Разни цветни идеи

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10730
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 373 пъти
Обратна връзка:

Re: Разни цветни идеи

Мнение от botan »

Благодаря Пепеляш. :) Знам как изглеждат дюбелите с кука, просто не ми вършат работа. За да ми свършат работа трябва да са с много странна Г образна форма, на която хоризонталното рамо да бъде минимум 3 см, а такива няма. Както и да е да оставим дюбелите на страна. Въпроса ми не беше за тях, а за конструкцията от снимката.
До колкото разбирам е съставена от множество единици, а те представляват вертикалните колони от саксии. От там на татък въпроса е как се изготвят тези колони?
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от ljuboznatelna »

Увеличавах и гледах, но не можах да схвана тия саксии как висят на теловете :oops:
Аз от обяснения трудно сглобявам картинка, но първото, което ми дойде наум е да ти предложа да ги хванеш за тавана, щом не може до прозореца.
Сигурно си търсил много, но и аз да се отчета с помощ, намерих някакви идеи, от тях ако ти хрумне нещо, добре :)
Изображение
Изображение

Допълнителна рамка към прозореца? (картинката е ориентировъчна, за да обясня рамката)

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от ljuboznatelna »

А онези , неразгадаемите за мен, по този начин ли са накачени?
(надявам се да не е досадно за останалите, но си мисля, че тези идеи могат да свършат работа и на някой друг :) )

Изображение
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Разни цветни идеи

Мнение от d_vitanova »

[quote="ljuboznatelna"]Увеличавах и гледах, но не можах да схвана тия саксии как висят на теловете :oops:
Аз от обяснения трудно сглобявам картинка, но първото, което ми дойде наум е да ти предложа да ги хванеш за тавана, щом не може до прозореца.
Сигурно си търсил много, но и аз да се отчета с помощ, намерих някакви идеи, от тях ако ти хрумне нещо, добре :)
Изображение

Нанизани са на телта, според мен. През дупката на дъното.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от ljuboznatelna »

Аз имах предвид онези от снимката на Ботан. Тези ясно, само не ми е ясно това цялото шпилка ли е, или ги застопоряват по някакъв друг начин :hmmm:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 717 пъти
Получил благодарност: 1494 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от Гео, граф »

Хм, нещо не ми вдъхва доверие тази система с преминаващите през саксиите въженца/тел :hmmm: . Водата ще си изтича при поливане... Не е ли по-добре да се използват онези саксии, чиито подложки се защипват за горната част, а самите те да се закрепят посредством обръчи, както е на онази снимка с отрязаните шишета? И то от двете страни, за да не се денивелират, както тези от снимката долу.
ljuboznatelna написа:
Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10730
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 373 пъти
Обратна връзка:

Re: Разни цветни идеи

Мнение от botan »

ljuboznatelna написа:Увеличавах и гледах, но не можах да схвана тия саксии как висят на теловете :oops:
Аз от обяснения трудно сглобявам картинка, но първото, което ми дойде наум е да ти предложа да ги хванеш за тавана, щом не може до прозореца.
Сигурно си търсил много, но и аз да се отчета с помощ, намерих някакви идеи, от тях ако ти хрумне нещо, добре :)
Изображение
Изображение

Допълнителна рамка към прозореца? (картинката е ориентировъчна, за да обясня рамката)

Изображение
На тавана де, на тавана до прозореца не мога, трябва дупките да са минимум на 3 пръста от прозореца защото толкова е главата на бормашината, а така както си го мислех с рамка на която е опъната мрежата (рамката е не толкова да опъва мрежата колкото разпределя тежестта там където ще се хваща за тавана) няма да стане, защото и рамката ще бъде изместена на ~3 пръста от прозореца, което не ми харесва.
Първото ти предложение ми харесва и то доста, притесняваме само това, че мобилността е доста специфична, само нагоре-надолу и ще настъпи забава ако се наложи да размествам нещо, защото орхидеите се впиват в глината и трудно би било да ги хвана за кичура и да ги преместя в друга саксия. Цялото е шпилка и саксиите са застопорени с широка шайба и болтче отдолу.
Втората идея става, но ако саксиите ти са от пресовани форми, пък моите са ръчно изработени и всяка си е със собствена форма. А третата с рамката ако ставаше направо щях да си опна мрежата там. :mrgreen:

Гео, орхидеи ще редя, не им трябват панички като цяло, пък и балкона е предвиден като за ползване от мен, т.е. свързан е с чучур. При всички положения там ще текат реки от мен като мина с маркуча, от конденз и каквото се сетиш още. :D Какви са тези обръчи, за които говориш? Би могло да се направи нещо хибридно между твоята идея и първата на Люб. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 717 пъти
Получил благодарност: 1494 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от Гео, граф »

мечтица написа: Изображение
Сетих се, сетих се, сетих сееее :ieeee: :ieeee: !!! Три дни ме чопли отвътре къде, по ягодите, съм виждала нещо подобно на мрежестите сърчица, пълни с камъчета, които показа Мечтица и накрая се сетих - при Валентинка :nod: :ieeemyzh: ! Ето го:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 717 пъти
Получил благодарност: 1494 пъти

Re: Разни цветни идеи

Мнение от Гео, граф »

Сега видях въпроса ти, Ботан. Думата ми е за обръчи от достатъчно здрава материя (стоманена тел да речем), приспособени да захващат саксиите под борда, с който обикновено завършват от горната страна. Представям си тези рингове/обръчи, в които се нанизват самите саксии. А имах предвид тази снимка на Люб:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Разни цветни идеи

Мнение от Димана »

Какво може да стане от стар телефон.
Изображение
2015
Изображение
2016 анфас
Изображение
Профил
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”