Изложбите в Челси

Публикувай отговор
bell

Re: Изложбите в Челси

Мнение от bell »

ljuboznatelna написа:Тази също ми харесва. И заради архитектурата, и заради колорита.
За пореден път си правя извода, че малките архитектурни форми, ако са достатъчно хубави, могат да спасят някоя градина :)
Изображение
"Градината на Морган Стенли е вдъхновена от фракталната геометрия и модели, открити в природата, музиката, изкуството и общностите. Еднообразната пътека се движи през три отделни градински зони, от зелени гори до централна дъбова лоджия и на тераса, обляна от слънцето.
Морган Стенли и дизайнерът на градината Крис Беърдшоу са работили с Националния младежки оркестър на Великобритания, най-големият оркестър на тинейджърите в света, за да композира уникално парче музика, вдъхновена от градината. А, покривът на дъбовата и варовиковата лоджия е проектиран във формата на един листо".
На тази снимка май най-добре се вижда идеята за геометрична фигура на листото, състоящо се от части и всяка, от които представлява по-малко, поне приблизително копие на цялото.
Изображение
Ако, не друго тази градина ме накара да поровя и науча какво е това Фрактален алгоритъм на природата.

Добра идея и интересен поглед :daaa:

Поправете ме ако греша, но това не е изложение за градини и аранжировки, а поглед на творец върху света, чувствата, емоциите, живота и каквото там, чрез растения и материали.
Така нещата стават по-интересни и разбираеми. Едни ме докосват, други не... онази дето прилича на гробище, ми то и Вагнер не всеки може да го слуша или да харесва картините на Мунк.

Интересното е, ако на нас ни зададат темата "Фрактален алгоритъм на природата", какво бихме изпроектирали? :dovolen:


Гео, на мен ми харесва синята медна облицовка, стъклен под.. и водата. Съвременен прочит, на традиционните естествени материали.
А, японската градина пресъздавала Киотовата резиденция на японските императори. Тази градина никога не би могла да бъде атакувана и затова не притежава нито ров, нито стена, за да я предпази. Тази открита градина съдържа красотата и мирното усещане за история продължила две хилядолетия. No Niwa No Wall, No War

Изображение

Изображение
лалесъм

Re: Изложбите в Челси

Мнение от лалесъм »

Тази градина -на Морган Стенли, ми е фаворита за комбинации на многогодишни цветя. Голямо разнообразие и интересни съчетавания :potekoha: Иначе ми е пълна какафония - никаква хармония не усещам между архитектурните елементи, топиарите и цветята.Най-добра градина, според публиката и на мм от златото, според журито.

Уникалното на японската градина е твърде малката й площ и човекът е изнесен леко над водата. Аз бих се чувствала страхотно :daaa:

За любимата ми, така наречена гробищната градина - ами такава е всъщност идеята - как човек превръща природата в гробище :nod:
Deleted User 5091

Re: Изложбите в Челси

Мнение от Deleted User 5091 »

А на мен тези градини ми действат на физическо ниво :mrgreen:
Много напън, за да изглеждат "оригинално". А по принцип съм фен на използването на метал в градината, но чувството ми за естетика се бунтува.
Жалко, исках да си подаря посещение на изложението.
лалесъм

Re: Изложбите в Челси

Мнение от лалесъм »

най-добрите, според журито, от 2000 г. насам
https://www.crocus.co.uk/chelsea/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Изложбите в Челси

Мнение от calico »

лалесъм написа:най-добрите, според журито, от 2000 г. насам
https://www.crocus.co.uk/chelsea/" onclick="window.open(this.href);return false;
аз не разбирам като тези експерти, че да давам оценки, ама просто не ми харесват
виждам напъни за оригиналност, това да...
всичките пари на света да имах, никога нямаше да си направя която и да е от тези градини
както и никога няма да си купя картина на Пикасо, например.

като гледам чат пат къщите на богати люде по света, и те не правят такива градини.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от Daniela Pargu »

Така подредени :hmmm: нещо много си приличат и дизайнери създатели и градините :hmmm:
Явно си има някакви критерии за еднотипност...то и цветя подобни и всичко...
Май като песните за евровизия - не най-добрите печелят :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от Гео, граф »

bell написа:... Поправете ме ако греша, но това не е изложение за градини и аранжировки, а поглед на творец върху света, чувствата, емоциите, живота и каквото там, чрез растения и материали.
Така нещата стават по-интересни и разбираеми. Едни ме докосват, други не... онази дето прилича на гробище, ми то и Вагнер не всеки може да го слуша или да харесва картините на Мунк...
Съгласих се, Бел :daaa: ! Специалистите и ние гледаме от различни кули, респективно виждаме различни неща :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
РОУЗ

Re: Изложбите в Челси

Мнение от РОУЗ »

Не ви харесват, щот нямат рози! :hihihi:
Само метални конструкции за рози :lol: , а розите ги няма.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Изложбите в Челси

Мнение от ljuboznatelna »

Е, вече знам и аз що е то фрактален алгоритъм :) Определено това ми е любимата градина тази година. После японската.
Цъкнах името на Arabella Lennox-Boyd (от линка за най-добрите градини) в Гугъл, за да видя какво твори още, ето например
https://www.pinterest.co.uk/snegasib/ar ... d/?lp=true" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Изложбите в Челси

Мнение от calico »

Много красиви неща има на тоя линк, Люб. :potekoha:
особено по-традиционните, дето са ми на сърце, или пък чудесата с чимширени топчици :potekoha: :potekoha: :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”