Градини в околоблокови пространства

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Гео, граф »

Леле, Люб, как съм я отмечтала тая Балерина :potekoha: ! Като реших да я взема, премислих и прецених, че ще ми заеме място за три чаени хибрида и... абе, лакомо око цветарско :lol: :nod: !

Хайде да покажа малко снимки, че започнаха да цъфтят розите и при мен и съм хепииии :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: ! Засега са единични цветове, но повечето растения са млади. Важното е, че вече ме радват :D

Предполагаема Graham Thomas - резник от Иса :liubov2:

Изображение

Изображение

Augusta Luise :sheart: ! Тази роза е изумително красива във всеки момент, от оформянето на пъпките до прецъфтяването сменя няколко визии и всичките са потресаващи! Топ-розата ми е (Тед, :tzeluvka: ). Странно защо не е особено фотогенична. На живо е в пъти пО :nod:

Изображение

Изображение

Клематиса Варшавска Нике започва да идва на себе си след като го освободих от задушаващата прегръдка на Меркиния дивчо :angelche: . А Бела е досадена от моите непрекъснати фотосесии :lol:

Изображение

В северния скален кът отдавна вече не се виждат камъните

Изображение

Мимет, я виж какво разкошество си ми изпратила :liubov:

Изображение

Не мога да се нарадвам на новия скален кът :ieeee: ! Направо се размазвам от кеф :slove:

Изображение

Този старинен гюл ухае невероятно, бързам да го снимам, че скоро ще се маноса. Той също не е фотогеничен, но е прекрасен!

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Гео, граф »

Я като съм почнала, да се повторя с Eyes for you, нищо че е парцалана в момента :D

Изображение

И Rrhapsody in blue, толкова драматичен цвят :liubov:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
nely.59
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Мар 25, '16, 07:52

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от nely.59 »

Гео, граф , страхотни рози !Мечта я си за такава :stiskam:

моите са малко по скромни , но пак са красиви и наперени :dovolen:

Изображение

Изображение

Изображение



и малко макове

Изображение
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от iana_hk »

Да ви досадя още малко :nod:
Изображение
Изображение Титания, благодаря ти :tzeluvka:
Изображение
Изображение
Изображение
Голяма шарения, ама като искам от всичко, пък мястото малко.....
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от ToBo »

ToBo написа:Джозефин, следващата седмица (тая от утре) започвам моя експеримент на обществено място :stiskam: Предупредиха ме, че така ще стане, но не се отказвам :D Приготвила съм един ацер дребен неизвестен и бръмбъзлъци от Витрофлората около него за "изящна" сенчеста градина.
И ти няма да се откажеш :nod: Просто ти трябва време да си излекуваш душата :tzeluvka:
И при мен са изпотъпкали градинката :nod: Обаче витрофлоровките държат фронта и покараха наново :stiskam: Нали са тревисти :nod:

Тук на кого обещах розови лалета :hmmm: ЯнаХК май. Извадих ги да просъхнат няколко дни и другата седмица ще ги пратя :daaa: Давай адрес на лични.
Никога не е късно да засадиш клематис...
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от iana_hk »

Тобо, благодаря :gush:
То не че аз си спомням, ама искам :nod:
Не знам от моите, които садих есента какво ще излезе, защото почти всички бяха обрани заедно с цялата листна маса.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от retaraa »

Гео, Нели много рози имате :potekoha: Берат ли ги? Ние имаме Глория дей, старичка, но красива. Ще пробвам с резници да я подновя.
Яна, много е цветно и при теб :potekoha:
Ние местим по никое време :hmmmmmm: Чака ни още много работа, но да покажа до къде стигнахме
Изображение

Изображение

Изображение

и новата арка. за да не стои празно от ляво сложихме мини лобата
Изображение
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от iana_hk »

Ретара, много хубаво става!
Като говориш в множествено число, означава ли че и съкооператорите ти се включват в работата?
Защото при мен само минават, казват че става хубаво, но не ми помагат с нищо. Добре, че поне това лято вали и до сега не се е налагало да поливам.
Два дни се борих с един люляк, направо цял кратер изкопах, докато го извадя. Сега умувам какво да засадя на есен, ще ми се да е някой по ефектен храст, не много висок и да не е листопаден :mrgreen:
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Гео, граф »

Ретараа, градината ти е чудна, а идеята с катурнатото гърне е много интересна :daaa: !
Да покажеш продължението :nod: !
iana_hk написа:... Два дни се борих с един люляк, направо цял кратер изкопах, докато го извадя. Сега умувам какво да засадя на есен, ще ми се да е някой по ефектен храст, не много висок и да не е листопаден :mrgreen:
Да вадиш люляк :ssweat: ... хм, не бих го пожелала и на най-върлия си враг! Янче, хуууубаво прекопай на два метра в диаметър и кокото можеш в дълбочина, защото все ще остане някой жизнен корен и после пак отначало :eeeh:... Ако мястото не е много слънчево, дали пък няма да ти хареса една аукуба японика :hmmm:?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от iana_hk »

Гео, благодаря ти, но при нас аукубата май мръзне! Мисля си за една калина, не е листопадна и цъфти с бледо розови цветове.
А с люляка наистина беше голяма борба, цял кратер стана доката го извадя. Обаче не съм сигурна дали извадих всички корени, но ще стане ясно :mrgreen:
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”