам всеки сезон. Иначе през зимата са отворени и двете врати на оранжерията, обърната е почвата с правата лопата, беше много студено, надявам се гадинките да са измрели.
И аз обмислям следващата оранжерия да е с поликарбонатни плоскости, но като му дойде времето ще мисля.
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Парник

Мнение от kannamy »

Найлона беше захванат с винтове и летви и някак не ми се искаше да си играя с махане.Чистех я от време на време ,но баш когато трябваше се ослушах и резултата е налице.Но следващата ще я мисля и по този въпрос да е удобна
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Парник

Мнение от zeleno »

Изображение

изглежда интересно
пп видях , че и РОУЗ го е постнала в една друга тема
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”