Градини в околоблокови пространства

Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Noel »

Миналия сезон аз имах така извадени храсти и захвърлени до дупките.
И понеже ум не ми го побира,все си го обяснявах с кучешки набези,нали човек не би бил способен на това :snif:
И да кажа,че и аз не се оттървах безнаказано по празниците-четири от най-големите и красиви хеухери хванаха крачета.
Много ми беше болно,много...да не говорим около им какво беше...
Жозефин,искрено съжалявам и знам колко точно е силна горчивината :gush:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2054 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Emilly1212 »

Ах Ноелко, :liubov: много мъчно, гадно и гневно ми става...и умът ми не го побира, що за хора са това?!?! Как може някой да посегне на тази красота, на труда на някой друг, как ще си го засее и как ще го гледа това откраднатото?.Ще му се радва ли?...Ей, скапан народ, лоши хора... :evil: :x

jozefin, :gush: сега погледнах на предната страница....Ужасно е това...нямам думи, как може хората да са толкова ненормални. Дразня се, адски се дразня, че живеем в такова общество.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
skokondrela
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Окт 17, '13, 09:38
Местоположение: Стара Загора

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от skokondrela »

Тази седмица и в моята градина има набези. Една баба от блока ни подари сакъзчета/ имала много жената/ и аз заедно с другото момиче, колежка по градинка, ентусиазирано ги засадихме в кашпите пред блока. Викам си , то че ще -кършат , ще кършат. Който не го е правил , първи да хвърли камък. Интересно сакъзчетата оцеляха почти месец. И тъкмо се успокоих , че няма да хванат крака-вече три вечери под ред, някой ги вади системно едно по едно барабар с корените. Сигурно ни мисли за големи идиоти , да се блъскаме да садим нещо на пътя, където той/тя може така лесно да се обслужи и да си напълни саксийките с отгледани цвята. Мога само да му/и пожелая да не се хванат :stiskam: :D
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Mike »

Докато не си го набием в главите да не се сади нищо което купувате от магазина или поръчки по улиците -няма да престанат да крадат.
Пред офиса завзех едно петно - две години садих какво ли не -крадоха като невидяли. Сега има трева, юки, пираканта, берберис, треви декоративни,лавандула и няколко евтини храстчета /2-3лв/ -с жълти или червени листа. Садя на групи -и да се вижда повече трева /купих си тример на батерия -за да си я кося -няма ток или вода наблизо , аз съм на четвъртия етаж/. Е, вече се кротна работата, не ме боли за нищо счупено или кършено, защото не е ЦЕННО.
Аватар
skokondrela
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Окт 17, '13, 09:38
Местоположение: Стара Загора

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от skokondrela »

Аз също мисля да мина на храсти - будлея, дървовидна ружа, филаделфус, и т.н. -не искат много грижи. Идеята с лавандулата ми харесва, ама ме съмнява ,че ще я измъкнат. Може би първата година трябва да и отрежа цветовете, за да не привлича грабливи очички. Убедена съм ,че крадящите цветя, всъщност са пишман цветари, крадат за спорта. Човек истински отдаден на това занимание, не би посегнал на труда на друг.
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1971
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 190 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от marka »

Ако някой иска обикновен хемерокалис, юка, обикновени ириси, зеленика или филаделфус да каже.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1722 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Гео, граф »

Откога Ноел повтаря, че в този тип градини не трябва да има заковаващи погледа екзотики (не че тя самата го спазва де). Прави ми впечатление, че се крадат впечатляващите растения, които са широкоразпространени, но сортови. От моя опит - мини рози, маркови хемерокалиси, анемонета, саксифраги, пъстролистен чемшир, нестандартни лалета, минзухари и зюмбюли. Макар че са ми скубали и здравец де, за гърненца да не говорим. По-рядко отмъкват наистина ценни китки, просто защото трябва наистина да разбираш какво е това, а крадците са прост народ :sdull: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от ToBo »

А моите стоят и растат вече 2 седмици почти и никой не ги пипа :hmmm: Май добре съм избрала мястото :lol:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от zeleno »

Жозефин , прост народ , слаба държава ... :snif:
при мен вчера опасаха бледолилавите перуники
дъфкано е като от коза
то коза е и било де ... :liubov2:
не ми се въртяха камерите да видя кой е бил този път
макар , че , като перна един клип във фейса , може и да хване декиш ...
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от iana_hk »

Ооо, това е обща болка :snif: Още като почнах да правя градинката си знаех, че ще има такива набези и ми става много болно. Особено като обраха лалетата, и не само цвета да скъсат, а цялото растение, заедно с листата и сега не знам дали догодина ще излезе нещо. Но аз ще засадя още :mrgreen:
Малко актуални снимки от малката ми градинка
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”