Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Светката »

От тук http://www.sterado.biz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Девина ми помогна да ги открия за което, много и благодаря
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Виола »

Мерси, Светка. :tzeluvka:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Светката »

:dovolen: :daaa:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от marka »

От години пазарувам от Стерадо. Човека е много точен и стоката му е качествена. :daaa:
Има едни много полезни неща за градината - стъргалка за обувки и събувалка за ботуши. Изглеждат добре и вършат страхотна работа, когато в градината е кално.
Между другото , ако някой от София се интересува, на "Екзарх Йосиф" срещу Халите в немския магазин има акумулаторна ножица на много добра цена.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от venetka70 »

Я да ви питам някой ползва ли листосъбирач. Навила съм си на пръста дет се казва да се обзаведа с такова чудо.
Гледах, гледах и не схванах в какво е разликата между тях. Има и такива за по около 100 лева, има и за по 400-500.
Въпроса е какво да гледам в характеристиките, което да е важно????
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от nadin »

venetka70 написа:Я да ви питам някой ползва ли листосъбирач. Навила съм си на пръста дет се казва да се обзаведа с такова чудо.
Гледах, гледах и не схванах в какво е разликата между тях. Има и такива за по около 100 лева, има и за по 400-500.
Въпроса е какво да гледам в характеристиките, което да е важно????
Аз имам. Важна е мощността за да може да засмуква и по-едри и тежки листа, и да е удобно за носене и да може и да смуче и да издухва.
И има листа които не могат да се съберат с никакъв листосъбирач :D например ореховите. Напречната пръчка на която са листенцета запецва на отвора и така цялото листо не може да влезе. Иначе за дребни листа особено като са сухи става. Аз го ползвам главно есен да издухвам и почиствам алпинеумите, но ореховите листа ги чистя на ръка. Също трябва да ги събираш докато са паднали наскоро като ги навали един дъжд и се намокрят стават тежки и само с много мощни листосъбирачи може да ги събереш.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от elmaz »

Ползвам листосъбирач от 2 години, основно есен,
че имам един орех и като духне вятъра, всичко отива в двора.
Всмуква листата, надробява ги и ги събира в една торба.
Моя е прост, Енхел май беше.
Вдига много шум, но върши работа.
Малко му се проби торбата, но само тя е 60 лв,
та ще си закърпя някак старата ;)

Виждам Надин е писала за ореховите листа- навик е.
Ако започваш листото от една страна - става

И другото хубаво е, че тръбата може да се вмъкне до корена на розата и да обере листата.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от venetka70 »

nadin написа:
venetka70 написа:Я да ви питам някой ползва ли листосъбирач. Навила съм си на пръста дет се казва да се обзаведа с такова чудо.
Гледах, гледах и не схванах в какво е разликата между тях. Има и такива за по около 100 лева, има и за по 400-500.
Въпроса е какво да гледам в характеристиките, което да е важно????
Аз имам. Важна е мощността за да може да засмуква и по-едри и тежки листа, и да е удобно за носене и да може и да смуче и да издухва.
И има листа които не могат да се съберат с никакъв листосъбирач :D например ореховите. Напречната пръчка на която са листенцета запецва на отвора и така цялото листо не може да влезе. Иначе за дребни листа особено като са сухи става. Аз го ползвам главно есен да издухвам и почиствам алпинеумите, но ореховите листа ги чистя на ръка. Също трябва да ги събираш докато са паднали наскоро като ги навали един дъжд и се намокрят стават тежки и само с много мощни листосъбирачи може да ги събереш.
Благодаря Nadin. Ще гледам кой с каква мощност е. Аз орехи нямам, но пък да сметка на това дребосъчести листа дал господ. И най ме нервят като се заврат в дупките на паркоелементите пред къщата.
Твоят каква марка е, ако не е тайна?
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от nadin »

Моят е STIHL, но е електрически и е маломощен. Не мога сега да се сетя какъв модел беше пък и е взиман преди 4 години и не знам дали този модел е още в производство. Ако имаш възможност купи си бензинов. Те са по-мощни, нямат кабел дето да ти се мота в краката. Не знам може би са по-тежки и по-шумни, но няма идеално щастие. Ако все пак листат ти са дребни може и по маломощен, но си вземи задължително такъв който и издухва за да може да вадиш листата от разни дупки и хралупки преди да ги изсмучеш.
Lois

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Lois »

И аз имам :)
Моят май също е Stihl, електрически, не помня мощност, около 130 лв беше с някаква оферта от онлайн машини.
Полезен е! И аз така действам - издухвам листата от трудните места, после ги събирам. Ако е много мощен обаче, засмуква и камъчета, което вероятно му прецаква ножа. Така че - среден вариант :)
С него си мета и пътеката пред къщата :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”