Градини в околоблокови пространства

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Daniela Pargu »

А бе , момиче,защо до Белица?!
Ти мечок нямаш ли?!Като е стопанка - той да се намеси/ с добро,де/ :hihihi:
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от ToBo »

РОУЗ беше купувала репелент за кучета, защото ѝ изядоха колата, гонейки котки. Но не знам подробности за самия химикал. Пиши на нея!
Никога не е късно да засадиш клематис...
vlados
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Юни 4, '22, 16:53

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от vlados »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Доскоро имах комплекс от прекрасните градини във форума. Сега вече не е така. Имам комплекс и от предблоковите, които снимах в Бургас. Не съм добър фотограф. Но ме кефят ентусиастите, впуснали се в авантюрата "предблокови" :omgoo:
Последно промяна от vlados на Май 13, '23, 12:27, променено общо 1 път.
vlados
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Юни 4, '22, 16:53

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от vlados »

И още. Някои може и да се повторят
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1439 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Тутти »

Vlados, възхищавам се на хора като теб. Във форума и не само тук има много такива герои направо, които правят околоблоковото пространство красиво. Това възпитава всички деца. които живеят наблизо. И така постепенно ще започнем да се интересуваме и за околното пространство, не само от домовете си.
Браво, много си напреднал, голям ентусиаст си.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от pepelqshka71 »

Изображение

Vlados, ако ми кажеш как опазвате тази част, ще съм много благодарна. При нас това ще съществува точно един ден - през ноща ще е задигнато всичко. Преди години и аз правих градинка пред блока. На първия етаж съм и ми е под балкона. Докарах от село начупени бетонови парчета за импровизиран алпинеум. Направих го и насадих цветя. Два дни по късно седейки на прозореца гледам една баба как си скубе цветята необезпокоявана. Развиках се естествено, но още два дни по късно бяха откраднали всичко - включително бетоновите скапани парчета от които беше направен алпинеума. На всичко отгоре съседите два етажа над мен гледаха куче и му изхвърляха акитата през терасата (т.е. под балкона ми в цветята). Сега, години по късно пред терасата ми е останала една бабина хоста, една декоративна ябълка и една албиция. Купих си двор и там се вихря. Горчилката, която ми остана след онзи случай не ми дава сили да се заема отново с предблоковото пространство.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
vlados
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Юни 4, '22, 16:53

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от vlados »

Тутти написа: Май 13, '23, 13:47 Vlados, възхищавам се на хора като теб. Във форума и не само тук има много такива герои направо, които правят околоблоковото пространство красиво. Това възпитава всички деца. които живеят наблизо. И така постепенно ще започнем да се интересуваме и за околното пространство, не само от домовете си.
Браво, много си напреднал, голям ентусиаст си.
Не искам да става грешка. Да, аз поддържам предблокова. Тя си е рошава и неглиже, защото ми се свиди да вадя цветя, за да я подреждам и аранжирам. Затова е като джунгла на 10 квадрата. Това е тя. И си я обичам.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Всичко друго е снимано из Бургас и градинките са по-добре аранжирани и класни. Не познавам хората, които са ги правили. Просто им се радвам.
vlados
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Юни 4, '22, 16:53

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от vlados »

pepelqshka71 написа: Май 13, '23, 15:53 Изображение

Vlados, ако ми кажеш как опазвате тази част, ще съм много благодарна. При нас това ще съществува точно един ден - през ноща ще е задигнато всичко. Преди години и аз правих градинка пред блока. На първия етаж съм и ми е под балкона. Докарах от село начупени бетонови парчета за импровизиран алпинеум. Направих го и насадих цветя. Два дни по късно седейки на прозореца гледам една баба как си скубе цветята необезпокоявана. Развиках се естествено, но още два дни по късно бяха откраднали всичко - включително бетоновите скапани парчета от които беше направен алпинеума. На всичко отгоре съседите два етажа над мен гледаха куче и му изхвърляха акитата през терасата (т.е. под балкона ми в цветята). Сега, години по късно пред терасата ми е останала една бабина хоста, една декоративна ябълка и една албиция. Купих си двор и там се вихря. Горчилката, която ми остана след онзи случай не ми дава сили да се заема отново с предблоковото пространство.
Пак обръщам внимание! Тези не са мои градини. Снимам където открия такава. Как ги опазват- не зная! Но стават все повече.
Колкото до опазването. Ами не съм открил начин. На 8.03 цъфтят нарцисите. Миналата година станаха дар на неизвестни дами :lol:
Тази година засякох и спасих, а после ги обрах и раздадох на жените в кооперацията.
Но зюмбилите и лалетата + първата червена роза станаха обществено достояние :o
Затова и писах, че е авантюра.
Просто приемаш риска, или се отказваш! Аз вложих много и няма да се откажа. Глупаво е, но...Доставя ми удоволствие да се занимавам.
А и нямам селски двор.
Всеки решава сам!
И ще продължс да снимам и други
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Ема »

vlados, ако си от София, трябва да видиш околоблоковата градина на Noel.
Тя вече не пише тук, но това е най-красивото околоблоково пространство, създадено от един човек - непрофесионален градинар.
Миналата седмица минах оттам и много се зарадвах, че е все така прекрасна и поддържана...и никой нищо не пипа, респектирани са от красотата.
Това е нейната тема, но снимките май не се виждат:
viewtopic.php?f=49&t=4586&hilit=%D0%B3% ... 0%B5%D0%BB

Ето тук може да се видят малко снимки, направени от Lois:
https://www.flickr.com/photos/13672334@ ... 5115248753
vlados
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Юни 4, '22, 16:53

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от vlados »

Ема написа: Май 13, '23, 18:53 vlados, ако си от София, трябва да видиш околоблоковата градина на Noel.
Тя вече не пише тук, но това е най-красивото околоблоково пространство, създадено от един човек - непрофесионален градинар.
Миналата седмица минах оттам и много се зарадвах, че е все така прекрасна и поддържана...и никой нищо не пипа, респектирани са от красотата.
Това е нейната тема, но снимките май не се виждат:
viewtopic.php?f=49&t=4586&hilit=%D0%B3% ... 0%B5%D0%BB

Ето тук може да се видят малко снимки, направени от Lois:
https://www.flickr.com/photos/13672334@ ... 5115248753
Не съм от София. От Бургас съм. Разгледах снимките. Абсолютно убеден съм, че на живо е още по хубаво. Явно Ноел е висока летва. И си е заслужила!
Не, аз не съм герой и не го правя " на ползу роду", а за собствено удоволствие. При това несръчно :lol: Но се възхищавам на такива като Ноел и бидейки в неспособност, да сътворя такава красота, съм решил поне да отдам дължимото на тези неизвестни ентусиасти ( и известни, като Ноел), популяризирайки със снимки постигнатото. Да живееш заобиколен от хубости, е за предпочитане пред това, да живееш заобиколен от дупчен и нарязан асвалт и разкривени тротоари с клатушкащи се и пльокащи след дъжд плочки. Аз поне се залепям за всеки цвят, видян някъде!
И се радвам, че две три случайни снимки(мои), ми дадоха възможност, да се "запозная" с хора като Ноел!
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”